Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yay sonrasi beyine yazilim yuklenmesi :)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yay sonrasi beyine yazilim yuklenmesi :)

Sayin MINIClubTR sakinleri;
    affiniza siginaraktan Ozgorkeyde bulunan birkac ilerizekali ustanin bugun tarafima ilettigi bilgileri foruma danisacagim. Bilindigi uzere Aralik ayinin sonunda Istanbul'a bir ziyarette bulunup araca JCW body kit ve KW 3,5 luk yay taktik. Fakat araci aldigim zamandan beri arac yola ciktiktan belli bir sure sonra veya bir cukurdan gectikten sonra sebebi bilinmeyen bir sorundan oturu farlari asagiya salmakta ve araci stop edip tekrar calistirincaya kadar standart ayara geri donmemektedir. Agustos ayindan aralik ayinin ilk haftasina kadar 3 kere ozgorkeye gittim far ayari yapildi (hicbirinde is emri acilmadi) ama sorun hala daha devam etmekte. Gecen pazartesi nasil basardilarsa body kiti beyine tanittilar oldu dediler ama sorun devam ediyor. Dun tekrardan servise gittim ve tahmini olarak sorunun LVR sensorunde oldugunu dile getirdim. Bugun aksam araci almaya gittigimde araci yapmak icin once tarafimdan 150TL talep ettiler. (Yaylardan dolayi garanti kapsamiymis) Araca yay ve body kit takildigi icin beyine bu tanitilmamis r59 icinde 3,5 luk yay opsiyonu gorunmuyormus beyinde. Bu sebeple arac ariza yapmis. Once diagnose sonucu olarak aracin sol on LVR sensorunde sorun var dediler. Sonra lafi degistirip sorun belli degil ama bu yaylar aracin ustunde takili oldugu surece arac kendini alcak gorup far ayarini dusurucek dediler. Sizce problem nedir? Ve nasil cozebiliriz? Aranizda yay ve body kit takipta ayni sorunu yasiyan veya yay sonrasi beyine yazilim attiran var mi yay icin? (ozgorkey bunu yapabilme kabiliyetine sahipmiste ) yarin tekrar gidecegim o yuzden cevaplarinizi bekliyorum

Biraz uzattim ama malum konu karmasik

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Bende yay taktim.dogal olarak farlar yeri aydinlatiyodu.snr gittm far ayari yaptirdm simdi normal onumu gosteriyor.yani olay o kdr karmasik degil

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    sigpic

Yorum Yap

Yine salca olacam ama;
      Benim dusuncem olay arka tekerleklerin orda olan far yukseklik ayarini otomatik yapan civali kutuda bitecek gibi...
      Bana gore arac far yukseklik ayarini arabanin ne kadar alcak veya yuksek olduguna gore degil, on veya arka tarafin normal stabil duruma gore alcak veya yuksek oldugu durumlarda ayarliyor. (Ornek ; yokus yukari cikislarda hafif asagiya aliyor. VEYA arac yuklu oldugunda on taraf havalandigi icin hafif asagi aliyor)
      Arta kalan far ayari serviste bir kere manuel olarak yapiliyor.

Giovanni'de o arka taraftaki civa kutucugu yok. Benim xenonlar kontak kapatildiginda az asagi saliyor kendini. Kontak acildiginda ise eski yerine geliyor. Ve ilk yaptirdigimda kendi zevkime gore normal olmasi gereken hat cizgisinin biraz asagisina ayar yaptirmistim ki bazi yokus cikis gibi durumlarda burun yukari kalkip karsidan gelen araci kor etmeyim diye. (cunku kendisi otomatik inmeyecek ya...)

Ayrica biz xenon farlari taktigimizda benim R50 nin beynine bisey soylendigini de hatirlamiyorum.

Belki bu anlattiklarimdan kendi MINI'n icin biseyler cikartabilirsin Kaan. Bence beyinlik degil, o kutu ile ilgili bir problem var gibi geliyor.
      Tabii kesin demiyorum, yanlizca beyin firtinasi yapiyorum.

Wishman
      En son düzenleyen WISHMAN; 09-01-13, 01:49.

Yorum Yap

Aslı talha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Bende yay taktim.dogal olarak farlar yeri aydinlatiyodu.snr gittm far ayari yaptirdm simdi normal onumu gosteriyor.yani olay o kdr karmasik degil

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
        Valla bencede o kadar karmasik degil nasil yaydan sonra rot ayari yaptirdiysak buda oyle olmali diye dusunuyorum ama yok yani. Anlamadim gitti isi anca yokusa sursunler.

Yorum Yap

Murat abicim ayni dedigin gibi. Zaten diagnose sonucu on lvr sensoru arizali cikti. O dedigin parcanin onde olani. Ama sonra kivirip lvr sensoru degil yay diye tutturdular. Sinir oldugum bu. Deseler ki on arizali degistirelim yenisiyle bir deneyin diye olecekler sanki.

Yorum Yap

Demek o civali kibrit kutusu kadar buyuk dalganin adi LVR sensoru imis. :-)
            W

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Demek o civali kibrit kutusu kadar buyuk dalganin adi LVR sensoru imis. :-)
              W
              Aynen abi bizde bu sorunlar cikinca ogrendik tabi hemen arastirma yaptim

Yorum Yap

Amortisorlerde sensorler var aracin durumuna gore farlarin yuksekligini ayarliyor araci alcaltinca sapitmis bunlar demekki

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Amortisorde sensor yok arabanin arkasinda lvr sensoru aracin tokus yukari veya asagi olmasi veya arkada birileri oturuyor veya yukluyse buna gore farlari ayni seviyede tutuyor, lvr sensoru arka viraj kollarinin orada boryere bagli ve yayla amortisorle alakasi yok, yani ileri zekalidan ziyade bu ustalar baska birseyin pesinde , sonucta diagnose eger lvr sensoru diyorsa once o sensoru degistirir denersin ama bir musteri far ayarindan sikayet edip 3 defa gelmisse kimsenin de aklina diagnose yapmak gelmemis ve is emri dahi acmamislar mi yani, kulahima anlatsinlar ilk bastan beri biliyorlar ama simdi kim ugrasicak ayar yapin gonderin musteri gidip gidip gelsin.....ImageUploadedByTapatalk1357682328.235731.jpg 85 dolar ebayde.

Sent from Cobanogullari mobile system )
                  LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Geçmiş olsun kardeş...
                    sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

Kaancım, Murat abi ve Alenimonun dediği gibi olabilir problem

Ben kendi arabamın Xenon'ları komple siyaha çevirmiştim, sonrasında sırasıyla HR Yay, HR Coilover ve KW Variant 2 coilover kullandım. Hiç bir sıkıntı olmadı, yaşamadım.

Garanti kapsamında değiştirilmesi gereken birsey.. Neyin peşindeler anlayamadım Geçmiş olsun tekrar..
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Kaancım, Murat abi ve Alenimonun dediği gibi olabilir problem

Ben kendi arabamın Xenon'ları komple siyaha çevirmiştim, sonrasında sırasıyla HR Yay, HR Coilover ve KW Variant 2 coilover kullandım. Hiç bir sıkıntı olmadı, yaşamadım.

Garanti kapsamında değiştirilmesi gereken birsey.. Neyin peşindeler anlayamadım Geçmiş olsun tekrar..
                        Ya ellerinde LVR sensoru yok isi uzatiyorlar. Aldigim bilgilere gore garanti kapsaminda parca degistirdikleri zaman puanlari dusuyormus MINI firmasinda. Zaten bomba vaziyetteler ondan daha da puan kaybetmeyelim diyorlar herhalde. ama izmir tayfanin aklinda bulunsun aracinizi kesinlikle ozgorkeye goturmeyin. Musteri memnuniyeti direkt eksilerde.

Yorum Yap

Aslı kaanunal tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Ya ellerinde LVR sensoru yok isi uzatiyorlar. Aldigim bilgilere gore garanti kapsaminda parca degistirdikleri zaman puanlari dusuyormus MINI firmasinda. Zaten bomba vaziyetteler ondan daha da puan kaybetmeyelim diyorlar herhalde. ama izmir tayfanin aklinda bulunsun aracinizi kesinlikle ozgorkeye goturmeyin. Musteri memnuniyeti direkt eksilerde.
                          Kaan sen İstanbula taşın bence, iyi haberler bekliyorum. R yapma sakın, sonuna kadar savun hakkını.. Dellenme
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

umarım halledersiniz böyle durumlar benimde çok canımı sıkar. bende ilk aldığımda sol camda bi sıkıntı yaşamıştım bulamamışlardı sebebini uzun bi süre

Yorum Yap

Wishman ve Alen'e katilaraktan; Arabalarimizin yerden yukseklige gore far seviye ayari yaptigini sanmiyorum. Bu tip sistemler on/arka arasindaki aciya bakarak hareket eder. Amortisor/Yay uzerinden yukseklik ayari yapacak olsa zaten bir kere ayarlandiktan sonra birdaha degisiklik gostermez kapatip actiginda. Sonucta araba ilk calistiginda 3.5 cm yukarida, sonra 3.5 cm asagida degil.

Kaan'cim Ozgorkey'in bilgi ve musteri memnuniyeti konusunda yetersiz oldugunu dusunuyorum. Bilmedikleri bircok konuda atip tutarak birseyler koparmaya calistiklari bir gercek. Benim arabamdaki tekleme sorununu da YAKIT KATKI MADDESI ile "temelli" cozeceklerini soylerken buna ciddi sekilde inaniyorlardi Acikcasi boyle sorunlar yasatan pahali ve kaliteli bir arabayi yetkili servise goturup salak/enayi yerine konmaya calismak ve garanti disi birakip ozel servislerde opulmek cok kafami karistiriyor. Hangisi gururumu daha fazla rencide eder bilemiyorum

Alternatif olarak Ege Servis var biliyorsun. Ozgur Simav yillardir oraya goturuyor arabasini (Ozgorkey'le yasadigi sorunlar yuzunden..) ve bildigim kadariyla memnun.
                              Ancak senin su far isini bugun Ozgorkey'de birlikte cozmeye calisalim. Olmassa baska bir alternatif yaratiriz sana hepimiz..
                              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X