Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 aracımın teybinin değiştirmek istiyorum

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R53 aracımın teybinin değiştirmek istiyorum

Merhaba arkadaşlar

Aracım 2004 model ve haliyle orjinal teyp beklentilerimi karşılamaktan uzak.

İnternetten istediğim özelliklerin tamamına haiz bir teyp buldum fakat uyumlu olur mu alınca pişman olur muyum bilemedim.

Aranızda daha önceden bu türden bir değişim tecrübesi olanlara danışmak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Bulduğum teyp şu:

http://www.alpine.com.tr/p/Products/...View/CDE-178BT

aşağıda teyp ile alakalı bir inceleme videosu var

https://www.youtube.com/watch?v=JBaNIkF7mWU

Yorum Yap

Ben bu ürünü aldım son derece memnunum, dashboardun orjinalliğini bozmayın bence

https://tr.aliexpress.com/item/Car-R...4-b9128cf48390

Yorum Yap

Aslı erensaritas tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Ben bu ürünü aldım son derece memnunum, dashboardun orjinalliğini bozmayın bence

https://tr.aliexpress.com/item/Car-R...4-b9128cf48390
        Biraz açar mısın? Nasıl montajını yaptırdın? Fotosu var mı?

Nasıl görünüyor mikrofonu nereye koydun?

Spotify gibi sitelerden müzik dinlemeye müsade ediyor mu?

Usb telefon şarj edebiliyor mu?

Yorum Yap

Aslı mitril tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Biraz açar mısın? Nasıl montajını yaptırdın? Fotosu var mı?

Nasıl görünüyor mikrofonu nereye koydun?

Spotify gibi sitelerden müzik dinlemeye müsade ediyor mu?

Usb telefon şarj edebiliyor mu?
          Fotosu vardı fakat bulamadım şuan, akşam çekip yollarım onuda.
          Montajını maslakta yaptırdım ama kendinizde yapabilirsiniz cd changer portundan bağlanıyor , sistemdede cd changer olarak gözüküyor zaten.
          Teybin arkasından direksiyonun altındaki boşluğa uzattık ve alttaki gözde sağa çift taraflı bantla sabitledik. Fakat şimdiki aklım olsa teybin arkasında bırakırdım , usb veya aux u hiç kullanmıyorum çünkü
          Spotify kullanıyorum bağlantıyla alakalı hiç sorun olmuyor arabaya bindiğimde kendiliğinden bağlanmış oluyor zaten. ayrıca teybin üzerindeki ileri geri butonlarınıda kullanabiliyosunuz.
          usb şarj işinide çakmak üzerinden yapıyorum.
          Mikrofonuda hiç denemedim açıkcası takmadım bile ama oda düzgün çalışır diye tahmin ediyorum

Yorum Yap

Aslı erensaritas tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Fotosu vardı fakat bulamadım şuan, akşam çekip yollarım onuda.
            Montajını maslakta yaptırdım ama kendinizde yapabilirsiniz cd changer portundan bağlanıyor , sistemdede cd changer olarak gözüküyor zaten.
            Teybin arkasından direksiyonun altındaki boşluğa uzattık ve alttaki gözde sağa çift taraflı bantla sabitledik. Fakat şimdiki aklım olsa teybin arkasında bırakırdım , usb veya aux u hiç kullanmıyorum çünkü
            Spotify kullanıyorum bağlantıyla alakalı hiç sorun olmuyor arabaya bindiğimde kendiliğinden bağlanmış oluyor zaten. ayrıca teybin üzerindeki ileri geri butonlarınıda kullanabiliyosunuz.
            usb şarj işinide çakmak üzerinden yapıyorum.
            Mikrofonuda hiç denemedim açıkcası takmadım bile ama oda düzgün çalışır diye tahmin ediyorum
            Cevap için teşekkür ediyorum. Aslında ben de orjinali kalsın isterim esasen.

Hemen araştırmaya başlıyorum.

Yorum Yap

CarPlay diye bir işletim sistemi var Apple tarafından sunulan. Bir çok marka kullanmaya başladı. Bunlardan biri de Alpine. İnternette bir araca uygulanmış halini gördüm.

https://www.cartronics.co.uk/Mini-Co...Apple-Car-Play

dashboard ile fazlaca oynamışlar sanki ama fena durmamış. İphone için tüm özellikleri kullanma imkanı tanıyor. Ancak bardaklıklar bu haliyle bile bence kullanışsızken bu şekilde butonları daha fazla yaklaştırınca ne olur bilemiyorum.

Yorum Yap

Aracımın orijinalliğini bozmadan ve telefondan spotify dinleyebileceğim bir cihazda karar kıldım. Hepsiburada sitesinden sipariş verdim. Xiaomi Roidmi 2s

Cihaz hem şarjer hem de Bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kurup aracın radyosuna dk frekansdan ulaşıyor.

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-ro...za=Hepsiburada

İstanbul'da fm frekanslarda boş bir ARALIK bulunmadığından seste cızırtı yapıyormuş tüm fm transmitterlar ancak teybin anten bağlantısı kesildiğinde tam randıman veriyormuş.

Bu hafta gelmesini bekliyorum kullanıp deneyimlediklerimi burada paylaşırım inşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Konuyu bulamadım. Ama ben Mediamarkdan bir parca aldım onu kullanıyorum. Parçayı aux çıkışına takıyorum, bluetooth ile parçaya bağlanıyorum gayet basarılı. Fiyatıda cok ucuz.

M.Kemal ATATÜRK
                  İnstg™askin.batur
                  R55 Clubman 2009
                  ™34 FU 8144 ™
                  sigpic
                  M.KEMAL ATATÜRK
                  İnstg/askin.batur
                  GALATASARAY

Yorum Yap

Aslı baturali tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Konuyu bulamadım. Ama ben Mediamarkdan bir parca aldım onu kullanıyorum. Parçayı aux çıkışına takıyorum, bluetooth ile parçaya bağlanıyorum gayet basarılı. Fiyatıda cok ucuz.

M.Kemal ATATÜRK
                    İnstg™askin.batur
                    R55 Clubman 2009
                    ™34 FU 8144 ™
                    Evet ben de gördüm bu parçayı ancak araçta Aux çıkışının olmaması nedeniyle kullanamıyorum.

Bu arada Hepsiburadadan sipariş ettiiğim Fm TRansmitter aradan geçen neredeyse bir aylık süreye rağmen hala tarafıma kargo edilmedi. Sürekli yeni tedarik tarihi veriyorlar ve ürünü sayfasında tedarik edilemiyor şeklinde güncellemişler. İstanbul'da boş fm frekansı bulamama sorununa rağmen anten girişini geçici olarak iptal ederek verim alınabiliyormuş. Bu nedenle B planı olarak aliexpressden aynı ürünü sipariş ettik. Bakalım ne kadar sürede gelecek veya gelecek mi )

Yorum Yap

Zincir mağazalarda bulabilirsin bu tur parçaları Mediamarktda vardı bir ara

M.Kemal ATATÜRK
                      İnstg™askin.batur
                      R55 Clubman 2009
                      ™34 FU 8144 ™
                      sigpic
                      M.KEMAL ATATÜRK
                      İnstg/askin.batur
                      GALATASARAY

Yorum Yap

Ben Dension'ın şu an modelini hatırlayamadığım bir ürününü kullanıyorum aracımda. iPod dock kısmını sol bardaklığın içine monte ettim tamamiyle orijinal ve şık durdu. Ses kalitesinde kesinlikle kayıp yok ve aynı zamanda direksiyondaki tuşları da geçişler ve volume için kullanabiliyorum ki benim için esas önemli olan buydu. h/k varsa araçta inanılmaz keyifli oluyor. Spotify da gayet güzel çalışıyor.

Şu şekilde göstermiş olayım:

sigpic

Yorum Yap

Aslı baturali tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Zincir mağazalarda bulabilirsin bu tur parçaları Mediamarktda vardı bir ara

M.Kemal ATATÜRK
                          İnstg[emoji769]askin.batur
                          R55 Clubman 2009
                          [emoji769]34 FU 8144 [emoji769]
                          Maalesef bu ürün mediamarkta yok ben buyakadakinden sormuştum

Yorum Yap

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Ben Dension'ın şu an modelini hatırlayamadığım bir ürününü kullanıyorum aracımda. iPod dock kısmını sol bardaklığın içine monte ettim tamamiyle orijinal ve şık durdu. Ses kalitesinde kesinlikle kayıp yok ve aynı zamanda direksiyondaki tuşları da geçişler ve volume için kullanabiliyorum ki benim için esas önemli olan buydu. h/k varsa araçta inanılmaz keyifli oluyor. Spotify da gayet güzel çalışıyor.

Şu şekilde göstermiş olayım:

Ürün bu galiba?

http://m.ebay.com/itm/DENSION-GATEWA...-/361411467894

Doğru mu?

Yorum Yap

Tam olarak şu ürün:

http://www.carcommunications.co.uk/c...erface-adaptor

Ürünle birlikte yine Dension marka bir dock ya da kablo almanız gerekiyor kullanacağınız cihaz için.
                              Attığınız eBay linkine bakılırsa epey bi yeni modeli çıkmış bluetooth destekli falan, bendeki yalnızca ipod/iphone adaptörü üzerinden çalışıyor, bluetooth desteği yok.
                              sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X