Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mini connected hakkında sorum var

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Mini connected hakkında sorum var

Arkadaşlar merhaba,

İki sorum olacaktı,

Aracım Cooper Countryman S All4,

Yeni aracımda visual boost bulunmakta, mini connected menüsü yok... Acaba bu mini connected yazılım gibi birşey midir? Sonradan yüklenebilir mi ? Yabancı bir sitede okuduğum kadarı ile visual boost veya mini business navigation system gerekiyor diye biliyorum. Yalnış mı biliyorum ?

ikinci sorum ise, iphone 6 telefonumu usb ile araca bağladığımda, Telefonun içeriğini okuyor, şarkı bilgileri düşüyor, yön tuşları ile müzikler arasında geçiş yapabiliyorum. Sanırım Y kablosu olmadığı için müzik sesini alamıyorum. Ebay de şöyle bir cihaz buldum acaba deneyen varmıdır ?

http://www.ebay.co.uk/itm/ViseeO-Tun...UAAOSweW5U2fIa

cihazın mantığı şu, Y kablosu olarak araca giriyor, bluetooth ile telefona erişiyor. Böylece kablo kalabalığından kurtuluyorsunuz.

Toplayacak olursam iphone daki müzikleri bu araçta nasıl dinleyebilirim ? Mini connected yükleyebilir miyim ?

Teşekkürler !

Şöyle bir bilgi verebilirim Mini Connected hakkında;

MINI Connected 6NM opsiyon kodu.
    Araçta 6FP Ekran veya 606 Business Navi olması şart.
    App kullanabilmek için 6NE opsiyonu gerekiyor.

Araç v43 versiyonuna sahip ise;
    NCS üzerinden modül eklenip, araçta Connected aktif hale geliyor.
    Sub menüler içinse Champ2 üzerinden parametreler aktif hale getirilip kod gerekmeden MINI Connected kullanılabiliyor. (Bu işlemlerde AYN Oto yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Kodlama vs)

Araç v43 versiyonu üstünde ise:
    Bütün bu işlemler sonrasında Ista/p üzerinden yazılım güncelleme seçerek araçta Connected opsiyonu aktif hale gelmiş oluyor ancak fsc code istiyor. Fsc code ise BMW AG tarafından şaseye özel oluşturulan bir kod.

Aracınızın VIN numarasıyla yani şasi numaranızın son 7 hanesiyle de aracınızda halihazırda bulunan Visual Boost özelliklerini http://www.mini.com/connectivity/com...ity/index.html adresinden öğrenmeniz mümkün.
    Linke tıkladığınızda karşınıza gelen seçeneklerden I know the Vehicle Identification Number (VIN). kutucuğunu seçerek VIN numaranızı girip öğrenebilirsiniz.

R53 kullanıcısı olduğum için yeni model MINI'lerle ilgili nacizane bilgilerim bu kadar şimdilik Forumdan diğer arkadaşlar da mutlaka bilgi vereceklerdir.
    En son düzenleyen Murat; 07-05-16, 02:26.
    sigpic

Yorum Yap

Bu ekran ve teknolojisi konusunda ben de cok bilgisizim. Ancak benim yeni aracimda mini connected var menude. Ne yapabilirim bununla, nasil degerlendirebilirim? (Ne kadar cahil oldugumu soyle ozetliyim; arkadasim gecen gun telefonumu bagladi bluetoothla arabaya, ben onu bile yapamadim )

Sent from my iPhone using Tapatalk
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Şöyle bir bilgi verebilirim Mini Connected hakkında;

MINI Connected 6NM opsiyon kodu.
        Araçta 6FP Ekran veya 606 Business Navi olması şart.
        App kullanabilmek için 6NE opsiyonu gerekiyor.

Araç v43 versiyonuna sahip ise;
        NCS üzerinden modül eklenip, araçta Connected aktif hale geliyor.
        Sub menüler içinse Champ2 üzerinden parametreler aktif hale getirilip kod gerekmeden MINI Connected kullanılabiliyor. (Bu işlemlerde AYN Oto yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Kodlama vs)

Araç v43 versiyonu üstünde ise:
        Bütün bu işlemler sonrasında Ista/p üzerinden yazılım güncelleme seçerek araçta Connected opsiyonu aktif hale gelmiş oluyor ancak fsc code istiyor. Fsc code ise BMW AG tarafından şaseye özel oluşturulan bir kod.

Aracınızın VIN numarasıyla yani şasi numaranızın son 7 hanesiyle de aracınızda halihazırda bulunan Visual Boost özelliklerini http://www.mini.com/connectivity/com...ity/index.html adresinden öğrenmeniz mümkün.
        Linke tıkladığınızda karşınıza gelen seçeneklerden I know the Vehicle Identification Number (VIN). kutucuğunu seçerek VIN numaranızı girip öğrenebilirsiniz.

R53 kullanıcısı olduğum için yeni model MINI'lerle ilgili nacizane bilgilerim bu kadar şimdilik Forumdan diğer arkadaşlar da mutlaka bilgi vereceklerdir.
        Güzel açıklama olmuş FSC code normalde BMW AG tarafından veriliyor evet ancak internette FCS Code generator uygulamaları ve FSC yaramta yöntemleri mevcut. Henüz denemedim hiç ancak bu şekilde NAV map update ve Connected yüklemesi yapan bir çok kişi var.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

@DOA29 Şu Mission Control olayını çok seviyorum ben ya İleride eğer connectedlı bir Minim olursa ilk deneyeceğim şey bu.

Örnek video:

Camden edition:
          sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
          X