Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R52 için Harman Kardon vs. Custom Ses Sistemi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R52 için Harman Kardon vs. Custom Ses Sistemi

R52 aracımda Mini Boost teyp ve standart ses sistemi var. Nasıl daha iyi hale getiririm diye düşünüyorum. Fikirlerinizi almak isterim.

Araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla aracımda kapı içlerinde 16,5cm mid seti var. Arkalarda yine aynı çapta ise bass ağırlıklı hoparlorler var. Sanırım anfi de var ama nerede olduğunu bilmiyorum. Koltuk altı?

Harman Kardon ses sistemli Mini'lerin ses sistemi ne derece tatminkar?

Ses sistemimi Harman Kardon olarak upgrade edebilmek için Harman Kardon anfi ve hoparlörler almak yeterli olacak mıdır? Yoksa teybi de değiştirmek gerekir mi?

Custom ses sistemi kurmak istersem mevcut anfinin olduğu yere başka marka bir anfi sığdırıp montajını yapmam mümkün olabilir mi?
    En son düzenleyen erk1n; 26-01-14, 18:41.

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Kesme biçme olmasın, her şey orjinal yerine takılsın istiyorum. Bagaja ekstra bir şeyler koymak istemiyorum.

Yorum Yap

Seçkin ve MertSonad biraderler bu konuda tecrübeli, paylaşırlarsa zevkle okurum heralde Hiç tesisat işine girmedim, nasıl bir iş merak ediyorum
      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Harman/Kardon ile custom arasında fiyat ve custom sistemin seviyesi fiyat açısından farklılık oluşturacak noktalar.
        Örneğin; Orjinal takıntılı bir insan gidip Harman/Kardon yaptırır misal 10TL öder, aynı seviye custom ise 7TL olabilir.
        veya custom sistem müzk ihtiyaç taleplerine göre 12 TL de çıkabilir.

Ama benim kendi düşüncem ve tecrübem; Harman/Kardon 'dan yana seçimler üzerine. Bizzat Harman/Kardon kullanıcısıyım, daha önce o markada da çalıştım, birçok ürününü denedim. Aynı seviye aynı kategori yapılmış bir custom ile kıyasladığımda H/K daha akustik gibi geliyor bana.

Elbette ki kavramlar, tercihler ve maliyetler... R52 için durum ne olur, akustik derecesi tercih sebebi midir, bas-tiz tercihleri, fiyatlar, orjinal/custom, kullanılacak ürünler.. Zor kararlar.

Seçim ne olursa olsun, işin ehli yerlerde yaptırmakta fayda var.

Yorum Yap

HK da bass tatmin edici mi? Birde ses cok yuksek degil deniliyor?

HK karar verirsem çıkma toparlayacagim. Bunun gibi mesela:

http://www.ebay.com/itm/02-2008-MINI...-/261376168113

O yüzden fiyattan çok ses kalitesi olarak değerlendirebilirseniz sevinirim.
          En son düzenleyen erk1n; 26-01-14, 19:59.

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            HK da bass tatmin edici mi? Birde ses cok yuksek degil deniliyor?

HK karar verirsem çıkma toparlayacagim. Bunun gibi mesela:

http://www.ebay.com/itm/02-2008-MINI...-/261376168113

O yüzden fiyattan çok ses kalitesi olarak değerlendirebilirseniz sevinirim.
            Fatih güzel açıklama yapmış tatmin konusunda ise bence bi HK lı arabada dinlemen fikir açısından yardımcın olur sana ama link teki gibi ebay vs biyerden sipariş vermen iyi olmaz görerek alman deneyerek alman daha iyi olacaktır. Ayrıca yine fatihe katılıyorum yaptırdığın işi ehline yaptır tereddütsüz.
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

R52 ve R53 sanırsam aynı sistemi kullanıyorlar bende R53 varken harman vardı aracımda kendi başına tatminkar bir sistem ama sesi istediğin kadar açamıyorsun ve fatihin dediği gibi akustik yani bass biraz zayıf.
              Ben bass severim diyen biri için eksik kalır. Ayrıca aracın modeline göre teyipler farklılık gösteriyor mp3 çalan ve çalmayan diye ama sanırsam sıkıntı çıkmıyor.
              Çünkü ben kendi sistemimi kurcalarken teyibe giren soketten başka bişi yok yani soket sistemine bağlanıyor amfi.
              Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam miniler 13 lük hoparlörler kullanıyor olması lazım ama emin değilim Amfide bagajda stopların arkasına gizleniyor ama custom için bu mümkün değil pek sebepse baya buyuk oluyorlar. Fiyat konusunda konuşursak harman kurmak olmayan arabaya biraz masraflı bir iş benim tavsiyem 3 bin lira yı geçmeden çok canlı herturlu müziği dinlecek bir custom sistem kurulabilir ama mini için izolasyon şart bunuda unutmamak lazım harman kardon için lazım değil tabi sebebse o kadar bass vermiyor zaten...
              sigpic

34 SEC 08 - R56 Midnight Black JCW

Yorum Yap

Sesi yuksek acmak veya basin on planda olmasi ile muzigin kaliteli calmasi tabiki cok farkli seyler.
                HK kisik calarken baslar gercekten yetersiz (ama bu gercekten dusuk seslerde gecerli, mesela telefonla konusabileceginiz kadar kisik) ama yuksek seslerde HK gercekten kaliteli caliyor. Isteginiz Bas'larin her sesten yukarida olmasiysa bunu hicbir standart sistem saglayamaz HK dahi olsa bu mumkun degil. Bunun icin buyuk subwooferlar ve/veya ekolayzir kullanmaniz gerekir.
                Yani demek istedigim "baslarim disaridan gumbur gumbur duyulsun, plakaligim titresin" dusuncesindeyseniz HK dusunmeyin, custom'a yonelin.
                Yok, kaliteli ve dengeli ses isterim derseniz HK fazlasiyla tatmin edici olur.
                www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Kullanan arkadaşların da dediği gibi; Harman/Kardon donanımlı bir MINI 'de sesi bir noktadan sonra daha fazla açamazsınız. Buna izin vermez, akustik ayarın bozulma noktasına geldiğinde kendini limitler. Yani son ses bass dinlemek istediğinizde ya da çılgın seviye sesi açtığınızda ( böyle tanımlamak istedim çünkü o seviye artık aslında gürültü demek oluyor ) o şarkıyı ya da sesi custom dizayn edilmiş bir sistemde daha yüksek dinleyebilirsiniz.

Ben olsam H/K derdim. Eğer tüm donanımı temin edebilip, kaliteli bir işçilik uygulaması yaptırabilirseniz.

Custom dizaynlar ve maliyetleri konusunda pek bir fikrim yok açıkcası.

Yorum Yap

Custom kuracaksak hangi boyutlarda anfi sığabilir orijinal yerine?

Yorum Yap

Çok fazla beklentin yok ise aktif baslar ile işi halledebilirsin.
                      Love all, trust a few, do wrong to none!!!

Yorum Yap

kesme biçme işlemi olmadan amfi değiştirilebiliyormu minilerde ve amfi artı kolon içi değişimi ile güzel bir ses elde edilebilirmi .

Yorum Yap

Aslı furkankizilay tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          kesme biçme işlemi olmadan amfi değiştirilebiliyormu minilerde ve amfi artı kolon içi değişimi ile güzel bir ses elde edilebilirmi .
                          amfi icin bagaja kabin yapiyorlar bildigim kadariyla, bas hoparloru ile amfiyi yan yana koyacak sekilde
                          doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                          2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                          3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                          4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                          5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                          6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                          7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                          8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            amfi icin bagaja kabin yapiyorlar bildigim kadariyla, bas hoparloru ile amfiyi yan yana koyacak sekilde
                            Aynen benim eski araçta vardı bulabilirsem fotoğraf koyarım

Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

Yorum Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X