Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

S2000 Rebuild Project - 34 S 2225

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

S2000 Rebuild Project - 34 S 2225

Merhaba arkadaşlar pek bir proje değil ama arabayı aldığım günden bu yana yaptıklarımı sizinle paylaşmak istedim

Aşşağı yukarı 1 ay oldu aracımızı aldığımız ve ciddi bir yol kat edildiğine eminim yapılan tüm gelişmeleri bu konuda paylaşacağım

Arabanın satışı aldıktan 10 dakika sonra

Cuma gecesi biraz gezdiken sonra cumartesi günü soluğu maslak Meguiar's Selcuk abi ve Emrenin yanında aldık ,

araç düzgün bir araç kazası yok boyası var aslında tam istediğim gibi oldu denk geldi darbesi değişeni yok , banada kozmetik vs ile ilgilenmek kaldı

meguiar'sda yıkandıktan sonra adetimdir arabanın sağını solunu herşeyini kendim temizler nerede ne var kendim görürüm

Arabayı aldığımızda üzerinde borla catback vardı , hiç ses çıkmıyordu bizde idareten Urfa beyden çıkan egozstu taktık en azından bir ses olsun diye

içi ile oldukça uğraştım ama iyi oldu

En son düzenleyen Kekuti; 25-12-13, 02:27.

Oem görüntülü carbon kaputtan baya baya sıkıldım

Elde bulunan seibon carbon kaputu takalım dedik kaput ayarına takılmayın ilk taktık ve resimledik

Daha sonra Beyaz 18 volk te37 jantlarımızı taktık lastikte toyo proxess tercih edildi ( Teşekkürler Onur abi )

Kardeş araba ile resimler

Aklımda hep birşeyler var ama arabanın bir sıkıntı çıkarıp maslağa gitmesi lazım : D AYN auto Ahmet ve Yusuf usta ile her gün görüşüp hergün bu gün bırakıyorum desemde kopamıyorum arabadan : D

Arabamızı 18 mayıs cumartesi Meguiar's da yıkatıp cilalattık buluşmaya hazırız gece BKM Emre kardeşimde geçirdik sabah buluşmaya beraber gidelim diye biraz takıldık sağda solda

Sabah uyandık ama debriyaj yok basıyoruz geri gelmiyo dedim tamam debriyaj bana hayırlı oldu : D
    buluşmaya Haluk kardeşim ile geldik sağolsun geldi etilerden beni aldı

Ve bir Aren Özgür klasiği Çekicisiz asla yapamaz her aracı çekici ile dolaşmalıdır

Pazar akşam üstü arabayı AYN auto ya bıraktım anahtarı güvenliğe teslim ettim pazartesi başlanıcak diye biliorken gece 12 de Ahmet usta aradı Aren biz arabana başladık için rahat olsun diye buda tabiki bir AYN auto klasiği hep gece hafta sonu Aren çekici ile kapıya dayanır Ahmet usta ve Yusuf usta gece uyuyamiyacağımı bildiği için sabahlar ben bu adamların hakkını para pulla herhalde ömür boyu ödiyemem ellerinize sağlık

Projemiz motor ağarlıklı değil kozmetik ve eksiklerin giderilmesi

Başladık sökmeye arabamızdan cürretkar pozlar : D

Apexi coiloverlarımızı Ahmet usta özenle hazırladı temizledi ve montajını yaptı

Ön kaza demirinin ucundan 2 cm kadar bir tampon için kesmişler bizden önceki sahibi dumur oldum : D neden böyle birşey yaparsın kardeşim anlamam

Ahmet usta ve Yusuf usta
    motor şanzıman ve difransyiel yağlarımız değişti

Farlar avrupa versyon olduğu için pek tercihimiz değil USDM için üretilen farlara dönülüyor

]
    En son düzenleyen ARENIMO; 30-05-13, 14:01.

Yorum Yap

Balatalar değişiyor daha önce balataları değişien usta gerçi usta demek ayıp olur kendisine ama kaliperleri sıkmamış ve pimleri yanlış takmış , hemen balatalar değişiyor ve hatalar düzeltiliyor

[URL=http://s720.photobucket.com/user/Arenno/media/null_zpsdd850ba3.jpg.html][/URL

Dünya üzerinde S2000 için üretilmiş en iyi filtre : D tabiki değil sıra onada gelecek : D

Bagaj halıları biraz kirliydi ve daha önce arbayı yok yukarı bir yerde bıraktıklarından 3 gün yağmur görünce bagaj birazcık su almış

Hemen söktük zaten arabayı almadan expertsizde Ahmet ve yusuf usta buradaki sorunu bana söylemişlerdi

Arabada kesinlikle en ufak darbe yok fakat su biraz bagajımızı yıpratmış , arabayı bu şekilde maslak Meguiar's ın ellerine teslim ettik hazır çıplakken deli oğlumuz bir alt yıkama ve detaylı bir şekilde temizlensin istedik

Tampon demirine baktıkça sövüyor sövüyorum sövüyorum bir tampon takmak için neden orayı traşlarsın arkadaş : S

En son düzenleyen ARENIMO; 30-05-13, 14:17.

Yorum Yap

Daha sonra ne yapalım ne yapalım derken Seibon carbon kaputu sökelim OEM i takalım dedik oem carbon kaputumuzu yeni sponsorumuz ve çok eski dostum olan Cenk 'in boya atölyesine bıraktık , kaportacım serkan oem bir kaputtan cam yıkama fıskiyeleri için şablon çıkartıp birebir aynı şekilde kesti efsane bir işçilik söz konusu resmini çekeceğim zaten burada belli oluyor

Bagaja daha önce bir kanat takılıymış söktüklerinde boyayı kaldırmış inanılmaz kötü bir işçilik vardı hemen bagajımızıda boyaya verdik

Tabiki ön araka tampon ve USA 'den aldığımız AP1 oem ön lipimiz , daha önce tamponları boyayan ustamız far fiskiyeleri üzerinde çeki demir kapakları üzerinde boyamış ne kadar özensiz bir işçilik anlatamam : D neyse bu sorunlarımızıda Cenk en ince detayına varana kadar sökerek boyattırdı

Ve bagaj hazumuzdaki pas ve 1 adet delik : D adamlar oradaki su taliye tıpası yerine ufak bir delik açarak çözmeye çalışmışlar bir süre daha sövdüm : D

ama Ahmet Ustam sağolsun ( videosu var bu işçiliğin ) kazıyarak yüzeyi temizledi pütür silikon ve boyadan sonraki ilk hali ( birkaç kat daha boya atıldı )

arka tamponumuz takldıktan sonra

USDM için üretilen ön farlarımız Arka stoplarımızda USD olduğundan (çift geri ve yanları ledili american park ) arabanın çamurluk sinyallerinide turuncu aldık

Gece gündüz çalışmaya devam : D

Kaportacım Serkan ustanın dükkanından 1 2 kare

En son düzenleyen ARENIMO; 30-05-13, 14:19.

Yorum Yap

Kanka kazasiz belasiz insallah hondanin erkeksi hondasi

34 BE 1968

Yorum Yap

buradanda hayırlı olsun.kazasız belasız güle güle kullan.Yan videoları görmek istiyorum bu başlık altında
            sigpic

Yorum Yap

Kazasız belasız

Yorum Yap

Arenimoo su cekici olayina cok guldum yaaa emgde bobini catladiydi cekici ile aynye gelmisti hic unutmam ahahahahahah neyse s2k hayirli ugurlu olsun
                sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Ayn den son kareler : D Hunter rot balans için gidiyoruz

Gürkan kardeşimin değimi ile kafa zalım basık : D

Bagaj havuzmuzun son hali Meguiar's tarafından temizlendi Ahmet usta tüm geçme civata vide vs. gibi şeyleri yetkili servisten tedarik etti bu masraftan kaçınılmadı ,

Boyanan parçalarımızın pastalandıktan sonraki hali

Meguiar's da yıkandık : D

USA 'den bir kargo bekliyorum vites topuzu tente için 1 , 2 geçme S2000 CR modelinin siyah S2000 çamurluk logoları vites topuzu vs.

Bu porjede AYN auto başta olmak üzere
                  Maslak Meguiar's
                  İlbantekinler Cenk
                  Hunter rotbalans
                  Burak Batıkan AK
                  kaportacım Serkan ve
                  Fartuning Erdinç abiye teşekkürlerimi sunar hepsi o kadar titizlenerek kendi araçları gibi gece gündüz çalıştılar ,
                  arabamızın mekanik olarak eksiklerini ve gözümüze oş gelemeyen yerleri yaptık

tabiki bir gelecek için planlarımız var

Kimsenin denemediği bir headrs deneyeceğim İskender abiye yaptıracağım ve test pipe dahil düz boru sonra greddy egzost

içini komple artcarda yaptıracağız

mugen HT

Password JDM intake

komple kaporta ve komple boyatacağım

bunlar baya bir zaman alacak aslında hemen girişmek istyorum ama yazın arabanın yatmasını istemiyorum hemde DUYGUSAL olarak biraz yıprandık

PARA BİTTİ AŞK BİTTİ
                  En son düzenleyen ARENIMO; 30-05-13, 15:03.

Yorum Yap

Masallah masallah kirmizi araban tekrar hayirli olsun

Yorum Yap

MAşallah maşallah nazarlardan korunsun. yanlız teşekkür kısmında fıskiye için biliyosun ki beraber gtitmiştik yukarılara klima bile açmıştım benimde adım geçse iyi olurdu aslında ama neysee sağlık olsun
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

on numara olmuş güle güle kullan volklar çok yakışmış
                        www.omeronurates.com

Yorum Yap

1-) erkekler arkadan itiş sever demeden geçmeyeceğim
                          2-) 10 numara 5 yıldız herşeyıyle
                          3-) mügen ht gerçekten iyi para
                          4-) araç satılık mı
                          5-) ALLAH gönlüne göre versın kardeşim kazasız belasız cezasız ama emg'yi geçen bir s2k yapmanı diliyorum kesene bereket

Yorum Yap

Abi atmosferik asla yuklemeyi dusunmuyorum asla kozmetik isleri biter biraz skilirsam SC yaparim s2k nin tadi sc de

Allah herkesden razi olsun hepiniz daha iyilerine insallah

Yorum Yap

Aren bunun bir test sürüşünü yapalım kardeşim. Valla merak ediyorum. Evet bir EMG değildir ama hafif yengeç olalım hafız

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X