Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Tuning box hakkındaki fikirleriniz ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Tuning box hakkındaki fikirleriniz ?

Selam arkadaşlar, 2014 model R60 S all4 sahibiyim ve işinde gücünde bir babayım Gençlik yıllarımda modifiye işiyle çok uğraştım ve sanayide yıllarımı geçirdim. Şuanda bu sulara çok girmek istemiyorum ama bu modifiye illeti insanin içinde uslu durmayan bir çocuk gibi. En sade şekilde kendimi tatmin etmek amacıyla beygir artışı yapmayı düşünüyorum. Remapping olayına çok girmek istemiyorum (beyin açma yüzünden). Remapping dışındaki en iyi alternatif olan tuning box (racechip) taktırmayı planlıyorum. Bu konu hakkındaki tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz? İş görür mü?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslı gakcay tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, 2014 model R60 S all4 sahibiyim ve işinde gücünde bir babayım Gençlik yıllarımda modifiye işiyle çok uğraştım ve sanayide yıllarımı geçirdim. Şuanda bu sulara çok girmek istemiyorum ama bu modifiye illeti insanin içinde uslu durmayan bir çocuk gibi. En sade şekilde kendimi tatmin etmek amacıyla beygir artışı yapmayı düşünüyorum. Remapping olayına çok girmek istemiyorum (beyin açma yüzünden). Remapping dışındaki en iyi alternatif olan tuning box (racechip) taktırmayı planlıyorum. Bu konu hakkındaki tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz? İş görür mü?

Tuningbox hakkında tecrübem yok ama şöyle nir fikrim var daha önce dynoday yapmıştık orada bazı yazılım yaptıran araçlarda bile biçok yanlış ayar yapıldığını görmüştük daha sonrasında yapılan düzeltmelerle arabalardan daha iyi sonuçlar alındığını gördük bence tuningbox sıradan bir etki yaratacaktır hatta yararından ziyade belkide zararı olacaktır bence box yerine yazılım yaptırım derim

IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı gakcay tarafından gönderilmiş Mesajı göster

tuning box türevi tüm cihazlar araç üzerinde bulunan sensörlerden gelen verileri yanıltarak çalışır. ECU üzerinde bulunan haritayı değiştirmez sadece kandırır. Farklı araçlarda işe yaradığını ve güzel güç artışları yarattığını gördüm. Ancak benim çokta hoşuma gitmeyen bir yöntem bu. Şöyle düşünebiliriz, motora giren hava miktarı X birim ise bunu X*0.5 olarak ECU ya gönderiyor ve araçta yakıtı vs diğer değeleri buna göre hesaplıyor. Bu verdiğim sadece emiş sistemi ile ilgili bir örnek. Aynı şekilde daha bir çok parametreye yanıltma yöntemi ile müdahale ediyor.

Fakat re-mapping ile çok daha sağlıklı bir verim elde edilir daima. Çünkü sensörlerden gelen tüm bilgiler ECU tarafından doğru bir şekilde işlenir.

Bazı markaların HDI yada CDTI gibi motorlarında kullanan ve verim alan insanlar olsada benim pek sevmediğim bir yöntem. Özellikle de MINI N14 yada 18 kodlu motorlarda kurum birikimi problemi olduğunuda düşünürsek yanlış yada gerçek olmayan veriler ile yapılan ateşleme ve timing sorunun daha hızlı yaşanmasına sebep olacaktır. diye düşünüyorum....
      34 NAD 99 '06 JCW
      34 AR 3221 '11 JCW
      34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

bence ya hep ya hiç işi modifiye....

Yorum Yap

Aslı DODOGAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          bence ya hep ya hiç işi modifiye....
          Ya ufak çaplı birkaç işlem güzel bi tat veriyor fazlasına gerek kalmadan ama bazende insan kendini frenleyemezse yüksek maliyetlerle karsılasıyo bence basit olan ama tam anlamıyla yapılan işlemler yeterli olur.

IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
          X