Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Egzoz Yardımı?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Egzoz Yardımı?

Arkadaşlar,

Malum arabam yeni, aldığımdan beri de orjinal hali ile biniyordum fakat yoğun baskılar ve akıl çelmeler sonrası hızlı bir giriş ile aracımı kafamda tasarladığım bir hale getirmeye karar verdim.

İlk olarak da egzoz ile başlıyorum zaten performans adına başka pek bir şey yapmayı da düşünmüyorum kalanı görsel, zaten S'in normal performansı bana yetiyor. Açıkcası Rocco'larda duyduğum tok bir ses var bizim MCS'lerden çıkmayan amacım ona ulaşmak.

Bu gün biraz baktım araştırdım, arabayı ilk servisine götürmüştüm Kosifler Bostancı'ya oradan çıkışta JDM Works'e uğradım ellerinde son 2 adet Varex kit kalmış. 1200 TL mal oluyor. Vanalı olması ve bu klasmanda ki en iyi markası olması yüzünden gönlüm ondan yana fakat bir yandan da diyorum ki İskender Usta'ya istediğim sesi söylesem el emeği göz nuru yapar mı acaba? Fakat yaptığı sistemi vanalı halde yapma şansı olur mu? Ve tabi fiyat aşağı yukarı neye gelir?

İşin özü tek mesajda karmaşa olmasın konuştukça açılır gerisi...

Arabam triptonik olduğu için abartı bir ses olmaz biliyorum fakat tok ve kaliteli bir ses peşindeyim soba borusu olsun istemiyorum;

Varex mi İskender Usta mı?

Orta iptali iskender ,son susturucu varex kisa yollu zaman kaybi olmadan degisim ama varex hic dinlemedim .Baska secim orta borular iskender, son susturucu varex .
    sigpic

Yorum Yap

Ayhan +1....

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Orta iptali iskender ,son susturucu varex kisa yollu zaman kaybi olmadan degisim ama varex hic dinlemedim .Baska secim orta borular iskender, son susturucu varex .

Yorum Yap

Git iskendere !
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Orta ve son susturucu cok farkettirmeycektir Can

Sirf DP yap o da yeter..
          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

dp candır ıskendere yaptır bı duy sesını sonra egzosdan vazgeçersın tahmınımce kardeş...

Yorum Yap

Istersen bende downpipe var taktirir sesini dinlersin
              sigpic

Yorum Yap

sadece downpipe yeter seste ayağının açısı ile balantılı olur yüksek sesten hoşilanmıyorsan

Yorum Yap

Evet şuan için en mantıklısı dp gibi gözüküyor herhalde sizden de aldığım yorumlar sonrası. Egzoz ile uğraşacağıma dp yaptırayım en azından orta son normal kalsın. Seste ne abartı olsun nede araba bu kadar sessiz olsun. İskender'de bu işi yaptırmak kaça mal olur ve ciddi anlamda zaman problemim var taa burdan fırsat bulup oraya gidip bu işi yaptırmak için bakalım ne zaman bulucam

Yorum Yap

Bu hafta sırf bu işlere biraz vakit ayırmak için çalışma saatlerimi ayarlıyorum millet lütfen son uyarıları yapın, en geç pazartesi salı bir şeyler sipariş etmiş olurum.

Milltek Downpipe ile Catback arasındayım şuan? Ses açısından yanıltıı oluyor açıkcası youtube örnekleri...

Aranızda kullananlar vardır herhalde; Cat back tek başına herhangi bir artış sağlamaz diyorlar fakat ses olarak sanki biraz daha mı güzel olur? Maliyetlerde bir hayli değişiyor gerçi yaklaşık 3 kat kadar. Ben bu aşama sonrasında hemen filtre vs. ile desteklerim ses için onu da belirteyim...

Yorum Yap

bende 1-2 ay içerisinde yaptıracağım fakat aldığım tavsiyeler doğrultusunda birkere yaptırıp bidaha uğraşmamak için iskendere komple yaptırıcam. belki düşünebilirsin bu seçeneğide. tabi ayırdığın bütçe vs bilmiyorum ama bir fikir.

Yorum Yap

Aslı kaganaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        bende 1-2 ay içerisinde yaptıracağım fakat aldığım tavsiyeler doğrultusunda birkere yaptırıp bidaha uğraşmamak için iskendere komple yaptırıcam. belki düşünebilirsin bu seçeneğide. tabi ayırdığın bütçe vs bilmiyorum ama bir fikir.
                        O benimde aklımda fakat zaman ayırmak çok zor geliyor şuan öyle bir şeye. Resmen günler sonrasına randevu verip arabayi da bi gün tutuyormus şu sıralar. Varsa bi günde halletirebilecek sabah gidip akşam gelmelik benim de aklıma komple ve iskender yatar tabi

Tapatalk 2 ile HTC One X cihazımdan gönderildi

Yorum Yap

bn bu güne kadar milltek dp ve orjinal sistem kullandım. bu gün custom cat-back yaptık. size şu kadarını söyleyeyim aracın performansı inanılmaz ölçüde değişti. dyno before after yapamadık malum izmir sıcağı 43 derece havada şu an da aracımda milltek dp araborular 60lık ve 60lık freeflow orta ve son susturucu var. ilk başta ortayı takmayacaktı fakat ses çok yüksekti orta ile çok ideal seviyelere düştü ve toklaştı. üst devirler çok fark etti neden bilmiyorum ama sakin kullanımda alt devirler de canlandı. orjinal sistemde dp sonrası aracı sıkıyor , marka egzoza para bağlamamanı tavsiye ederim (fjcw hariç), kaliteli freeflow egzoz ile çok tatminkar ses ve performans alırsın.
                          sigpic
                          2011 r56 lci Cooper s , jcw v2 body kit , forge dump valve , jcw spark plugs , K&N Air Filter ,m7 Heatshield, Milltek dp+custom ara borular+son susturucu, Eibach pro kit, Alutec Strut Bar, Alta hot side boost tube, Mapped by EcuFast.

Yorum Yap

zaten vazgeçmişsin ama tavsiye, varex, cut-out vb. sistemler bi süre sonra bozulmaya başlıyor bence pek bulaşmayın.. bende düşünüyordum egsoz yaptırmadan önce ama mekanizma bozulup kaçırmaya başlıyormuş özellikle kapalıyken gazlanırsa.. polis açısından rahatlık ama tekrar tekrar uğraşmaya değmez bence
                            dp ile kat. iptal oluyor zaten, orta susturucu da iptal olursa bence hem ses olarak hem de performans olarak ideal olacaktır.. iskender ustanın işçiliği gerçekten birçok markaya kafa tutacak derecede kusursuz oluyor ama 1 günde yapayım derseniz o biraz zor ben 1 ay bıraktım arabayı bi sormak lazım ama belki elinde hazır olabilir downpipe..

Yorum Yap

Aslı YEKTA tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              zaten vazgeçmişsin ama tavsiye, varex, cut-out vb. sistemler bi süre sonra bozulmaya başlıyor bence pek bulaşmayın.. bende düşünüyordum egsoz yaptırmadan önce ama mekanizma bozulup kaçırmaya başlıyormuş özellikle kapalıyken gazlanırsa.. polis açısından rahatlık ama tekrar tekrar uğraşmaya değmez bence
                              dp ile kat. iptal oluyor zaten, orta susturucu da iptal olursa bence hem ses olarak hem de performans olarak ideal olacaktır.. iskender ustanın işçiliği gerçekten birçok markaya kafa tutacak derecede kusursuz oluyor ama 1 günde yapayım derseniz o biraz zor ben 1 ay bıraktım arabayı bi sormak lazım ama belki elinde hazır olabilir downpipe..
                              İşte benim zaman açısından ve iştah açısından problemlerim var; kafaya koydum ya hemen yapmam gerek ve malum turizm ile uğraşıyorum her gün git gel şansı bulmam imkansız hele ki karşıya

Bu doğrultuda söyle bir karar mı vermek gerek ben direk milltek dp siparis verip, gelince Bostancı sanayide Süreyya'ya ya da Gider'e taktirayim. Orjinal kalsın biraz sese ve tatmine bakayım, baktım olmuyor dp kalsın ilerde bir de CB siparis edip taktirayim ya da custom bi son susturucu yaptırayim. Suan bu söylediklerim ilk mesajda ki fikirlerden daha sağlıklı hatta bazilarimizin kullandığı sistem değil mi?

Tapatalk 2 ile HTC One X cihazımdan gönderildi

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X