Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

r56 performans yardım ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

r56 performans yardım ?

arkadaslar aracımı satmaktn vazgecınce performans olarak degısıklıklere gıttım ılk once debriyajdan memnun deıldım onu degıstrdım sonra ızmırde thp motorlarda bırcok arac yapan egeturbo arda ıle gorosup yazılımı degıstrdım artan basıncı daha ıyı tuttugunu soyledgı ıcın audı s3 un dumb valveını alıp taktık suan aracta orjınal filtre var kat ıptalı ve orta susturucu yok . soru olarak araca suan daha ıyı guc katıcak olan fıltremedır fıltre olarak aem ın caı sını alıcam yoksa kattan ıtıbaren egzozu komple son susturucu dahıl yenıleyımı bırde aracımın bujılerı 3000 km once degısmstı orjınal bujı takılı yazılımdn sonra yenı ngk ırıdyuma gecmem gerekırmı sımdıden tesekkurler
    35 AJ 0050 R56 S
    34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
    35 ALM 13 R53 COOPER S

Ngk iridyumu tavsiye ederim. Filtre olarak da aem cai kesinlikle bu arac icin en mantikli cozum... Minilerde ciddi isinma problemi yasandigi icin intercooler veya meth ile sogutmakta da fayda var. İkisi birden olursa cok daha iyi olur dv olarak ta forge alabilirsiniz, bu gune kadar basinc kacirma problemi yasamadim.
    Bu arada dynoya ciktiniz mi? Ya da herhangi bir aracla denediniz mi? Araciniz kac afr de yuruyor ve kac bar basinc bastiniz? Bunlar da benim sorularim
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Ngk iridyumu tavsiye ederim. Filtre olarak da aem cai kesinlikle bu arac icin en mantikli cozum... Minilerde ciddi isinma problemi yasandigi icin intercooler veya meth ile sogutmakta da fayda var. İkisi birden olursa cok daha iyi olur dv olarak ta forge alabilirsiniz, bu gune kadar basinc kacirma problemi yasamadim.
      Bu arada dynoya ciktiniz mi? Ya da herhangi bir aracla denediniz mi? Araciniz kac afr de yuruyor ve kac bar basinc bastiniz? Bunlar da benim sorularim
      o zaman oncelıkle filtreyle bujileri alayım hafta ıcı . ıntercooler forge baktım fıyat olarak bıraz pahalı tabıkı ama donup dolasıp onu alıcam sanırım yada yaptırabılrımde ıntercoolerde kararsızım. araclada dynoya cıkmadım suan ıcın. yaptırcagm ıslemler oldugu ıcınde hıc log almadık fıltreden sonra yapıcaz olcumlerı araclada denedımle denemedım arası oldu sole dıyeyım cai komple egzoz revo yazılım ıntercooler metlı ıbıza cupranın 3 4 boy arkasında gıttı arac scıroccola denıyrdu ben 3 4 boy arkalarından bastım mesafeyı korudular bırlıkte denesydık en z 3 4 boy gecerlerdı dıe dusunıyrm ama bana sankı benım speclere gore ıyı gıttı gıbı geldı
      35 AJ 0050 R56 S
      34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
      35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Sizin araç 175 lik mi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Sizin araç 175 lik mi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
          evet 175 lık
          35 AJ 0050 R56 S
          34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
          35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

İntercoolerda alta veya forge farketmiyor, hangisi uygunsa onu alabilirsiniz. Forge cok iyi diyolar ama bizim en yuklu iki aracimizda (dev ve sec) alta intercooler var ve ikiside son derece iyi verim aliyorlar. Stg 1 cupraya yazilimla daha cok yetismeniz hatta gecmeniz lazim, ama belki yazilimciniz aracin isinmasindan dolayi guc acmamistir, sogutma problemini cozup tekrardan ayarlamakta fayda var. Cok fazla basinc acmak gerekmiyor minilerde, bizim en cok guc ureten aracimiz (sec, 300hp maha dyno) 1.45 barda yuruyor. Daha once 1.7 1.8 barlara cikmaya calisanlar da oldu, bu kadar saglikli guc uretemediler.
            doayen!

Yorum Yap

İntercoolerda alta veya forge farketmiyor, hangisi uygunsa onu alabilirsiniz. Forge cok iyi diyolar ama bizim en yuklu iki aracimizda (dev ve sec) alta intercooler var ve ikiside son derece iyi verim aliyorlar. Stg 1 cupraya yazilimla daha cok yetismeniz hatta gecmeniz lazim, ama belki yazilimciniz aracin isinmasindan dolayi guc acmamistir, sogutma problemini cozup tekrardan ayarlamakta fayda var. Cok fazla basinc acmak gerekmiyor minilerde, bizim en cok guc ureten aracimiz (sec, 300hp maha dyno) 1.45 barda yuruyor. Daha once 1.7 1.8 barlara cikmaya calisanlar da oldu, bu kadar saglikli guc uretemediler.
              o zaman ben hafta ıcı dıgerkı eksıklerımı tamamlayıp gereklı ölcumlerı alıp dynoya cıkayım dedıgım gıbı ben araclarla denemedım bıde ben 2 kısı onlar tek kısıydı arkadnda onlar bstıktn snra basınca tam sonuc anlasılmdı haftaya bırebır deneyıp kesın bırsyler paylasırım hem dyno verısı hemde gıdısı hakkında . bu arada sıfır ıntercooler yaptırmakmı mantıklı yoksa ıkıncı el sorunsuz mrkalı ıntercooler alıp takmakmı ıkısıde 800 1000 cıvarlrında oluyor
              35 AJ 0050 R56 S
              34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
              35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Ben kendi intercoolerimi ikinci el aldim, cok ekstra hor kullanilmamissa ikinci elde bir problem yasayacaginizi sanmiyorum... Bu arada projelerimiz konusunda bizim yuklu araclarin set up larini inceleyebilirsiniz, benimkinin yok sanirim ama diger araclarin dyno grafikleri de vardir onlarla kiyaslama yapabilirsiniz.kekutinin araci (dev20) 175lik cooper s, yaptigi uygulamalarla 266hp aldi. Sizin aracinizla ayni, ordan fikir alabilirsiniz
                doayen!

Yorum Yap

Ben kendi intercoolerimi ikinci el aldim, cok ekstra hor kullanilmamissa ikinci elde bir problem yasayacaginizi sanmiyorum... Bu arada projelerimiz konusunda bizim yuklu araclarin set up larini inceleyebilirsiniz, benimkinin yok sanirim ama diger araclarin dyno grafikleri de vardir onlarla kiyaslama yapabilirsiniz.kekutinin araci (dev20) 175lik cooper s, yaptigi uygulamalarla 266hp aldi. Sizin aracinizla ayni, ordan fikir alabilirsiniz
                  az once detaylı ınceledım benım aracın daha cok yolu var kekutının araca göre ıns sızlerınkı kdr olmsada kendımce ıddalı bırsyleryapmaya calısıcam
                  35 AJ 0050 R56 S
                  34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                  35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Aslı musty 35jcw tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    az once detaylı ınceledım benım aracın daha cok yolu var kekutının araca göre ıns sızlerınkı kdr olmsada kendımce ıddalı bırsyleryapmaya calısıcam
                    Zevkli ve yorucu is kolay gelsin
                    doayen!

Yorum Yap

Estafurullah, DEV Baz Modifiyeye örnek teşkil etmediği için daha çok bilgiler ile destek olmaya çalışalım

Öncelikle hoşgeldin,

Araç üzerinde isteğin güç önemli aslında. Ne güç istiyorsunuz ?

Bildiğim kadarıyla 100k uzerinde km olduğu için araç üzerine yaptığınız modlardan da beklenen verimi alamayabilirsiniz. Aracı kesinlikle kötülemek için söylemiyorum, ancak R56 N14 motorlarda yüksek km'lere gelindikçe; üst kapak üzerinde kurum ve pislik birikmesi aracın genetiğidir. Sübap eğikliği vs.. bunlar olabilecek şeyler.
                      Dolayısıyla işlemler yapılmadan önce kapak temizliğini tavsiye ederim.. Bu işlemi yaptığınız taktirde, (alt taraf ne durumda bilmesemde) uzun süre kafanız rahat bir şekilde SAFE şekilde kullanabilirsiniz.

Örnek teşkil etmesi açısından, motorunuzun üst kapağı takriben bu şekilde olabilir Benimki 67.000'deyken bu şekildeydi..

Üst kapak temizliğinden sonra,
                      - Filtre
                      - Downpipe
                      - 63mm'lik düz boru + Güzel bir susturucu
                      - Dumpvalve + Blowoff
                      - Intercooler

gibi ürünler ekleyerek mevcut performansın üzerine ek sağlayabilirsiniz.
                      Ancak yapılacaklardan evvel mutlaka üst kapak kontrolü şart..

Bunların yanısıra yazılımı doğru kişilere yaptırmak önemli. Herkes yazılım atabiliyor ama malesef MINI yapamıyor.
                      Dolayısıyla yazılım düzenlemesiyle de beklenen gücün üzeri alınabilinir.

Buji ve bobin orjinal yeterli olur. O yüzden başka model veya markalarada kaymamanızı tavsiye ederim.

Keyifli çalışmalar, sabır ve maddi kaynak gerektirse de bittiği zaman gayet başarılı oluyor
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

detaylı sekılde anlatımın ıcın cok tesekkurler dostum ztn techdede bırkc kez danısmk ıcın msj atmıstım sana burdada yardımcı oldugun ıcın tekrardn tesekkurler aracın turbo bakımı yenı yapıldı sayılır turboyla ılgılı sıkıntım cıkmaz . ust kapak olayına gelıcek olursak aslında mantıklı soyluyrsn suan ıcın egzoz cai ve ıntercooler ı yapıcam ocak bası yada subat ortası gıbı sıfır countryman e gecıs yapmayı dusunuyrm olurda satmıcak olursan kesınlıkle kapagı actırırım.. elımden geldıkce araca ıyı bakmaya calısıyorum debriyajdı yazılım vs derken gecen hafta bıraz kactı aem caile egzoz malıyetıde malum fıyatlar bellı bu hafta ıcıde onlrı alıcam arabaya harcadıgım parları kendıme harcasam usain bolt la 100 metrede kosardım
                        35 AJ 0050 R56 S
                        34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                        35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

arabaya harcadıgım parları kendıme harcasam usain bolt la 100 metrede kosardım
                          Valla öyle olsa, Mars'ı keşfederdik

Kolay gelsin. Kolay işler değil. Maliyetler var doğru ancak yine da başka arabalara bakacak olduğumuzda çok fazla miktarlar gezmiyor.
                          Şöyle düşünün, tüm parçaları sıfır alıp, işçilik vs 10.000 TL yi bulduğunda
                          175 hpden 250'leri buluyorsunuz. (Doğru yazılımla)
                          75 hpyi 30.000TL'ye alamayanlar var
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Kolay gelsin. Kolay işler değil. Maliyetler var doğru ancak yine da başka arabalara bakacak olduğumuzda çok fazla miktarlar gezmiyor.
                            sızın profesynel yptıklrınız benım yaptıgım amatörluklerın yanında cok cokk cuzi seyler tabıkı ıns dedıgın rakamları gorucem bende bırkac aya
                            35 AJ 0050 R56 S
                            34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                            35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster

75 hpyi 30k ile alamayanlar var lafi banaydi galba hahahahaha
                              doayen!

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X