Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

ALTA Blow Off Valve Sesi Hakkında Bilgi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

ALTA Blow Off Valve Sesi Hakkında Bilgi

Arkadaşlar geçen hafta aracıma Alta BOV taktık ancak sesi beni pek tatmin etmedi açıkçası . BOV sesi sevdiğim bir ses ve biraz duymak istiyorum o sesi. Daha önce ALTA BOV kullanan oldu mu ? Sesleri az mı ? Bunun yerine HKS taksam daha fazla ses alırmıyım ?

Birde araca yazılım yapılacak ve sonuçta basınç açılacak , basınç açılınca seste fazlasıyla artar diye düşünüyorum ...

Telefondan girdigim icin bakamadim youtube fikir verebilir baktin mi ?
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

İyi fikir bakmadim valla

Yorum Yap

Nette araştırma yaptım ama sesler pek anlaşılmıyor tabi bilgisayardan malesef . Alta BOV kullanan olmadı sanırım aramızda

Yorum Yap

Arabada bosuna guc dusuklugu yasarsın BOV yerine forge recirculation valve al sesli olanından onur oto yardımcı olur sana, benim arabanın sesini duymus muydun?
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Senin arabanın sesini duyamadım motorla gelmiştin AYNde görüştüğümüzde

Yorum Yap

Aslı GTCihad tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Senin arabanın sesini duyamadım motorla gelmiştin AYNde görüştüğümüzde
              Evet haklısın unutmusum
              LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Alta BOV hediye gibi birşey oldu açıkçası o yüzden taktım Yoksa BOV takmaya pek niyetim yoktu . Aracıda denemeden anlaşılmaz başka araçla ama ben herhangi bir kayıp hissedemedim.

Yorum Yap

Ben Cooper S'ime takmistim. Youtube'tan baktigimda benim taktigim yere takan baska arac gormedim. Ve temin ederim ki Izmir'de sesinden dolayi bilmeyen yoktu. Ama performans dusuklugu bir gercek. Sonraki aracima takmadim..

via Tapatalk 4
                  www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Nereye taktiniz acaba resim mevcut mu ben yarin taktigim kismin resmini koyarim ordan fikir verebilir

Yorum Yap

Intercooler'in arkasinda bir yere takmisti arkadasim. Internet'te genelde hava filtresinin soluna takiyorlar. Cok fazla modifiye islerinden anlamam. Neresi dogru yer bilmiyorum ama dedigim gibi sesi cok iyiydi ve tanimadigim MINI'ci arkadaslar ese dosta haber verip bilgi almak icin telefonumu bulmaya calisiyorlardi.

via Tapatalk 4
                      www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Ufak bir performans dususu sizin icin onemli degilse takin derim. Ben keyfini surdum, acikcasi sesini de cok ozluyorum. Izmir'de pek BOV'lu araba yok. Hem farkli oluyordu hemde kimse size bulasmiyor (arabayi cok yuklu sanip)

via Tapatalk 4
                        www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Benim cok sevdigim bir ses ve soylediginiz gibi hissedilmeyecek derecede az bir performans kaybi bei etkilemez . Simdi bir ayrinti daha ogrendim bov uzerinde softer/harder ayari var bunu arabana gore kendine tune ediyormussun . Kac bar basiyorsun vs. Gibi yazilim sonrasi bunu en efektif sekilde ayarlamam lazim aksi halde basinc kaybi ve buyuk performans kaybina sebep olabiliyormus. Bu ayari detayli bilen arkadasimiz varmi acaba , ornek olarak asagidaki bilgiye ulastim

screw it all the way tight... then turn it about 3 full turns loose. drive the car and go WOT in 2nd gear.. BOV... if you can hear flutter that means its still compressor surging. get out of the car and turn it 1/2 turn loose.

repeat.

once you get close to the "perfect" adjustment, start fine turning at 1/4 or even 1/8 of a turn.

repeat.

this will take a couple runs, but at least you know you're BOV is tuned for YOUR car.

Yorum Yap

Duzeltme: Bende HKS vardi

via Tapatalk 4
                            www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Duzeltme: Bende HKS vardi

via Tapatalk 4
                              Bende dedim Admin tüm Bov'ları denemiş herhalde geçen HKS örneği de verince... Şimdi oldu

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X