Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 jcw yükleme

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R56 jcw yükleme

Arkadaşlar malumunuz r53'den r56 jcw geçiş yaptık hayırlısıyla. Aramızda jcw yükleyen arkadaşlarımız varmı neler yapabiliriz? Teşekkürler...

Suan yaptıklarım
    Akrapovic dp
    Bmc air filtre
    Jcw egzoz
    sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Ozgune git yazilimi attir, tatli tatli kullan.. Baska biseye ihtiyacin yok, gayet tadinda oluyor
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Ozgune git yazilimi attir, tatli tatli kullan.. Baska biseye ihtiyacin yok, gayet tadinda oluyor
      kerem özgün ne zaman izmir'de olur?

Yorum Yap

Tek akrapovic bende saniyordum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Arkadaslar daha tanisma firsatimiz olmadi bu sebeple sorularin kusuruna bakmayin

Benim arac stock ve belki alcaltma disinda pek birsey yapmayacagim. Teknik bilgim de sinirli oldugu icin aracla fazla oynamak istemiyorum. Sadece yazilim ( ozgun demissiniz, nerede ve hangi yazilimi atiyor?) yapsak jcw de hissedilir bir fark olur mu, araca uzun donemde zarari olur mu ve arac ( galiba) garantiden cikar mi?

Sesi hosuma gidiyor ama youtube de resonator delete videolarinin sesi hosuma gitti, bu orta susturucu mu oluyor?

Tesekkurler

Yorum Yap

1 saat icinde detayli aciklama yapacagim telefondan yazamam sindi cok uzun, belki modlar benden once yardimci olur

Yorum Yap

ali abim ne ettin yaa taa polonyalardan foruma girdim sen nasıl sattın canım r53 hade bakalım hayırlısı olsun yeni minini güle güle kullan diyim abim

Yorum Yap

Aslı shemsy tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                ali abim ne ettin yaa taa polonyalardan foruma girdim sen nasıl sattın canım r53 hade bakalım hayırlısı olsun yeni minini güle güle kullan diyim abim
                Kardeşim benim teşekkür ederim bir de r56'nın tadına bakalım birazda onu karıştırayım

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Kardeşim benim teşekkür ederim bir de r56'nın tadına bakalım birazda onu karıştırayım
                  aynen abi biz karıştırmadan rahat duramayanlardanız napalım durmak yok öleyse karıştırmaya dewam

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    kerem özgün ne zaman izmir'de olur?
                    valla bilmiyorum abi Ecufast'in telefonu 0212 328 0042

Özgün yurtdışındaydı, bugun geldi biliyorum ama izmire ne zaman gelir bana rapor vermediği için bilmiyorum

Yorum Yap

Aslı Jcw izmir tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Benim arac stock ve belki alcaltma disinda pek birsey yapmayacagim. Teknik bilgim de sinirli oldugu icin aracla fazla oynamak istemiyorum. Sadece yazilim ( ozgun demissiniz, nerede ve hangi yazilimi atiyor?) yapsak jcw de hissedilir bir fark olur mu, araca uzun donemde zarari olur mu ve arac ( galiba) garantiden cikar mi?

Sesi hosuma gidiyor ama youtube de resonator delete videolarinin sesi hosuma gitti, bu orta susturucu mu oluyor?
                      Şöyle kısaca başliim ;

1) sırf yazılım attırmanızın pek faydası olacağını sanmıyorum hatta tam tersi Katalizator üzerindeyken yazılım atıp turbo basıncıyla oynamak bana pek sağlıklı gelmiyor.

Mevcut JCW egsozu üzerindeki orta susturucu söküldüğünde ses çok tatminkar oluyor, hatta çoğu tanıdıgım jcw sahibi böyle kullanmaktaydı. Ancak yürütmek için Downpipe takıp, kat iptaline baş vurmanız gerekiyor. Resonator delete dedikleri bu orta susturucuyu dye biliorum..

2) Bu kısımda da yazılım olayından bahsedeyim, aracınıza downpipe'ı takınca aracınız direkt olarak hızlanıyor ve bence daha sağlıklı hale geliyor (ses artar).. Ancak downpipe'ı tek olarak taktığınızda, beyine herhangi bir mudahale ypmazsanız araba 100km sonra motor ışıgı yakıyor.. Program (ECU) atılarak arıza ışığı siliniyor ve basınclar dengeleniyor. Böylece araba daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürüyor (hızlanıyor)

Bahsettiğimiz Özgün denen zad'ın namı Dr.ECU olarak geçmektedir bu işi bana göre TR'de en iyi yapan kişidir. Dükkan ismi Ecufast (maslak'ta) bu firma LCI yani makyajlı modellerine TR'de ilk yazılım atan arkadaşlar. ancak yazılımı diğer miniler gibi OBD bağlantısıyla değil, beyin sökülerek yapıyorlar. Ben yaklaşık 20.000km'dir bu şekilde kullanıyorum ve daha motorumda tek bir parçamda sıkıntı olmadı nasıl kullandığımıda herkes bilir, tek önemli nokta biraz daha bakımlı davranmak (atıyorum 4000-5000km'de kullanıma göre yağ değişimi ve doğru yağ kullanımı, 97 oktan kaliteli yakıt vs..gibi)

Sizin yapmanız gereken bana göre, Kat iptali (Downpipe) ve orta susturucu iptali ile Ecufast ile görüşerek yazılım attırmanız, sonrasında kutu içi panel filtre diye geçen BMC filtreyi takabilirsiniz. Bu filtre bana göre r56'da çok yeterli ve tatminkar. Sonrasında gayet tadında ve stok halinden en az 6-7 boy daha hızlı bir araca sahip oluyorsunuz.

Umarım anlatabilmişimdir

Yorum Yap

Şöyle kısaca başliim ;

1) sırf yazılım attırmanızın pek faydası olacağını sanmıyorum hatta tam tersi Katalizator üzerindeyken yazılım atıp turbo basıncıyla oynamak bana pek sağlıklı gelmiyor.

Mevcut JCW egsozu üzerindeki orta susturucu söküldüğünde ses çok tatminkar oluyor, hatta çoğu tanıdıgım jcw sahibi böyle kullanmaktaydı. Ancak yürütmek için Downpipe takıp, kat iptaline baş vurmanız gerekiyor. Resonator delete dedikleri bu orta susturucuyu dye biliorum..

2) Bu kısımda da yazılım olayından bahsedeyim, aracınıza downpipe'ı takınca aracınız direkt olarak hızlanıyor ve bence daha sağlıklı hale geliyor (ses artar).. Ancak downpipe'ı tek olarak taktığınızda, beyine herhangi bir mudahale ypmazsanız araba 100km sonra motor ışıgı yakıyor.. Program (ECU) atılarak arıza ışığı siliniyor ve basınclar dengeleniyor. Böylece araba daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürüyor (hızlanıyor)

Bahsettiğimiz Özgün denen zad'ın namı Dr.ECU olarak geçmektedir bu işi bana göre TR'de en iyi yapan kişidir. Dükkan ismi Ecufast (maslak'ta) bu firma LCI yani makyajlı modellerine TR'de ilk yazılım atan arkadaşlar. ancak yazılımı diğer miniler gibi OBD bağlantısıyla değil, beyin sökülerek yapıyorlar. Ben yaklaşık 20.000km'dir bu şekilde kullanıyorum ve daha motorumda tek bir parçamda sıkıntı olmadı nasıl kullandığımıda herkes bilir, tek önemli nokta biraz daha bakımlı davranmak (atıyorum 4000-5000km'de kullanıma göre yağ değişimi ve doğru yağ kullanımı, 97 oktan kaliteli yakıt vs..gibi)

Sizin yapmanız gereken bana göre, Kat iptali (Downpipe) ve orta susturucu iptali ile Ecufast ile görüşerek yazılım attırmanız, sonrasında kutu içi panel filtre diye geçen BMC filtreyi takabilirsiniz. Bu filtre bana göre r56'da çok yeterli ve tatminkar. Sonrasında gayet tadında ve stok halinden en az 6-7 boy daha hızlı bir araca sahip oluyorsunuz.

Umarım anlatabilmişimdir
                        Ancak bu kadar iyi anlatilir

Tesekkurler, ilk bulusmada modlu araclari gorunce herhalde baslayacagim bu islere

Yorum Yap

Aslı Jcw izmir tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Ancak bu kadar iyi anlatilir

Tesekkurler, ilk bulusmada modlu araclari gorunce herhalde baslayacagim bu islere
                          forumda çok güzel ve bilinçli mod'lanmış araçlara sahibiz.. r53'ünden r60'ına kadar.. umarım en kısa zamanda tüm TR'deki üyelerimiz bir araya geliriz ve detaylı tartışır konusuruz..

Yorum Yap

Kerem R56 larda baya ihtisas sahibi oldu kendi aracıda gördüğüm yürüyen en iyi bolt on R56 dır

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Kerem R56 larda baya ihtisas sahibi oldu kendi aracıda gördüğüm yürüyen en iyi bolt on R56 dır
                              görmediğin bayaa var Arenim o zaman öyle bir iddaam yok, çok ugrastık hep beraber.. ama şunu söyliim, manuel olsaydım işte o zmn işler çok farklı olucaktı.. Artık biraz görsele dönüşecek işler

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X