Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

iPad Mini görücüye çıktı!

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ekranı küçüldü ağırlığı yarı yarıya indi
    ABD’li bilişim devi Apple’ın merakla beklenen tablet bilgisayarı iPad Mini, dün resmen tanıtıldı. 4’üncü jenerasyon iPad’de ekran boyutu 9.7 inçten (24.6cm) 7.9 inçe (20 cm) inerken fiyat aynı kaldı. 16 GB’lik Wi-Fi’lı model için fiyat 329 dolar olarak açıklandı. iPad Mini’nin bir önceki modelde 652 gram olan ağırlığı da yüzde 53 azalarak, 308 grama düştü. Kalınlık ise yüzde 23 azalarak 7.2 mm oldu. Rakiplerinin 7 inçlik modellerine iPad Mini ile rakip olan Apple, Amazon ve Google gibi rakiplerinin 199 dolarlık fiyat seviyesine ise inemedi.

7.2 milimetre kalınlığındaki iPad Mini’de 5 megapiksellik kamera ve 1024 x 768 piksellik ekran çözünürlüğü bulunuyor. 10 saatlik pil ömrü sunan iPad Mini’nin 32 GB’lık modeli 429 dolar, 64 GB’lık modeli ise 519 dolardan satılacak. 4. nesil mobil iletişim teknolojisi LTE bağlantısı için ise her model için ekstra 130 dolar ödemek gerekecek.

4. nesil iPad de tanıtıldı

Apple’ın CEO’su Tim Cook dün iPad Mini’nin yanısıra 4. nesil iPad olarak adlandırılan retina ekranlı iPad’i de tanıttı. 26 Ekim’de ön sipariş verilmeye başlanabilecek olan yeni iPad’lerin 2 Kasım’dan itibaren satışa çıkacağı duyuruldu. Türkiye yine ilk 34 ülke arasına giremedi. Apple’ın 2.5 yılda toplam 100 milyon iPad sattığı açıklandı. Ayrıca 13 inçlik ve yüzde 20 daha ince olan retina ekranlı MacBook Pro ve 5 mm inceliğinde yeni iMac de tanıtıldı.

Steve Jobs karşı çıkmıştı

Apple’ın kurucusu olan ve pankreas kanserineyenik düşen Steve Jobs’un ekranının küçülmesine karşı çıktığı iPad’i, 7 inç kategorisinde ciddi rakipler bekliyor. En ciddi rakipler 199 dolara satılan Amazon’un Kindle Fire HD’si ve Google’ın Nexus 7’sinin yanısıra Samsung’un Galaxy Tab 7.7 modeli...

ALINTIDIR.

Alinti olmayan kisim;

Dun Samsung'un 7 inclik modeli ile de tanisma firsatim oldu. Benim kullandigim 7.7 incten daha kucuk. (tabii bunda sasilacak bir durum yok, adi ustunde.) Bir diger fark benim 7.7 Android 3.2 iken yeni 7 inc Android 4.0

Fiyat 2999 RMB. Kapakli kilif ve ekran koruyucu hedaye....

Samsung Galaxy 7.7 artik uretilmiyormus??? Bu ne hiz ???

Wishman

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Ekranı küçüldü ağırlığı yarı yarıya indi
    ABD’li bilişim devi Apple’ın merakla beklenen tablet bilgisayarı iPad Mini, dün resmen tanıtıldı. 4’üncü jenerasyon iPad’de ekran boyutu 9.7 inçten (24.6cm) 7.9 inçe (20 cm) inerken fiyat aynı kaldı. 16 GB’lik Wi-Fi’lı model için fiyat 329 dolar olarak açıklandı. iPad Mini’nin bir önceki modelde 652 gram olan ağırlığı da yüzde 53 azalarak, 308 grama düştü. Kalınlık ise yüzde 23 azalarak 7.2 mm oldu. Rakiplerinin 7 inçlik modellerine iPad Mini ile rakip olan Apple, Amazon ve Google gibi rakiplerinin 199 dolarlık fiyat seviyesine ise inemedi.

7.2 milimetre kalınlığındaki iPad Mini’de 5 megapiksellik kamera ve 1024 x 768 piksellik ekran çözünürlüğü bulunuyor. 10 saatlik pil ömrü sunan iPad Mini’nin 32 GB’lık modeli 429 dolar, 64 GB’lık modeli ise 519 dolardan satılacak. 4. nesil mobil iletişim teknolojisi LTE bağlantısı için ise her model için ekstra 130 dolar ödemek gerekecek.

4. nesil iPad de tanıtıldı

Apple’ın CEO’su Tim Cook dün iPad Mini’nin yanısıra 4. nesil iPad olarak adlandırılan retina ekranlı iPad’i de tanıttı. 26 Ekim’de ön sipariş verilmeye başlanabilecek olan yeni iPad’lerin 2 Kasım’dan itibaren satışa çıkacağı duyuruldu. Türkiye yine ilk 34 ülke arasına giremedi. Apple’ın 2.5 yılda toplam 100 milyon iPad sattığı açıklandı. Ayrıca 13 inçlik ve yüzde 20 daha ince olan retina ekranlı MacBook Pro ve 5 mm inceliğinde yeni iMac de tanıtıldı.

Steve Jobs karşı çıkmıştı

Apple’ın kurucusu olan ve pankreas kanserineyenik düşen Steve Jobs’un ekranının küçülmesine karşı çıktığı iPad’i, 7 inç kategorisinde ciddi rakipler bekliyor. En ciddi rakipler 199 dolara satılan Amazon’un Kindle Fire HD’si ve Google’ın Nexus 7’sinin yanısıra Samsung’un Galaxy Tab 7.7 modeli...

ALINTIDIR.

Alinti olmayan kisim;

Dun Samsung'un 7 inclik modeli ile de tanisma firsatim oldu. Benim kullandigim 7.7 incten daha kucuk. (tabii bunda sasilacak bir durum yok, adi ustunde.) Bir diger fark benim 7.7 Android 3.2 iken yeni 7 inc Android 4.0

Fiyat 2999 RMB. Kapakli kilif ve ekran koruyucu hedaye....

Samsung Galaxy 7.7 artik uretilmiyormus??? Bu ne hiz ???

Wishman
    iPad III devrini kapatmanin sirasi geldi demekki!

Sent from my iPad using Tapatalk HD
    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Ben hala 2 deyim butce dayanmaz teknolojiye

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Satış politikası işte, yeni bir şey yapıp eskisini imha etmek

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Ben de 2'den sonra alma ihtiyaci duymadim tekrar. Pek cazipte gelmiyor dogrusu. Apple cok severdim ama yavas yavas soguyorum artik.

Yorum Yap

Apple'i bende sewerdim. Iyisiyle kotusuyle kaliteli birseyler ortaya cikardilar hep.

Ama artik cesitlilige gidiyorlar gibi. Ilerde iPhone mini gibi birseyler cikarirlarsa sasirmiycam..

Bu arada iPad mini ne yazikki eski kalmis. Bir yeniligi yok. Rakiplerinin uzun zamandir icinde oldugu boyutlarin arasina daha yeni giriyor.

Son iPad'in guncellendigini de soylemeliyim. Yeni baglantilari olan Lightning Connector'un eklenmesi ve yeni islemci ile iPad 3.5 diyebiliriz

Yakinda detaylari www.applefaresi.com'da paylasacagim..

HK @ Galaxy Note via Tapatalk
            www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Amazin kindle fire nasil oda 7inc...369 tl daybuyday.comda
              Ben apple urunlerini severek kullaniyorum bu ipadmini de mutlaka iyi saticaktir ama her cikan urunu sanki devrim gb tanitmaya ne gerek var o zaman insanlardaki beklenti buyuyo
              Mini cooper s cabrio r57 pepper white 09

Yorum Yap

Aslı ozsimav tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Amazin kindle fire nasil oda 7inc...369 tl daybuyday.comda
                Ben apple urunlerini severek kullaniyorum bu ipadmini de mutlaka iyi saticaktir ama her cikan urunu sanki devrim gb tanitmaya ne gerek var o zaman insanlardaki beklenti buyuyo
                Samsung'un yeni Galaxi'si de (7 INC) 480 dolar civarinda Pasa'm. Senin baktigin urun guzel fiyatli.....

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Samsung'un yeni Galaxi'si de (7 INC) 480 dolar civarinda Pasa'm. Senin baktigin urun guzel fiyatli.....
                  Amazon kindle fire zaten piyasaya cikarkende ayni tabletlerin yari fiyatina ciktiydi... Benim derdim maillerimi cevapliyim arada kucuk ofis islerimi goruyum tv seyredeyim falan...hic kullanan varmi burda acaba

Yorum Yap

Kindle'in satisi Turkiye'de yok. Zaten Kindle'lar e-reader olarak tasarlandi. Fire'da renkli ekranlisi gibi dusun. Video oynatma ve app imkani da var. Yine de tablet tabiki ama bence tableti tabletcilerden almak lazim e-okuyuculardan degil. Parasi fazlami gelir bilmem ama Galaxy Tab 10'a bakmalisin. S Pen ile keyifli olacaktir

www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Kindle'in satisi Turkiye'de yok. Zaten Kindle'lar e-reader olarak tasarlandi. Fire'da renkli ekranlisi gibi dusun. Video oynatma ve app imkani da var. Yine de tablet tabiki ama bence tableti tabletcilerden almak lazim e-okuyuculardan degil. Parasi fazlami gelir bilmem ama Galaxy Tab 10'a bakmalisin. S Pen ile keyifli olacaktir

Turkiyede satisi var ama turkiyeden resmi olarak account acamiyon galiba kindle...7inclik bi seye 700 800 tl vermektense acaba 369 alsmii diye dusunuyirum...kitap okumak icinde iyi biii urun zaten babasida e reader dedigin gb...gidip apple miniye o kadar verilcene samsungu bilmiyorum elektrikli supirge fiyatina kindle alinirmi acaba

Yorum Yap

Sikav ben gecen gun elektrikli supurge baktim 700 tl'ydi.. dyson'lardan konusmak istemiorm bile

www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X