Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Fren King BT CooperS 2.36.xx Lap @ 12.04.2015 Istanbul Park

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Fren King BT CooperS 2.36.xx Lap @ 12.04.2015 Istanbul Park

Araç aslında pek çoğunuza yabancı olmayan, motoru dışında fabrikasyon sayılabilecek R53. Güne 2.30.xx altı süre hedefiyle 2 seans alarak geldim. Frenler hakkında kafamdaki soru işaretini gidermek için balata değişimi artı 200km yol rodajı yaparak piste çıktım fakat anlamsız şekilde 2. tur itibariyle fren performansı ciddi düştü. Aşağıda videosunu göreceğiniz Xsara VTSli arkadaşıma temas yaşamak üzereyken mümkün olduğunca sakin şekilde yavaşlamaya çalıştım. O an basiretim bağlanıp motor freni kullanamadım neyse ki problem olmadı.

Videosu :

https://www.youtube.com/watch?v=o7ztS4Z8cK4

Şoku üstümden atınca ve biraz pedalında fren hissiyatı bulunca seansın geri kalanında mümkün olduğunca risksiz ve süratli giderek keyif almaya çalıştım Nitekim hiç süre umudum kalmamışken Gopro çekiminde S/F düzlüğündeki köprünün tavanla birleştiği noktadan baz aldığım sürelerde 2.36 ve 2.41 aralığında 5 lap geçtiğimi gördüm

Seans bitti fren hissiyatı 0 , dumanlar tütüyor ne oldu derken 2. seansa çıkamadan çekiciyle maslak yolları tutmak zorunda kaldım.

Balata ve diskin ilk seans sonundaki durumu :

Meğerse et ete değiyormuş

K24 Typer la 4. turumuzda iyi bir trafiksiz tur yakalayınca mümkün olduğunca fren noktalarını güvenli seviyede tutarak hızlı bir tur atabilmişim. 7. virajda ön frenler yine yok oluyor. Durumu ciddiye alip geri kalan tüm noktalarda da gerçekten çok erken fren yapıyorum.

Ve kayıttaki best lap :

https://www.youtube.com/watch?v=8dzwD4a52OE - ( Çekimde pist detayları görünmediği için üzgünüm, açı kötü bir tecrübe oldu )

Bir sonraki organizasyon için fren ve lastik değişimlerini hallettiğim gibi tekrar pistlere dönüş !
    En son düzenleyen GRKM; 19-04-15, 23:52.

ses kulagimin pasini aldi resmen masallah balata disk uzucu olmus... ilk videoda da iyi kurtarmissin
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      ses kulagimin pasini aldi resmen masallah balata disk uzucu olmus... ilk videoda da iyi kurtarmissin
      Egzoz Iskender başkanın sihirli elleri ve becerisi

Close call cidden insanın düşmanına dilemeyeceği türden can sıkıcıydı

Yorum Yap

Aslı GRKM tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Egzoz Iskender başkanın sihirli elleri ve becerisi

Close call cidden insanın düşmanına dilemeyeceği türden can sıkıcıydı
        ah abi r56da yok boyle bi ses.. seytana uyacam en sonunda
        doayen!

Yorum Yap

Doğa bu videoyu senin icin simdi yukledim

1kmden duyuluyor dedikleri boyle birsey olsa gerek ama Varex candir hehe. Videoda araya yazilim+dp lı TTS vs 30R 1bar STI denemesi karismis tabi o da bonus olsun

https://www.youtube.com/watch?v=nGN8eJyxRhI
          En son düzenleyen GRKM; 20-04-15, 00:22.

Yorum Yap

hahaha guzel olmus guzel olmus
            doayen!

Yorum Yap

Görkem selam, fren sisteminde kullandığın markalar ve modeller nelerdir? disk , balata varsa çeilk fren hortumu kullandığın hidrolik markası dot ' u vs ,

Piste R53 ile çıkacak arkadaşlara yol gösterman adına faydalı olacaktır

Yorum Yap

Valla senin aracın ateş atması yeter bence çok da güzel bir sesi var r56 lar içinde en çok beğendiğim ses senin aracında

Yorum Yap

Aslı Nimotech tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Görkem selam, fren sisteminde kullandığın markalar ve modeller nelerdir? disk , balata varsa çeilk fren hortumu kullandığın hidrolik markası dot ' u vs ,

Piste R53 ile çıkacak arkadaşlara yol gösterman adına faydalı olacaktır
                  Tabi herkese isik olmasi adina yazicam.

Aracta pist gununden once balatalar bitmisti. Nasil olsa yeniden bitecegini dusunup cok kaliteli birseye yonelmeyip oem muadili olan Textar balata ile gune gittim ki hata belkide buradan basliyor.

Aracin fren kombinasyonu biraz ilgincti.

R56 Kaliper
                  R53 Works Disk
                  R56 Ebc Yellow balata

vardi. EBC sert ve dayanikliydi ama bu kadar dayanikli olacagini dusunmemistim. R53 disk capi 270mm iken R56 kalipere sigan balata yaklasik 300mmdi. Dolayisiyla balatanin 15-20mm yuzeyi diske basmadan oldugu gibi duruyordu. Soktugumuz balata da bu sekildeydi. Nasil olsa boyle kullanildi mantigiyla muadil balata yenilerken parcalanabilecegini hic dusunmedim desem yeridir.

Su anda :

R53 kaliper
                  ayni disk
                  R53 Ebc Yellow Stuff a donduk . Su an balata diske tam basiyor uyum problemi yasamadik.

Ozetle diski daha onceden R56 ya cevirseydik belki tehlike atlatmayacaktim ama mutlaka standart kullanimdaki balatayi yakacaktim.

Piste cikmaya niyeti olan herkese nacizane tavsiyem Oem fren sisteminize guvenmeyin, psite de bu setlerle cikmayin. En azindan daha agresif disk ve balata kombinasyonu ve mutlaka pist oncesi 500-1000km sehir ici kullanim rodaji yapmis olun.

Bizim hikayemizse eninde sonunda BBK ya gecmek ama gecene kadar bunu da bir tecrube etmis olucaz.

Sevgiler Saygilar
                  Gorkem

Yorum Yap

Aslı GRKM tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Tabi herkese isik olmasi adina yazicam.

Aracta pist gununden once balatalar bitmisti. Nasil olsa yeniden bitecegini dusunup cok kaliteli birseye yonelmeyip oem muadili olan Textar balata ile gune gittim ki hata belkide buradan basliyor.

Aracin fren kombinasyonu biraz ilgincti.

R56 Kaliper
                    R53 Works Disk
                    R56 Ebc Yellow balata

vardi. EBC sert ve dayanikliydi ama bu kadar dayanikli olacagini dusunmemistim. R53 disk capi 270mm iken R56 kalipere sigan balata yaklasik 300mmdi. Dolayisiyla balatanin 15-20mm yuzeyi diske basmadan oldugu gibi duruyordu. Soktugumuz balata da bu sekildeydi. Nasil olsa boyle kullanildi mantigiyla muadil balata yenilerken parcalanabilecegini hic dusunmedim desem yeridir.

Su anda :

R53 kaliper
                    ayni disk
                    R53 Ebc Yellow Stuff a donduk . Su an balata diske tam basiyor uyum problemi yasamadik.

Ozetle diski daha onceden R56 ya cevirseydik belki tehlike atlatmayacaktim ama mutlaka standart kullanimdaki balatayi yakacaktim.

Piste cikmaya niyeti olan herkese nacizane tavsiyem Oem fren sisteminize guvenmeyin, psite de bu setlerle cikmayin. En azindan daha agresif disk ve balata kombinasyonu ve mutlaka pist oncesi 500-1000km sehir ici kullanim rodaji yapmis olun.

Bizim hikayemizse eninde sonunda BBK ya gecmek ama gecene kadar bunu da bir tecrube etmis olucaz.

Sevgiler Saygilar
                    Gorkem
                    Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim görkem , BBK olamadan agresif kullanım cadde tipi kombinasyonlarla gerçekten çok zor R56 ve R%3 uyumlu BBK yolda ve bir kişi satın aldı tecrübelerini mutlaka paylaşacaktır , yeni dönem kurlar ile fiyatlar malaesef çıksa da günün sonunda BBK sız gerçekten çok zor görünüyor

Yorum Yap

Guncel olsun. 2 Mayısta süre çıkmayan turlardan derlediğimiz video ...

Daha stabil, daha agresif ve en azından frenlerimin olduğunu düşündüğüm 3 turda gördüğüm en iyi süre 2.39.xx

Lastik değişimi mi , pistin yüzeyi mi , iki kişi mi , o günkü yakıt mı sorun ne bilmiyorum açıkçası bir türlü hedeflediğim 2.30.xx lu süreler gelmedi.

Özetle bir önceki turdan özellikle takip ettiğim iki noktadan yola çıkarak

8 de stabil tutabildiğim 135-140 km arası süratim 125-135 aralığında kaldı. Arka düzlükte 200 + gördüğüm sürat bu kez 190 da kaldı.

Son olarak hala 7.viraj özürlüyüm

Yorum Yap

guzel video, vitesler gaddar senin yuzunden burda piste cikicam miniyle
                        doayen!

Yorum Yap

guzel video, vitesler gaddar senin yuzunden burda piste cikicam miniyle
                          Viteslerde bir dünya markası Arenimo olmasam da R53'u pek severim

Cikmazsan ayip tabi Mini için track day = Natural Habitat!

Keske burada da Amerika'da ki gibi AutoCross dayler yapilsa...

En son düzenleyen GRKM; 08-05-15, 01:07.

Yorum Yap

İkinc turdaki beyaz araba bozmuş virajda zamanı
                            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X