Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

r56 cooper s 2.3.4 vites

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

r56 cooper s 2.3.4 vites

http://www.youtube.com/watch?v=hRo_c...ature=youtu.be

arkadaslar gece arkadasla sıkıntıdan video cekelım dedık deneme ızmır sasalıda deneme yaptıgımız duzlukte cekılmıstır 200deyken yolun azızlıge ugradık bıraz tumsek varmıs 2 vıtes 80 den baslayıp 4 vıtes 225 230 gıbı bıraktım aracla daha onceden ızmır aydın yolunda 251 basmıstım aracta e tuners yazılım bmc kutu ıcı downpipe kat iptalı var..egzozum standart arac satılık aslında ama belkı satmıycam satmassam egzozla ıntercoolerı takarsam daha ıyı olucak ıns .arıza ısıgımda arka plaka ve gerı vıtes ampulun patlamıs ondan yanıo olumlu olumsuz tum onerılrınızı beklıyorum

[IMG][/IMG]
    En son düzenleyen musty 35jcw; 26-12-14, 01:43.
    35 AJ 0050 R56 S
    34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
    35 ALM 13 R53 COOPER S

hizlanma guzel masallah.. benzin bitiyo yalniz

Yorum Yap

Aslı ycanciftci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      hizlanma guzel masallah.. benzin bitiyo yalniz
      valla benzını her zaman aynı ıstasyondan alıyorum oldugum yerede cok uzak deıldı donuste alırım dıe baska ıstasyondan almayım dedım
      35 AJ 0050 R56 S
      34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
      35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

işin şakası ya super hizlanmis satılmaz kıyılmaz buna

Yorum Yap

Aslı ycanciftci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          işin şakası ya super hizlanmis satılmaz kıyılmaz buna
          ole deme ya valla zatn hıc ıstemeyerek actım ılanı mecburıyetten ıs ıcın ıns baska yerden temın ederımde hıc satmak ıstemıyrum cunku . ıyı yorumların ıcın tsekkurler bakalım 1 ay a satılmassa egzoz ıntercooler yaparım
          35 AJ 0050 R56 S
          34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
          35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

gonlune gore olsun satma satma

Yorum Yap

Videoyu biraz saniye bazinda inceleyip benzer setuptaki aracimla kiyaslama yaparak tecrubelerimden yola cikip fikirlerimi soylemek isterim.

Yazilim ne kadar agresif bilemiyorum ama aracin sunroofsuz ve oemden hafif jantlariyla daha hizli olmasini beklerdim acikcasi. Km 100bin uzerindeydi sanirim. Hic basinc valfi hatasi alip degistirdiniz mi ? Yani onun ufakta olsa kacirma ihtimali var. Intercooler temizligi yapilmamissa o da araci rahatlacaktir. Bir diger kafami kurcalayan sey subaplardaki kurum vaziyeti araci biraz geriye dusurmus olabilir mi bilemedim.

Neden daha iyisi olabilir yada olmaliydi diye dusundugumu gosteren videoyu paylasmak istiyorum. Lutfen bunu yaristirma olarak dusunmeyin, daha iyi olmasi adina sorun neredeyse onu bulmak adina sizinle paylasiyorum .

Aracim 2007 Sunroofsuz duz vites Dr. Ecu yazilim ( widebandsiz knock sensorsuz ezbere yazilmis cok agresif olmayan ) katsiz downpipeli. Pasaoglu dynoda 220hp - 300nm tork . Geriye kalan hersey fabrikanin urettigi malzeme. Runflat lastiklere kadar hersey fabrikasyon agirlikta.

http://www.youtube.com/watch?v=wkVvnl7LAw0

Haziran ayi muhtemelen ilik bir gece en kotu ihtimalle 20-25C araliginda sicakliktadir. Farkimiz ben 3. viteste basmistim. Bu noktada esit kiyaslama yapabilmek icin 130-190 ( benim biraktigim surat ) hizlanmalarimizi kiyasladim.

Gordugum fark bu kosuda 2sn kadar kaybin var. Bu farki olusturan yalnizca iyi/kotu yazilim ayrimi olamaz. Genel olarak bir durumu tekrar kontrol edip tekrar test edersen daha cok hizlanabilecegine eminim.

P.s. Neden 130dan itibaren ele aldigimi da aciklayayim:

Ilk videoda 2 den 3 e gecis ne kadar suratli olursa olsun bir miktar basinc ve ivme kaybi var. 110 civarindan bakilirsa aramizdaki sure farki 3sn ye yakin.
              En son düzenleyen GRKM; 26-12-14, 01:56.

Yorum Yap

oncelıkle detaylı yorumun ıcın tsekkurler aracta 2 kısıyız ben 75 arkadas 86 kılo bagajda ınce yedek lastıkden pc kasasına kadr dolu aracta s3 down valve ı vardı dedıgın arızada verdı sonra tekrardan sokup takıldı herhangı bı sorun cıkmaıd ama yarın gıdıp orjınal walfını taktırayım o zaman tekrardan forge unkını alırım. ıntercoler tmızlıgı hıc aklıma gelmemıstı fırsat bulursam onuda yaptırayım. vıdeoyuda ozene bezene ckmedık aslında konu olsun fıkır olsun dıe paylasmak ıstedım bolece eksıklerıde anlayabılırm kı dedıgın gıbı down valve ı orjınale cevıreyım o zaman
                35 AJ 0050 R56 S
                34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Aslı musty 35jcw tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  oncelıkle detaylı yorumun ıcın tsekkurler aracta 2 kısıyız ben 75 arkadas 86 kılo bagajda ınce yedek lastıkden pc kasasına kadr dolu aracta s3 down valve ı vardı dedıgın arızada verdı sonra tekrardan sokup takıldı herhangı bı sorun cıkmaıd ama yarın gıdıp orjınal walfını taktırayım o zaman tekrardan forge unkını alırım. ıntercoler tmızlıgı hıc aklıma gelmemıstı fırsat bulursam onuda yaptırayım. vıdeoyuda ozene bezene ckmedık aslında konu olsun fıkır olsun dıe paylasmak ıstedım bolece eksıklerıde anlayabılırm kı dedıgın gıbı down valve ı orjınale cevıreyım o zaman
                  2 kisi detayini ben atlamisim, o halde sure farki kapanicaktir. Sayet s3 dump valfle sikinti yoksa hic sokturmeye degmez, hem zaman hem para kaybina hic gerek yok. Intercooler temizligi genelde atlanir ve yapilmaz. Halbuki her filtre degisiminde bir temizlense turbo da gorevini layigiyla yerine getirmis olur

Yorum Yap

ızmırde pek r56 yok denemek ıcın .olsa benzer setuplarda bende artısını eksısını gorsem genellıkle hep kendım cıkıp gazlıyorum . hafta sonu ıntercolerı sokup temzletym 1 saatlık ısı var zatn faydası olur mutlaka
                    35 AJ 0050 R56 S
                    34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                    35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

araciniz kac devir donuyor?
                      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

fotograf cok iyiymis bu arada instagram icin aliyorum
                        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

2 kisi bu agirliga gore fena hizlanmamis. Ama 2 degil 3 de basiyorsunuz

Altta kalmis, guzelde toparlamis.
                          Vitesleri yavas attiginiz icin kafa dusmus her viteste
                          Bide arabada lastigin ne isi var

Kazasiz belasiz surusler. Speclere gore iyi gidiyor

Bu arada arka lamba yuzunden motor isigi yanmaz. Baska bir sorun var, emisyondan dolayi yaniyor olabilir
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            araciniz kac devir donuyor?
                            aracı 6000 6500 devir gıbı vıtes degıstırıyrm shıftlıht var aslında ona gore atıyorum fotoyuda alabılırsın tabıkı
                            35 AJ 0050 R56 S
                            34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                            35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              2 kisi bu agirliga gore fena hizlanmamis. Ama 2 degil 3 de basiyorsunuz

Altta kalmis, guzelde toparlamis.
                              Vitesleri yavas attiginiz icin kafa dusmus her viteste
                              Bide arabada lastigin ne isi var

Kazasiz belasiz surusler. Speclere gore iyi gidiyor

Bu arada arka lamba yuzunden motor isigi yanmaz. Baska bir sorun var, emisyondan dolayi yaniyor olabilir
                              valla vıtes konusunu ben tam hatırlamıyrm aslında ama 2.de dıe hatırlıyrum bugun bakıcam tekrar devır olayna gre benımde cok kafama takıldı
                              vıtes konusunda pek arabayı zorlamak ıstemedım cok agresf atmadım. lastıkde var ara sıra uzun yola gıdıyrum patlar falan yolda kalmayalım kı bagajı actım sabah baktım yedek lastık pc kasası oto brandakı pasta cılalar takım cantası hersey bagajdymıs arıza ısıgıda baglatmıstım cıhaza hata olrak plaka ısıkları patlak gerı vıtes aydınlatma ve arka sıs ampulu arızası dıe bırsy cıkmıstı . bugun vakıt bulursam hem ıntercolrı temızletcem hemde ampullerı takıp arızayı sondurcem
                              35 AJ 0050 R56 S
                              34 HDT 61 R53 CABRİO JCW
                              35 ALM 13 R53 COOPER S

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X