Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Goodwood Hız Festivali ve MINI

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Goodwood Hız Festivali ve MINI

Goodwood Festival of Speed adıyla İngiltere 'de düzenlenen dünyanın en geniş ölçekli araba etkinliği olan bu heyecanlı, elegans, fantastik ve biraz da aristokrat etkinlikte her zamanki gibi MINI de göze çarpanlar arasında.

Bilirsiniz MINI anavatanında şov yapmayı sever. [SIZE=1](bkz. Mini United 2009 Silverstone, İngiltere).[/SIZE] Her ne kadar kendine bir Alman DNA 'sı eklemiş ve aslında artık kan grubu da Çokuluslu olmuş olsa da; bilirsiniz ki o İngiliz atardamar her daim nabzı yüksek tutuyor.

MINI 'nin en pahalı modelleri arasında kendine üst sıralarda yer bulan MINI Inspired By GOODWOOD adlı 1000 adetlik Limited-Edition seriyi gözününün önüne getirin.
    Durun yardımcı olayım :

Goodwood Hız Festivali anısına en özel ve sınırlı üretim MINI 'lerden biri olan bu modelin içinde Rolls-Royce dokunuşları olduğunu; özel çiftliklerde yetiştirilmiş hayvan deri ve yünlerinin kullanıldığı gibi ilginç ve pahalı detayların olduğunu; ancak motor ve yürüyen aksamın standart bir MINI Cooper S olduğunu da hatırlatalım.

Sadece MINI değil, festival kapsamında neredeyse tüm otomobil üreticileri en yeni ve özel modellerini orada haftasonu boyunca sunuyor, sürüyor ve yarıştırıyorlar. Motorsporları dünyasının da birçok ünlü ismi orada yer alıyor.

MINI bu sene GP II 'yi; MINI United 2012 Le Castellet 'den sonra Avrupa'da ikinci kez burada görücüye çıkardı. ( Avrupa 'da diyorum çünkü şu sıralarda Kuzey Amerika'da da MTTS - Mini Takes The States adlı etkinlikte görücüye çıkıyor.)

Diğer bir görücüye çıkan yeni MINI modeli ise geçtiğimiz bahar aylarında 2012 Cenevre Oto Fuarı'nda ilk kez tanıtılan MINI ClubVan. Clubman modelinin küçük ticari işletmeler ve hobi taşımacılığı alanında yeni bir çözüm aracı olarak değerlendirebileceğim bu model de Goodwood Festival of Speed ziyaretçilerine sunuldu.

Gelelim festivalin Speed kısmına Geçtiğimiz sezon WRC 'ye tekrar merhaba diyen MINI ve Britanyalı pilotu Kris Meeke; festivalde şanslı ziyaretçileri MINI CountryMan WRC aracına bindirerek biraz adrenalin salgılatıyor.

Her hız tutkunu, araba sevdalısı, seyahatsever ve elbette ki MINI hayranının muhakkak bir kere katılması gereken bir festival diye düşünüyorum. Eh; benim listemde..

r53ten sonra r56 gp ı ıh ya beğenmedim ..

Yorum Yap

bilgi için teşekkürler Fatih

Yorum Yap

Video supermis icinde olmakmisterdim
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

goodwood iyimiş baya kaliteli duruyo yalnız scoop yok dikkatimi çekti

Yorum Yap

Tam kekuti lik bir mini cooper S mercedes kıvamında ahşap dashboard deri koltuklar ekran koltuk ısıtma falan kerem kaçırma bunu haha

Yekta ciddi scoop yok sen söyleyince dikkat ettim enteresan gerçi scoop bi işede yaramıyodu bakma R56 larda

Yorum Yap

GP Çok NET !
              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Basın bülteni ve stüdyo fotolarının haricinde, dünyadaki çeşitli lansman fotolarını da inceledim; hepsi aynı. No Scoop

Geçelim bunları bakalım satın alan var mı, yolda veya caddede fotolanmış bir görüntüsü var mı diye bakınca; cevap Almanya'dan geldi:

[SIZE=1]Foto için Axel 'e teşekkürler. Courtesy of Bigblogg.[/SIZE]

Yorum Yap

Scoop yok ama on kaput normalden biraz daha yuksek.
                  Goodwood modeli ilk olarak gecen yil Shanghai'da gorucuye cikmisti.

Wishcongman

Yorum Yap

Aynı kaput formuna MINI E modelinde de yer verilmişti.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                    X