Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Aracimi satma fikri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aracimi satma fikri

Merhabalar yaklasık 3 ay once 47000 km de mini countryman r60 diesel aldım arac suanda 53000km de ve cok memnunum gerek seklı olsun gerekse performansı benı tatmın ediyor tek sevmediğim yönü ise ses sistemi bunun içinde 3 yollu sistem önerdiler fakat fiyat olarak 3000-4000 tl arasında olabileceğini söylediler o yüzden yaptırmadım.

Neyse asıl konuya geleyim mininin 2.el piyasası hakkında pek bilgim yok şimdi aracımın 53000km de oldugunu,yılda 20000km yapacagımı ve yaklasık 3 yıl kullanacagımı varsayarsak 3 yıl sonun da aracım 113000 civarı olucak baska araclarda ornegın renault volkswagen da yine de istenilen rakamlara satılabiliyor peki minilerde durum nedir çok değer kaybım olurmu.Eger olursa daha fazla km yapmadan satmak istiyorum.Satarsam aklımdaki araç ise yeni nissan qasqai veya jeep renegade

Önceki araclarım golf ve polo idi her ikisini 3 sene kullandım ve sonrasında aldığım rakamlara satabildim minide durum ne olur?not:aracımı 72000 tl ye aldım

Bu konu hakkında vereceğiniz fikirler benim için çok önemli şimdiden çok tesekkür ederim

Mininin piyasasi cok degisken, 1 gunde de 1 yilda da satilabilir. Dizel golf ile kiyaslanamaz yani bence piyasasi. Onlar cok hizli gidiyor Ancak 60 bin 100 bin km arasinda cok fiyat farki olacagini sanmiyorum satarken. Kullanim zevkini de kiyaslamak gerekirse, golf herkesde olan bir arac, mini gibi ozel bir arac degil. Yerinizde olsam miniden devam ederdim
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Kesinlikle Doğaya katılıyorum piyasa hiç belli olmuyor.Ama dolu bir Miniyi satmak zor çünkü alıcısı az.Örnek veriyorum standart bir cooper'ı bir baba kızına alabilir veya eşine alabilir ama yapılı bir cooper'ı onlar tercih etmez daha çok erkekler tercih eder.Yüksek bir fiyat istemez piyasa fiyatlarında satmak isterseniz uzun sürmez yine de.Bu biraz da aracın durumuna göre değişiyor yani.Bir de kısmet tabi
      sigpic

Yorum Yap

Bence de satmak oldukça zor. Bir dönem şirket aracı kullanırken ben de satmayı düşünmüştüm ve uzunca bir süre ilanda kalmasına rağmen fazla arayan dahi olmadı.
        Tabiki fiyat da bunda büyük bir etmen çünkü sıfır aldığım aracı düşük bir fiyata vermek istemedim.

Eğer ikinci el aldıysanız daha uygun bir fiyatla satmak sizin içinizi çok acıtmayabilir ve dizel olması sebebiyle daha kolay satabilirsiniz.

Bence dizelin en büyük handikapı da manuel olması, insan bu tür bir arabada otomatik vites arıyor ister istemez.

Sıfır km fiyatları şu an uçtuğu için sanırım benim aldığım rakamlar makul kalmaya başladı. Bence MINI'ciler olarak aracın piyasasını yukarı çekmek için ucuz rakamlar yazmamalıyız
        @erhantezakar

Yorum Yap

Su an ucuz fiyat yazan yok ki zamaninda sifir jcw aldigimiz fiyatlara su an 40-50bin km'de cooper s ler satiliyor
          doayen!

Yorum Yap

Ben 2 tane cooper aldım ilkini sattım çok iyi bir karla,şuan kullandığımda gene aldığım fiyatın üstüne gider kesin.Mini'lerde büyük bir sorun olmadığı sürece zarar ettireceğini sanmıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
            2012 R56 Mini Cooper S

instagram \ drcapaburro

http://i.hizliresim.com/01rvlW.png

Yorum Yap

Aslı drcapaburro tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Ben 2 tane cooper aldım ilkini sattım çok iyi bir karla,şuan kullandığımda gene aldığım fiyatın üstüne gider kesin.Mini'lerde büyük bir sorun olmadığı sürece zarar ettireceğini sanmıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
              Sadece mini degil artık ikinci elde kar bırakıyor Butun araçlar.Tek sıkıntı mini yavaş gidiyor beklersen kar edersin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

Yorum Yap

Aslinda bakarsak kar sebebi genel piyasa yukselisi. Ve tabiki euronun yukselisi. Yani euro bazinda hesaplarsak aslinda kar degil zarar yaziyor cogu zaman
                doayen!

Yorum Yap

Abi Sıfır Araçların fiyatları cok Yükseldi onun İcin aslında ikinci elde kar var.Bir de istediğin kadar kar et tekrardan bir mini almayacaksan o kar insani mutlu etmiyor 😂 Şekil A 😂

sigpic

Yorum Yap

Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Abi Sıfır Araçların fiyatları cok Yükseldi onun İcin aslında ikinci elde kar var.Bir de istediğin kadar kar et tekrardan bir mini almayacaksan o kar insani mutlu etmiyor 😂 Şekil A 😂

Abi senin arabanin piyasasinin yukseldigi gibi digerlerininki de yukseliyo ama ya. Sattigin paraya nerdeyse ayni arabadan bidaha alamiyosun
                    doayen!

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Abi senin arabanin piyasasinin yukseldigi gibi digerlerininki de yukseliyo ama ya. Sattigin paraya nerdeyse ayni arabadan bidaha alamiyosun
                      Kesinlikle Haklısın

sigpic

Yorum Yap

yeni cooper s in 2.0 geldi. 2.0 otv den dolayi yuksek rakamlara cikinca ister istemez 1.6 ya yoneliyor insanlar. talep olunca da fiyat cikiyor. bu saatten sonra s ler cok fazla deger kaybetmez bence.

sizin sorunuza gelince de ben alici olarak bakis acimi soyleyeyim 100 bin km olan hic bir araca sicak bakmiyorum ve yalniz da degilimdir bu konuda diye dusunuyorum. 80 bin km benim psikolojik sinirimdir o yuzden... ben olsam 80 bin e kadar biner satardim.

tabi bir de yasina gore km olayi var. 1-2 yasinda araclar 20-30 bin km de gezerken 1 yasinda bir arabaya 60-70 bin km yazinca yine satilmasi guclesiyor.
                        sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X