Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Cam indirip kaldırma sorunsalı :)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cam indirip kaldırma sorunsalı :)

Yeni bir Mini Kullanıcısıyım ama sağ ve sol camları sonuna kadar kaldırmam için basılı tutmam gerekiyor yokmu bunun bi kısayolu komple kaldır komutu gibi mininin acemisiyim idare edin
    1-) Opel Corsa 2004 1.3CDTI
    2-) Mını Cooper S 2003 210hp

malesef oyle bir gariplik var minide, sag cam otomatik iner ama kalkmaz belki IT Modumuz serkan bu isi cozuyordur emin degilim, konuyu gorunce yazar kendisi de zaten
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı excessive tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Yeni bir Mini Kullanıcısıyım ama sağ ve sol camları sonuna kadar kaldırmam için basılı tutmam gerekiyor yokmu bunun bi kısayolu komple kaldır komutu gibi mininin acemisiyim idare edin
      hem sağ hem solda aynı durum var ise, akü değişimi vb bir durum oldu ise camları yeniden programlamak gerekebilir.

cam düğmelerine basılı tutup kapandıktan sonra elinizi bırakmayın düğmeden ve bir 10 saniye kadar bekleyin.
      her iki cam için de bunu yapın,
      sonra tekrar deneyin derim ben

Yorum Yap

Aslı excessive tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Merhaba Buna çözüm bulabildiniz mi acaba?
        Aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Enteresan, bende tek bir kısa dokunuşla kapanıyor ve açılıyor. sizin tam kapanması için basılı mı tutmanız gerekiyor, doğru anladım di mi?

Yorum Yap

Maalesef evet. Ve bu bana çok zor geliyor

Yorum Yap

Sadece sağ camın yukarı kalkmasını otomatik yapmamakla neyi amaçladılar gerçekten çok merak ediyorum

Yorum Yap

Hocam benim sol cam da kalkmıyor ki senin yine iyiymiş sadece sağ taraf sıkıntı ise..

Yorum Yap

R50/52/53 lerde her iki cam otomatik aşağıya iniyor ama sadece sol cam otomatik olarak yukarı kalkıyor
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

emin degilim ama benim MINI'de her iki cam da otomatikti diye hatirliyorum.
                    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

2nd gen minilerde genellikle cam motorları sıkışabiliyor. yada cam kapatılırken birkaç kez sıkışma yada engelleme yaşanırsa cam motoru kendisini korumaya alıyor. bu durumlarda cam pozisyonunu resetlemek gerekiyor.

otomatik kapanmayan cam için;

1) öncelikle kapanmayan camın kapısının kapalı olması ve araç kontağının açık olması gerekiyor.
                      2) camı tamamen indirin. cam kapatma düğmesine cam tamamen kapanana kadar basılı tutun ve bırakmadan 10sn boyunca basılı tutmaya devam edin.
                      3) camı indirme düğmesine cam inene kadar basılı tutun ve 10sn boyunca basılı tutmaya devam edin.

bu şekilde cam motorunu resetlemiş oluyorsunuz. eğer bu yöntem işe yaramaz ise akü kutup başını sökün ve bir kaç dakika sonra tekrar takın. bu şekilde aracın modül hafızasını resetlemiş olursunuz.

not: bazı 2nd gen minilerde, nadirde olsa 1st gende olduğu gibi sağ cam otomatik kapanmayı desteklemiyor. bu durumda yapacak bir şey yok ne yazıkki
                      34 NAD 99 '06 JCW
                      34 AR 3221 '11 JCW
                      34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        R50/52/53 lerde her iki cam otomatik aşağıya iniyor ama sadece sol cam otomatik olarak yukarı kalkıyor
                        buna uyuz olmuştum abi. cam düğmesinin kaldırma tarafından kablo çıkartıp araya bir modül koyarak çözülebiliyor. kendim için ufak bi modül yapmıştım ama montaj yapamadan sattım arabayı
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          buna uyuz olmuştum abi. cam düğmesinin kaldırma tarafından kablo çıkartıp araya bir modül koyarak çözülebiliyor. kendim için ufak bi modül yapmıştım ama montaj yapamadan sattım arabayı
                          Kardesim modul bosta kalmasın istersen

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Kardesim modul bosta kalmasın istersen

abi onu bi mikro bilgisayar ile yapmıştım ama kullanmayınca çöp oldu gitti. ama senin için yenisi yaparım
                            34 NAD 99 '06 JCW
                            34 AR 3221 '11 JCW
                            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              abi onu bi mikro bilgisayar ile yapmıştım ama kullanmayınca çöp oldu gitti. ama senin için yenisi yaparım
                              Saolasin kardesim bu sekilde ufak tefek eklemeler yapmak iyidir aslinda arabalarimiza keske senin gibi yspabilme imkani olsa

IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X