Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

bir kaç uzmanlık sorusu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

bir kaç uzmanlık sorusu

arkadaşlar merhaba, aracı yeni aldığım için acemisiyim biraz, o yüzden bir kaç sorum olacak; 2011 countryman s all 4
    1- aracım 30binde ve ilk açılışta servis ışığı yanıp 2300 km yazıyor, ben beklemeden bu hafta servise götürmeyi düşünüyorum, tercihen anadolu yakasında aracı baştan aşağı inceliyecek, sorunlarını çözecek ve bakımını yapacak bir servis öneriniz varsa sevinirim.
    2-araç çalıştığında sağ kısa far süzme arızası veriyor, sonra kayboluyor, trafikte dikkat ettim araç adaptif zenon farlı olduğundanmı bilemedim farlar çok yüksek aydınlatıyor, öndeki araçlar sürekli rahatsız oluyor ve sağa kaçıyor, sanki uzunlarla gidiyormuşum hissi uyanıyor bende de, serviste baktırıcam ama bu normal mi değil mi merak içindeyim.
    3-aracımda ekran var fakat navigasyona girdiğimde aktivasyon kodu soruyor ve navigasyon çalışmıyor, aracı 2. el aldığımdan dolayı ekipmanı hakkında bir bilgim yok, navigasyonu varmı yokmu ve daha başka ne gibi özellikleri var nasıl anlayabilirim? aktivasyon koduyla olay çözülecekse nasıl edinebilirim?
    4-iphone 5 bağlantısını bluetoothla yapıyorum fakat ebayden bir tane bmw için olan 8pin li y kablodan sipariş etmeyi düşünüyorum, işe yararmı, çalışırmı, ne gibi özellikleri olur ekranın? http://www.ebay.com/itm/111284338257...84.m1423.l2649

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

Aslı bbaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, aracı yeni aldığım için acemisiyim biraz, o yüzden bir kaç sorum olacak; 2011 countryman s all 4
    1- aracım 30binde ve ilk açılışta servis ışığı yanıp 2300 km yazıyor, ben beklemeden bu hafta servise götürmeyi düşünüyorum, tercihen anadolu yakasında aracı baştan aşağı inceliyecek, sorunlarını çözecek ve bakımını yapacak bir servis öneriniz varsa sevinirim.
    2-araç çalıştığında sağ kısa far süzme arızası veriyor, sonra kayboluyor, trafikte dikkat ettim araç adaptif zenon farlı olduğundanmı bilemedim farlar çok yüksek aydınlatıyor, öndeki araçlar sürekli rahatsız oluyor ve sağa kaçıyor, sanki uzunlarla gidiyormuşum hissi uyanıyor bende de, serviste baktırıcam ama bu normal mi değil mi merak içindeyim.
    3-aracımda ekran var fakat navigasyona girdiğimde aktivasyon kodu soruyor ve navigasyon çalışmıyor, aracı 2. el aldığımdan dolayı ekipmanı hakkında bir bilgim yok, navigasyonu varmı yokmu ve daha başka ne gibi özellikleri var nasıl anlayabilirim? aktivasyon koduyla olay çözülecekse nasıl edinebilirim?
    4-iphone 5 bağlantısını bluetoothla yapıyorum fakat ebayden bir tane bmw için olan 8pin li y kablodan sipariş etmeyi düşünüyorum, işe yararmı, çalışırmı, ne gibi özellikleri olur ekranın? http://www.ebay.com/itm/111284338257...84.m1423.l2649

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler
    sorularınızın hepsinin degil ama bir tanesinin özellikle cevabı bende Aktivasyon kodunu size saglayabilirim fakat Borusan saglayamaz cunku haritadan dolayı Almanya kodu vermiyor Turkiyeye.

Servis için tek adres AYN Auto gidip baska yerde kazıklanmayın,

Iphone 5s ben bluetooth ile baglıyorum ama normal şarj kablonuz ile de baglayabilirsiniz ekstra bir de ses kablosu probleminizi çözer. Kablo ile bagladıgınız zaman Ekranda muzik parcalarınızın Album kapaklarını görebilirsiniz, bu arada ekran dilini ingilizceye cevirirseniz de sms geldigi zaman araba size bunu sesli olarak okuyabilir ama mesajı da ingilizce olarak okuyor. Bi ara biraraya gelirsek hepsini gösteririm size miniclubtr youtube kanalında aktive ettigim navigasyon videosunu görebilirsiniz.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

hızlı cevap için teşekkürler, umarım en kısa zamanda bir buluşma ayarlanırda bende katılıp acemiliğimi atarım sayenizde...

Yorum Yap

Cm olsaydı bende hızlı cvp verirdim servis için ayn tercih edin bence alenınde dediği gibi kazıklanmayın

Yorum Yap

forumda ortak akıl hakim heralde ayn konusunda! bende en kısa zamanda gidip tecrübe edicem, saolun...

Yorum Yap

Alen Ç. Bu konuda tecrubelidir bilgilidir ne derse kapayip gozunuzu uyun karli cikarsiniz.Ayn konusunda ise zaten konulara baktikca yapilan islere bakinca zaten sizde anlayacaksiniz oraya gelmeniz getektigini .

34NSC46
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Anadolu yakasi tercihen demissiniz, Atasehir'de Mavi Servis'i tavsiye ederim. 2 yil onceki Mini'mde cok karisik islerimi uygun yollu ve titizce halletmislerdi, simdiki Mini'mde servis ihtiyacim olmadi gitmedim ama Avrupa yakasina gecme sansim olmadigi icin yine oraya gidecegim gibi duruyor

Xenonlu aracinizda otomatik yukseklik ayari vardir ama yine manuel ayar yapilabilir, far ayari yapan yerlerde kontrol ettirebilirsiniz.

Yorum Yap

4. sorunun cevabı için ekleme yapayım:

iPhone un kendi usb kablosunu ve aux kablo kullanarak müzik konusunu çözebilirsiniz. Ancak iPhone 'unuzdakiş iTunes/Videos bölümündeki videolarınızı seyretmek isterseniz original Y kablo kullanmanız gerekecektir. Kosifler Oto ve Borusan Oto yetkili servislerinin parça departmanından temin edebilirsiniz. Ama sakın Ebay deki ucuz 10usd lik ürünlere rağbet etmeyin derim. Sadece ses aktarıyorlar.
                Ebay ya da diğer internet sitelerinden sipariş edecekseniz muhakkak Audio/Video AV destekli Y cable (parça kodu sonu 623-1 diye bitiyordu sanırım) satın almaya özen gösterin.

Yorum Yap

Aslı Fatih V. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  4. sorunun cevabı için ekleme yapayım:

iPhone un kendi usb kablosunu ve aux kablo kullanarak müzik konusunu çözebilirsiniz. Ancak iPhone 'unuzdakiş iTunes/Videos bölümündeki videolarınızı seyretmek isterseniz original Y kablo kullanmanız gerekecektir. Kosifler Oto ve Borusan Oto yetkili servislerinin parça departmanından temin edebilirsiniz. Ama sakın Ebay deki ucuz 10usd lik ürünlere rağbet etmeyin derim. Sadece ses aktarıyorlar.
                  Ebay ya da diğer internet sitelerinden sipariş edecekseniz muhakkak Audio/Video AV destekli Y cable (parça kodu sonu 623-1 diye bitiyordu sanırım) satın almaya özen gösterin.
                  5s için y kablo var mı Fatih?

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Tabi bu arada sorunun cevabını iPod Touch 4gen ve iPhone 4/4s için vermiş bulundum. iphone 5 kullandığınızı görmemişim.

5/5s için çıktığı iddia edildi, part number da vardı bir ara yayınlanan.. Ancak ben reelde görmedim 5s için Y cable.
                    Yurtdışında sipariş eden birkaç arkadaşınki de pre-order konumda imiş.

Pek umut bağlamamak lazım kısa vadede. sürpriz olur
                    En son düzenleyen Fatih V.; 10-03-14, 14:56.

Yorum Yap

arkadaşlar arabanın 30000 servisini ataşehir mavi oto da yaptırdım, filtreler (yan sanayi) + yağ (castrol tam sentetik 5-30) + ön fren balataları (buda yan sanayiydi sanırım t ile başlayan bir markaydı 200 lira yazdılar) + balata kablosu + 4 adet bijon ( kilitli bijonlar biraz sıkıntı yarattı sökerken, normal bijon taktırdım) hepsi toplam 750 lira tuttu! burdan yayınlıyayım dedim belki arkadaşlara fikir verir açısından! bu arada farları ayarsızmış onuda ayarlattım, o yüzden çok selektör yiyomuşum tarfikte , navigasyon işinide çözdüm, artık türkçe konuşan 2014 haritalı navigasyonum var, 1 hafta uraştım ama hallettim amerikadan bir kaç bağlantı sayesinde!

Yorum Yap

ön fren disklerininde yıpranmaya başladığını , zaten 40-50 bin kmde değişmesi gerektiğini sölediler, onlar için orjinal disklerin fiyatınında çiftinin 850 lira olduğunu bir sonraki servisinde değişmesi gerebileceğini belirttiler, ben pek anlam veremedim, daha 30bin de disklerin nasıl yıprandığını, sizlerde de böyle bir sıkıntı oldu mu?

Yorum Yap

Aslı bbaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          arkadaşlar arabanın 30000 servisini ataşehir mavi oto da yaptırdım, filtreler (yan sanayi) + yağ (castrol tam sentetik 5-30) + ön fren balataları (buda yan sanayiydi sanırım t ile başlayan bir markaydı 200 lira yazdılar) + balata kablosu + 4 adet bijon ( kilitli bijonlar biraz sıkıntı yarattı sökerken, normal bijon taktırdım) hepsi toplam 750 lira tuttu! burdan yayınlıyayım dedim belki arkadaşlara fikir verir açısından! bu arada farları ayarsızmış onuda ayarlattım, o yüzden çok selektör yiyomuşum tarfikte , navigasyon işinide çözdüm, artık türkçe konuşan 2014 haritalı navigasyonum var, 1 hafta uraştım ama hallettim amerikadan bir kaç bağlantı sayesinde!
                          Güle güle kullan TRW balata bir daha hayatta taktırmam arabama yeşil EBC taktım araba kendine geldi, castrol evet kötü bir ürün degil ama araban S ise Mobil 1 veya Motulden başka yag koydurma derim. Navigasyon hayırlı olsun ben hala cesaret edemedim yeni haritayı yüklemeye Bu arada disklerini ölçtürdün mü 30000 km de ise araban disklerin degismesi gerekmesede en azından bir yüzeye kalem çekilmesi gerekirdi yeni balataların daha iyi tutunabilmesi için bilgine.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

artık bu sefer bunlarla idare edicem, ben ordayken bir arkadaşta mini cooper getirdi bi tane oda ebc balata getirmiş yanında gelirken, keşke bunları servise gitmeden önce paylaşsaydınız, neyse bir dahaki sefere artık bende ebc balatalarımı alır öyle giderim servise motor yağınıda sordum tavisye edilen bu dedi, çok sıkıntı çıkarmaz heralde bir dahakine dediğin gibimobil 1 alırım, zaten bu arıza ışıklarının ve servis sensörlerinin nasıl sıfırlandığınıda öğrendim, bir dahaki servise kendi parçalarımı alıp, kendi ustamda hallledebilirim!

Yorum Yap

Benim 5. MINIM ve emin ol AYN oto belirli şeyleri deneye deneye kazık yemedigimiz tek yer diyebilirim seçim sana kalmış, bazen hesap yapiyim derken daha büyük kazıklar yiyebiliyor insan

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X