Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mininizin boya bakiminda kullandigiz urunler

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Mininizin boya bakiminda kullandigiz urunler

Bu baslik altinda minimizin boya bakiminda kullandigimiz urunleri paylasalim ilk olarak benden gelsin .Ben genelde araclarimda siyahi tercih ederim bu konuda tavsiye edilen urunleri kullanarak kendi aracim konusunda deneme yanilma yonteimi ile hos bir kombinasyon olusturdum .Oncelikle duzenli olarak kil uygulamasi yaparim kil benim vazgecilmezimdir Boyayi temizleyip uygulama icin hazir hale getirir .Marka olarak bilt,meg,sonus soft olanlarini tercih ederim .Yikama isini bir on yikama ve ikinci kez yikama seklinde sira ile proteo ve gtechniq g wash veya keyfe keder. Turtlewax nano sampuan ile yaparim. jantlara bilbery asitik kostik madde icermeyen jant temizliycisini meg jant temizleme fircasi ile kullanirim (herzaman degil ama) (gwash veya turtlewax nano degisir proteo hep vardir) kkurulamayi meg watermagnet veya uberblue ile yaparim.Her yikama sonrasi quikdetailer kullanirim marka olarak Bu arada meg veya Zaino z6(sulandirarak)kesinlikle gecer sudan kalabilecek kirec artiklarini def ederim.Ardindan boya durumuna gore poorboys blackhole el pedi ile uygularim (bu urun cok guzel ciziklere dolgu yapar maskeler temizleme ozelligi oldugundan onceki uygulamayi soker) eger blackhole uygulamayacaksam zaino z2 uygularim( bununda puf noktasi gercek pamuklu malzeme kullanmak )ardindan ben genede zaino z8 uygularim en son vazgecilmez olan swiss wax imi atar zamanim varsa 24 saat sonra waximi tekrarlarim cok daha guzel baglanir ( bu wax en ekonomik olarak elle atilir el sicakligi ile cok guzel dagilarak hem ince katma halinde yayar hemde urunu aca aca gidersiniz) swiiss waxi ekonomik kullanmak adina gtechniq C3 kullanmaya basladim ama normal pede sikarak uygulanan bu urun fiyatina gore karsiligini veren performansa sahiptir pede sik sur bezle parlat tarzi kullanilirim devami baska posta motor parlatma, trim parlatma ,lastik parlatma .Bu arada minilerimizin bir cok fazla derecede su akintisi yaptigini hatirlatirim bu olay ya komprosorle hava tutmakdan yada en basiti nanolu yikama sampuanlari ile cozebilecegimizi hatirlatirim.En parlak mini sizinle olsun.
    sigpic

Bu konuyu bakim urunlerine tasirsak sevinirim .tskler
    sigpic

Yorum Yap

Virtus kil
      Virtus 473 pasta
      Meg glaze 7
      Meg 21 wax
      Bugun fk1000p ve bikac farkli kombinasyon satin alicam

Sent from my iPhone using Tapatalk.
      Mini cooper S '05 chili Green

Yorum Yap

Ayhan okurken soluğum kesildi, sen bunları hangi nefesle ve hangi zamanda başarıyorsun helâl olsun. Tebrik edilecek bir detay temizlik ve bakım uygulama aşkı var sende. Bu konudaki başarını zaten her daim göz alıcı Siyah MINI 'lerinde görüyorum. İçi de dışı da kaput altı da ne zaman görsem muazzam temiz.
        [SIZE=1]not: SwissWax hikayemiz de fena değildi senle [/SIZE]

Aslında bu derece yapılan işlemler için temiz sözcüğü yetersiz ve doğru değil gibi.

Bu konu genelinde kullanılan malzemeler, aparatlar ve ince işçilik tüyolarını ne kadar çok sevsem ve gıpta ile seyretsem de ; hiç bana göre olamadı ne diyim. MINI'mi ayda 1 yıkar veya (aslında) yıkatırdım Ayıpmış bana.

Yorum Yap

Lastiklerde Meg Endurance
          Dodiklerde Trim Detailer
          Sampuan Sari meg
          motor plastigi hyper dressing
          camlar meg glass cleaner
          ic temizlik genelde apc
          wax autoglym hd wax
          glaze poorboys black hole
          quick detailer olarak sulandirilmix gtecniq c2

Yorum Yap

arkadaslar bende kullandigim urunleri resim olarak yukledim yazmasi uzun surebilir diye

Yorum Yap

Aslı katakunti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              arkadaslar bende kullandigim urunleri resim olarak yukledim yazmasi uzun surebilir diye
              Volkan sen bu kadar çok ürünle MINI bile yazarsın. Maşallah.

Yorum Yap

Gelelim motor temizleme uygulama olayimiza .
                Motor kaputumuzu actigimiz zaman(r56 ) sag tarafda bulunan sigorta kutusu ve beyne dikkat ederek baslayalim sonucda motorlarimiz seker degil yikadin mi erisinler ama soguk olmasi cok onemli bir de yikamadan sonra caistirarak kurutmak varsa hava tutmak lazim soketler oksit yapabilir . Temizlige meg apc ile basliyorum hic asiri kirli olmadigi icin cok yogun kivamda hazirlamiyorum (meg fazla yogun kalintisi beyaz beyaz leke yapar)ufak guzel detay fircamla guzelce
                Girisiyorum ardindan soyle yalandan kopugu fiber bezle aliyorum aliyorum ki su ihtiyacim az olsun daha sonra ister basincli tabanca (dikkatli dibine sokmadan)ister musluga takilan hortum ile durluyorum ardindan hemen kurutma hava tabancasi sonra yikamdan sonra gezdirmek iyi oluyor. Motor isiniyor iyice kuruyor.Bununla kasayi kapatmiyoruz elbette ustune atas marka plak 2 isimli antistatik parlaticiyi uyguluyorum cok sikir sikir parlak istemedigimden fiber bezle birkac dakika sonra fazlasini aliyorum . (Dikkat hic yapmadiiysaniz yardim alin ve her ihtimale karsi beyni strec film veya posetle koruma altina alip oraya su degdirmeyin) baska bir postda trim ve lastik parlatma
                En son düzenleyen AYHAN; 04-08-12, 06:29.
                sigpic

Yorum Yap

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Gelelim motor temizleme uygulama olayimiza .
                  Motor kaputumuzu actigimiz zaman(r56 ) sag tarafda bulunan sigorta kutusu ve beyne dikkat ederek baslayalim sonucda motorlarimiz seker degil yikadin mi erisinler ama soguk olmasi cok onemli bir de yikamadan sonra caistirarak kurutmak varsa hava tutmak lazim soketler oksit yapabilir . Temizlige meg apc ile basliyorum hic asiri kirli olmadigi icin cok yogun kivamda hazirlamiyorum (meg fazla yogun kalintisi beyaz beyaz leke yapar)ufak guzel detay fircamla guzelce
                  Girisiyorum ardindan soyle yalandan kopugu fiber bezle aliyorum aliyorum ki su ihtiyacim az olsun daha sonra ister basincli tabanca (dikkatli dibine sokmadan)ister musluga takilan hortum ile durluyorum ardindan hemen kurutma hava tabancasi sonra yikamdan sonra gezdirmek iyi oluyor. Motor isiniyor iyice kuruyor.Bununla kasayi kapatmiyoruz elbette ustune atas marka plak 2 isimli antistatik parlaticiyi uyguluyorum cok sikir sikir parlak istemedigimden fiber bezle birkac dakika sonra fazlasini aliyorum . (Dikkat hic yapmadiiysaniz yardim alin ve her ihtimale karsi beyni strec film veya posetle koruma altina alip oraya su degdirmeyin) baska bir postda trim ve lastik parlatma
                  boyleee tek solukta yazdin madem ilk uygulama dersini senden alacagim bilgine ayhan baskan hehehehe

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                  sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı Fatih V. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Volkan sen bu kadar çok ürünle MINI bile yazarsın. Maşallah.
                    Aaa evet guzel fikir fatih ama tekrar indirmeye useniyorum 😊

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

@ nazli :Yeter ki mini olsun seve seve
                      sigpic

Yorum Yap

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        @ nazli :Yeter ki mini olsun seve seve
                        a3umu dislamayin yaa
                        neyse Ufukta MINI goruyoruz sonuc olarak gec olsun guc olmasin.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                        sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X