Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Nano seramik araç kaplama

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Nano seramik araç kaplama

Arkadaşlar malum sitede dolanırken gözüme çarptı.Yorumlarınızı bekliyorum özellikle sponsorumuz Meguiars'ın yorumunu bekliyorum.

Malum site ilan no: 187953010
    sigpic

Araçlarda çamur birikimini ve kirlenmeyi en aza indiriyormuş kullananları duydum ama bilmiyorum ne kadar avantajlıdır ve boyaya ne düzeyde zarar verir.

Yorum Yap

bir arkadasim yeni aldigi 4 serisi aracina seramik uygulama yaptirdi. fiyati abartili fakat gercekten de bahsedilen tum ozellikleri gozlemledik. en az 3-4 sene kus pisligi, camur, yagmur, tas, leke vs gibi seylerden koruyup yikama sirasinda cok fazla basinca ihtiyac duymadan arindirabilecegi soylenmisti, yagmus yagisi sirasinda uzerindeki kirin aktigini da gozlemlemledik. boyaya zarar verdigini dusunmuyorum tam tersine boyaya canlilik veriyor ve parliklik arttiriyor surekli olarak. pasta ciladan daha etkili diye dusunuyorum. fakat yapilan uygulamanin cok cok iyi bir tesiste yapilmasini ve ucuza kacilmamasini tavsiye ediyorum.
      34 DS 0086 - Lightning Blue - R56 Cooper '12
      34 LS 8948 - Electric Blue - F55 Cooper D '15
      34 SR 033 - Pure Red - R60 Cooper S '11

Yorum Yap

Aslı dims tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        fiyati abartili fakat gercekten
        Onur'un bahsettiği ürün 190 TL ..
        Acaba aynı ürünlerden uygulamalardan mı bahsediyoruz ??
        Volkan USER
        34 BCS 55

[FONT=Comic Sans MS]34 FU 4885 - R53 Pepper White CooperS "SOLD"[/FONT]
        [FONT=Comic Sans MS]34 BCS 55 - R56 Pepper White CooperS "Continues"[/FONT]

Yorum Yap

Seramik kaplama çok farklı bir şey ve fiyatları minimum 1000 tl civarından başlıyor, bu tarz spreyler ancak yıkamadan yıkamaya dayanbilir. Ben kendi aracımda bu ürüne benze bir ürün kullanıyorum 200 tl ye 1 litre aldım ama 1 e 10 sulandırılıyor. Bana 1 yıl falan dayanır gibi. Ancak aracıma iyi bir pasta cila ve seramik uygulaması yaptırdım, bu sıvı sadece yaptırdığım uygulamayı desteklemeye yarıyor. Ama aracınızın boyası bakımlı ise boya korumanızı düzenli yaptırıyorsanız bu tarz bir ürünü 2 yıkamada bir aracınıza uygulamanız gerçekten işe yarayabilir. Ama kesinlikle sahibinden aracılığı ile değil gidip mağzadan yada iyi uygulamacılardan alın. Bu ürünlerin raf önürleri ve son kullanma tarihleri vardır. Paranızı çöpe atmayın. Sponsorumuz bu konuda yardımcı olabilir isteyenlere sanırım onlar daha profesyönel bir bilgi verebilirler.
          sigpic[FONT=Comic Sans MS]which is LOVE??? [/FONT]

Yorum Yap

Aslı FU4885 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Onur'un bahsettiği ürün 190 TL ..
            Acaba aynı ürünlerden uygulamalardan mı bahsediyoruz ??
            Hayir benim bahsettigim uygulama bu degil. Benim bahsettigim uygulamalar 1000 tl gibi rakamlardan basliyor. Bir kere uygulatiyorsunuz. İlandaki urun gibi yikamalardan sonra degil. Adamlar su kadar yil vs diye garanti veriyor.

Yorum Yap

Bu uygulamayi yaptiktan sonraki yikamalar icin bir oneride bulunuyorlarmi peki? Cila gibi bisey olsa gerek, yikandikca cikmiyormu aracin uzerinden
              doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
              2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
              3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
              4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
              5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
              6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
              7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
              8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Yıkama ihtiyacı 12-15 günde bire kadar azalıyor ve yıkama sırasında tazyikli su ihtiyacı ve yıkama süresi azalıyor. Dun o kadar yagista silecek bile calistirmadik, cama bile etkilemis su durmuyor akip gidiyor. Zamanla uzerindeki madde gidiyor tabiki. En az 3-5 sene suruyormus etkisi. Ama firmaya gore degisik garanti sureleri veriyorlar.

Yorum Yap

Arkadaşlar iyi günler bu tarz ürünler piyasada çeşitli isimlerle bulunuyorlar bir üretici seramik demiş, bir diğeri teflon, başka birisi nano. Bizde bu uygulamanın adı Deep Crystal Coating. Gerçek bir boya koruma uygulamasıdır. Size süreci anlatıyım buradan bizim araçlarınıza yaptığımız standart dış kuafor uygulaması "kil ile yüzey temizliği-pasta ve çizik giderme -hare temizleme-boya koruma" şeklindedir. Deep crystal uygulaması bu sürecin en sonundaki boya korumanın yerine uygulanan Meguiarsın en üst seviye uygulamalarından birisidir. Boya üzerinde sertleşerek koruyucu ikinci bir vernik rolu oynar. Rengi derinleştirir ince çizilmelere engel olur kuş pisliklerinin verniği geçerek boyaya zarar vermesini engeller. Kesinlikle bu işin uzmanı olmayan ellerle yapılmaması gereklidir urun uygulanırken hızlı ve dikkatli yapılmadığı taktirde hatalı bir işlem yapılırsa geri donuşu yoktur. Meguiars bu uygulama için 3 ve 5 sene aracınızı korur gibi bir iddiada bulunmuyor ama bilmenizi isterim ki butun seramik ürünleri benzerdir sizin tercih ettiğiniz markanın kalitesi aradaki farktır.

Yorum Yap

Aslı dims tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Hayir benim bahsettigim uygulama bu degil. Benim bahsettigim uygulamalar 1000 tl gibi rakamlardan basliyor. Bir kere uygulatiyorsunuz. İlandaki urun gibi yikamalardan sonra degil. Adamlar su kadar yil vs diye garanti veriyor.
                    Evet sana katiliyorum 190Tlik urune gore cok buyuk iddialar yapmislar, ben 15 sene once de Ziebart yaptirirdim aracima o zaman da Meguiarsin Gold Class muadili teflon veya seramik diye adlandirilan uygulamalari olurdu, bugun piyasada cok iyi nano urunler var ama urunden ziyade uygulayacak yerin malzem,eyi tanimasi lazim. Diger taraftan da bu sekilde korumlarin omru yolda kullanilan tuza aracinizin ne kadar maruz kaldigi kapalida mi acikda mi durdugu uygulamadan sonra ne kullanilarak yikandigina kadar bir suru etken var. O yuzden ben yazilanlarin hicbirine herhangi bir firmanin zaman bazli bir garanti veremeyecegine inaniyorum.
                    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evet Alien abi aynen dediğin gibi aracın yıkandığı yer ve yol şartları süreyi değiştirebilir. Deep crystal uygulaması 2 aşamalı bir uygulamadır ürünün yarısı araca uygulanır ve 6 ay sonra diğer yarısı uygulanır Meguiars ikinci uygulamadan sonra 1 yıl araç yüzeyini koruyabildiği ama bunun yıkama şartlarına bağlı olarak kesinlikle değişebileceği bilgisini veriyor. Uygulamanın fiyatı MCTR üyelerine 1300 tl (dış kuaför+deep crystal 1.aşama-6 ay sonra yüzey kontrolü ve temizliği+ deep crystal 2. aşama)

Yorum Yap

Bilgiler için teşekkürler.Seramik kaplama diye bir şey var. 2.000,-TL fiyat almıştım o esnada da Ferrari'ye yapılıyordu.Dilaracım benim dediğim sprey tarzı 190,-TL. Senin dediğin pahalı olan sistem.Değer mi değer tabi
                        sigpic

Yorum Yap

Seramik hakkında daha geniş bilgi almak ister iseniz veya canlı bir şekilde seramik uygulamanın ne işe yaradığını tam anlamıyla görmek isterseniz lütfen bizi ziyaret edin ve yapmış olduğumuz uygulamanın herhangi bir tanesini CANLI bir şekilde gösterelim

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X