Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Uyelerimizin evcil dostlari ve evcil dost meraklari ve ilginc anilari

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Uyelerimizin evcil dostlari ve evcil dost meraklari ve ilginc anilari

Malumunuz meraklar ve sevgimiz mini ler ile sinirli kalmiyor .
    Ben ornegin kopek ,kus ,balik meraklarim var.
    Kopek olarak uzun zamandir degisik cinslerle paylasimlarim oldu .su an garajda rot(sahibi ben degilim),sokakda evsiz kalmis arap kizim ve bir de arkadasimin kopekleri (hatirladigim 7 adet falandi ayni anda bakilan kangaldan boxer a kadar ama su an 1 adet cogu yasliliklari ile alakli ayrildilar bizlerden) ile hasir nesir olmaktayim.Kucuklu yaslarimda da terier sahibi olmuslugum var sahsima ait ama eve ayak uyduramasi sebebi ile ayrildigimiz zamani hatirlarim.Daha sonrasinda sayisiz balik deneyimi ve uretmesi (canli dogum yapan turlerden)ama su an ara vermis durumdayim baliga akvaryumum bos olarak bana bakiyor .Sonrasinda uzun zaman suren guvercin besiciligi kafes kuslari saymakla bitiremem en son 14 yil sonunda gene yasliligi ile alakali olen kanaryamizdan(gonul) ve benimle uzun zaman 6 sene beraber olan hastalik sonucu kaybettigim muhabet kusum (citir) sonra kafes alayina artik hic yanasmiyorum evde yok mu var ama bakimlari bende degil artik .Devaminda hemde beraber olarak yuruttugum guvercin besiciligi (yer sorunu ve dadanan ucan kus avcilari) sebebi ile 3 senedir ara vermis bulunmaktayim .Bu zaman zarfinda cogu kuscu kimsenin ucurmak bir yana gun yuzu gostermedigi kuslari ucumus olmakla gurur duydum hemde seyrettirdim. (miro,risasi,ayna kuyruk araplar vvs)kani guzel cok kusu forma soktum hastaligi yavrusu ile cok ilgilendim tabi ki gene ara verdim.
    Su ana sokakda kalan arap kizimla ilgileniyorum iflas eden bir firmadan bizi miras kaldi ilaci tuy bakim vs. Her aksam rahat 2 saat geciriyoruz tasmayi hic sevmiyor ve pacadan isirma huylari var ben tararken ,ilaclarken gik sesi cikmiyor acayip bir iletisimiz var gozlerini sevilmesine bayiliyor 10 saat sev kalkmaz bir sevgi delisi .Neyse cok yazdim bildigim Fatih v de kedi duskunu varsa aramizda burdan devam edip paylasalim .
    sigpic

Hiç insan görmeden sonsuza dek hayvanlarla yaşayabilecek kadar cok tapiyorum hayvanlara) Alman kurdu,doberman,dalmacyali ve koli cinsi olmak üzere 4 adet köpeğim oldu ve hepsinden ayrilmak uzucu olduğu icin kopek kariyerimi sonlandirdim su an evde Afrika gri papağanım(Kongo) var planlarımı başarıyla isletirsem bir de sphynx kedi sahibi olmayı amaçlıyorum)

Yorum Yap

Ben de akvarvum balikciligi yapmis, muhabbet kusum olmustu. Simdi ise ust katta bir kanaryamiz ve elim kadar buyuttugumuz bir su kaplumbagamiz var. En ilginc pet yetistiriciligim orumcek ile olmustu. Universitede yolda buldugum ve bir daha aynisini gormedigim bir orumcekle yaklasik 2 sene beraber yasadim. Orumcegimi 10x10 cm kesilmis 6 camdan kendim yaptigim bir kup icinde beslemistim. Ayaklari ile beraber 7 cm olunca bende korkmaya basladim, bir gun ozgurlugune geri biraktim. Bu esnada 3 kere gomlek degistirmesine sahit oldum.

P.S: Genclik yillarimda ciddi bir sekilde entamolog olma istegim vardi, ama Turkiye'de maalesef boyle bir gelecek olmadigi icin onumu kestiler.

Wishman

Yorum Yap

Gecmis olsun Muratcım önünü kaç yaşındayken kestiler yoksa entamolog olacaktın bak Çine gidemeyecektin Mei i tanımayacaktın
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bizde de akvaryum hastalığı var.Babam şirkete kocaman bi akvaryum yaptırdı.İçinde kızıldenizden gelme canlılar balıklar fln var.Müthiş görünüyo hepsi gerçekten.Ortam karalıkken ışığını açıp seyretmek çok rahatlatıyor.İçinde kayıp balık memo bile var
          sigpic

Yorum Yap

yil 89 ben daha ortalarda yoohum ... Sadu'cum o zaamanlar textilciymis bi gun emininonune bi is icin gidiyor ve simsiyah hap kadar bir terrier kanis kirmasi kucukucuyu aliyoooor geliyor o zamanlar onu omzunda tasiyor kurkmus gibi tabi bi kucukucunun adini Fistik koyuyor fistigi dukkaninda buyuttugu icin fistik kuzenim memo sayesinde biraz saldirgan bir tip oluyor ... yil 95 ben daha 2 yasini yeni doldurmus yaramaz bir ufakligim.. fistik beni herkesten koruyan bi kopekmis beni cok seviyormus falan filan. Rahmetli dedem geldiginde onu ile yanima yaklastirmazmis oyle diyeyim size yani. sonra bi gun annem evde utu yaparken fistik benim ayaklarimi yaalamakla mesgulmus. o sirada TV'de almanyada bi ufak bi kopek bebegi parcalamis. bunu duyan Sad'cum evhamlanip bi anda kafasini ceviriyor ve goruyorki fistik benim ayaklari yalaya yalaya bi hal olmus. hemmen fistigi uzaklastiriyor ve kopegi bana dusman ediyor ... Fistikla 7yasima kadar dost kalamaladik 7yasimdan sonra onunla heraksam gezerdik mahallede isirmadigi komsu cocugu,misafir,bakkal ciragi,sucu, kalmamisti...

Fistik 2007 yilinin kasim ayinda 18 yasindayken usuttu ve cigerleri sondu .. karakizim o zamanlar cisini falan tutamadigi icin yattigi yerde ne var ne yoksa birakiyordu.. hastalandigi icin onun yatagini banyoya tasidim evin en sicak ve soguk almayan yeridir.

---4kasim2007 sabahi saat 6 .. Fistik'a bakmak icin uyandim. benim o asil karakizim kalmis yerinden gitmis cisini kakasini her zamanki yerine yapmis( wc su giderine) oturdum onun yatagina geldi kucagima yatti kucagimda kendini yaladi temizlendi gozlerimin icine bakti benide yaladi ve tek bi icler acisi havlayisiyla kucagimda son nefesini verdi ...

---O sirada benim diger kopek olan Cilek hamileydi ve 7kasim 'da okuldan cikmistim servisteyim (o zamanlar l1'deyim okulda cok varos bi mahallede annemde servisle gideceeeksin diye israr etmisti. ) telefonum caldi annem ciglik cigligaa bu kopek agliyor bebegini mi dusurdu acaba cok uzuldu o fistik'in olumune diyerek benide evhamlandirdi eve nasil geldigimi hatirlamiyorum ama tek hatirladigim cilek hanimin dogumunun baslamasiydi ...
            -
            ---cilek cok zor dogum yapti veteriner yetisemedi ve bu dogumu mecburen NDG yaptirdi... 5saat suren dogumda ilk yavrumuz Tosuncuk Kokos hayata tutunabildi .. ama ikinci yavrumuz icin ne yazikki ayni seyi soyleyemeyecegim ..

----bu sirada evde 1.80x80cm akvaryumum var ve evde balik uretimi yapiyorum (beta ile basladim balik bakmaya en son botanik ve deniz akvaryumuyla son noktayi koydum)
            ayni zamanda 3 tane muhabbet kusumuz, 1tavsan,2 sukaplumbagasi,4tane kurba ve 1tanede iguanam vardi tabi babam sonunda dayanamayip gitti ehueheuuheuhe ya ben giderim ya bu iguana gider di bende o zaman byeeee deyince bir gun okuldan geldigimde iguanamin kafesi bahcede acik bi haldeydi ...

--- sefer iguanayla beraber eve gonzales hamster getirdim adam aklini oynatti eheuheuheuheu
            ---simdiki zamana gelecek olursak suan annem ve ben beraber yasiyoruz kazim bey 2009da evden uzaklastirirldi :P
            -
            --3hafta once 5.5 aylik bir Golden evlat edindim hikayesini paylasirim birazdan ... cilek kokos gayet sagliklive bu 5kizdan olusan evde tek bir erkek var o da muhabbet kusumus Mercan

mercan'inda cok bomba bir hikayesi var onuda bi ozet geceyim
            -
            -- mercan kus gribi zamani da bir laz ailenin evinde ve adam bu kustan mikrop kapip olecegini dusunerek bunu karisina soyluyor
            ulan kadin bu kus bizi oldurejek ya sen buu alir goturursun ya ben ceker tabancayi oldururum buni diyor ve benim o zamankar calistigim akvaryumcuya getiriyor ben kucuk konusabildigini farkedip hemen kusu sahipleniyoorum ve babam anlamasin diye -
            --odamda sakliyorum. ama o zamanlar mercan sadece sena diyordu.
            simdi mercan 9yasinda bembeyaz dunya yakisiklisi bir delikanli ve akillara zarar ziyan bir cenesi var bir papagandan cok daha beter konusuyor (anne seftali soy, basim agriyo, allah belani versin cemil cicek, ilac ver, askim , askusum,mercosum, cilek, kokos, denooo, anneem, esseeooluesek, pust, vs.)

---birde cooper vardi dunya yakisiklisi oglum ) kendileri american guineapig'ti tosunum biraz yasliydi ve egzotik bi hayvan turu oldugu icin ulkemizdeki veterinerler ameliat etmeye pek yanasmadi. Cooper ic parazitlenmeden dolayi yemeden icmeden kesildi en son midesinden 1kepce dolusu talas cikartmistim ne yazikki onu buldugumda bilinci kapaliydi ve kurtaramadik ...

---Rena'yi getirene kadar eve getirdigim kopeklerin haddi hesabi yok Let's Adopt TR'de gecici aike gorevinide ustlendim. st.bernard, labrador, rotwailer,koli, cooker, king charles spanyeli, setter, boxer gibi bir cok kopek baktim buyuyunce annem totosuyla daglari deviriyor dedigi icin hepsini egittikten sonra sahiplendirdim bi kismini da arkadasimin babasinin sapancadaki ciftliginde 650 kopek arasina kaynastirdik
            -
            --Rena 5.5 aylik disi bir golden retriever kopek. kendileri bana gelene kadar 2kez sahip degistirmis biri sevgililer gununde sevgiisine almis bakilmamis .. sariyer belediyesine birakilmis, sonra arkadasimin patronunun cocugu istiyor diye adam almis kopegi koymus ciftliginde kangallarin arasina kangallar bu zavallinin sag goz kapagini yirtmislar ameliat olmus falan cok sevecen olan bu kucuk sipa rena hanimi cocuk istememis bunun uzerine bende golden istiyorum diyee arkadasimda sen al dedi ve kopege uzuldugum icin aldim simdi rena 3haftadir benimle yasiyor cok sevimli sokaga cikinca kendinden geciyor hic laf dinlemiyor her aksam sahilde en yakin kankisi carlos'la cimlerde oyun oynuyor ...

gelelim bahcemdekilere

Bahcemizde 9kisilik bir Kirpi ailesi ikamet etmekte 17agustos depreminden beri her yaz bizim balkonun yaninda yasiyorlar balik yedigimiz zaman kendileri baliklarin artikariyla beslenmeye bayiliyorlar kedileri o posete yaklastirmiyorlar bile

hayvanlar ile ilgili kalan maceralarimi yine paylasacagimm heueheuheuheuh

Sent from my iPad using Tapatalk HD
            sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Ya 9 kişilik kirpi ailesini cok merak ettim bebekleri de var mı? Bu arada beniö hikayeler genelde acıklı o yüzden güzel hikayeleri olanlar paylaşssın da moral bozmiyim.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

facebookta fotograflari olmasi lazim
                dur bakayim private albumde hemen buraya 2-3 tanesini upload edeyim

sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı talha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Bizde de akvaryum hastalığı var.Babam şirkete kocaman bi akvaryum yaptırdı.İçinde kızıldenizden gelme canlılar balıklar fln var.Müthiş görünüyo hepsi gerçekten.Ortam karalıkken ışığını açıp seyretmek çok rahatlatıyor.İçinde kayıp balık memo bile var
                  Memo mu sizinki bence Turkceye cevirirken gercekten Memo yapsalar efsane olurdu Nemo nedir

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

işte ben o yüzden burada Türkçe'ye çevirdim , e biyerden başlamak lazım
                    sigpic

Yorum Yap

fotograflarda gelsin ondeki oglum sampanyaydı digerleri iki kardeş olan risasi takımlarım yavruluk tüyleri ile bunlar ayrı beslenip havalandırılanlar
                      sigpic

Yorum Yap

Rena :

Kokos-cilek- ve rahmetli cooper

sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

yeni tasmamiz geldi

tesekkurler prestigeMINI (new jersey)

sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Ayhan 'ın da dediği gibi ve çoğu arkadaşın da bildiği gibi ben de tam bir Kedi delisiyim.
                            Kendimi bildim bileli bizim evde hep bir kedi olmuştur. Evden ayrı olduğum şehir dışı dönemlerde bile yine bir kedi edinmişimdir hep yanımda.

Hafızalarda yer eden yakın zamandaki kedilerimden Pakize, Bahtiyar ve Hulusi 'yi sizlere takdim edeyim.
                            Pakize Edirne'deki öğrencilik hayatımda benimle birlikteydi.Okul sonrası İstanbul'a geldi ancak bir süre sonra memleket hasreti çekti ve tekrar Edirne'ye köyüne döndü
                            Bahtiyar ise bir Yakuza, bir Ninja, bir Jumbo 5li çatal bıçak seti misali fena bir modeldi. Uçan veya hareketli herşeyi yakalar ve mutlu olurdu. Defayetle kendi de uçmayı denedi denedi denedi ve başardı. 4.kattan 2 kez serbest uçuş (düşüş) ile jübilesini yaptı. Kalan 5 canı ile bir gün ev ahalisine hoşçakalın gençler diyip doğal hayatı seçti.

ve Hulusi.. Tekirimiz.. MINInacıkken geldi bize. 3 yılı doldurduk. Maşallah. En uslu ve en akıllı kedimiz. Seviyoruz kendisini.

Yorum Yap

hulusi catman sarman bir tekir ..
                              sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X