Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yazılım garantiyi bitirir mi?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yazılım garantiyi bitirir mi?

Arkadaşlar mevcuttaki garantisi devam eden araca yazılım+down pipe eklenirse araç garanti dışı kalıyor mu? Bilen var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aslı ONE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Arkadaşlar mevcuttaki garantisi devam eden araca yazılım+down pipe eklenirse araç garanti dışı kalıyor mu? Bilen var mı?

Downpipe garantiyi etkilemez diye biliyorum. Yada en azından garanti için servise götürmeden sökülüp orjinal takılabilir. Ancak yazılım garanti dışı bırakıyor.
    34 NAD 99 '06 JCW
    34 AR 3221 '11 JCW
    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Downpipe garantiyi etkilemez diye biliyorum. Yada en azından garanti için servise götürmeden sökülüp orjinal takılabilir. Ancak yazılım garanti dışı bırakıyor.
      Servis yazilim oldugunu goremez yazilimi yaptidriginiz yere geri yukletirsiniz down pipe i sokup konvertoru geri takarsiniz sorun biter
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Servis yazilim oldugunu goremez yazilimi yaptidriginiz yere geri yukletirsiniz down pipe i sokup konvertoru geri takarsiniz sorun biter
        Eğer ecu ile ilgili bir sorun olursa yada ecu için özel check yaparlarsa imza kodu farklı olduğu için görebiliyor abi Gerçi tr deki servisler ne kadar detaylı inceleme yapıyor bilmiyorum ancak ben canlı canlı nasıl kontrol edildiğini gördüm. Ama normal şartlarda dediğim gibi ecu ile ilgili bir durum yok ise bakmazlar zaten.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Eğer ecu ile ilgili bir sorun olursa yada ecu için özel check yaparlarsa imza kodu farklı olduğu için görebiliyor abi Gerçi tr deki servisler ne kadar detaylı inceleme yapıyor bilmiyorum ancak ben canlı canlı nasıl kontrol edildiğini gördüm. Ama normal şartlarda dediğim gibi ecu ile ilgili bir durum yok ise bakmazlar zaten.
          Evet ben zaten ECU harici konular icin demistim mesela benim aracim yazilimli Downpipeli vaziyette termostat degisimine gitti ki aklininzda bulunsun termostat recallda oldugu icin ucretsiz degisiyor insallah darisi yuksek basinc pompasinin basina cunku Amerikada yuksk basinc pompasi da recall edilen maddeler icinde ve ucretsiz degistiriyorlar.
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evet ben zaten ECU harici konular icin demistim mesela benim aracim yazilimli Downpipeli vaziyette termostat degisimine gitti ki aklininzda bulunsun termostat recallda oldugu icin ucretsiz degisiyor insallah darisi yuksek basinc pompasinin basina cunku Amerikada yuksk basinc pompasi da recall edilen maddeler icinde ve ucretsiz degistiriyorlar.
            Aynen abi ECU da bir sorun olmadıkça serviste bakmazlar yazılım olup olmadığına. Bu arada 2007 ve 2008 arası cooper S modellerinde bir ara yüksek basınç poması için recall yapmışlardı. Halen geçerli olduğunu sanmıyorum bu recall durumunun. Zaten bir çok modelde yaşanan bir sorun. Yeniden böyle bir şey yapmaları gerekiyor bence...
            34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

aslında bu olay birazda servis insiyatifinde , normalde downpipe tek başına garantiyi etkilemez , anca downpipe ın sebeb olucağı belirgin bir arıza yaşarsın sebebi bu deyip o arızayı garanti dışı bırakırlar

yazılım olayıda normalde servisler araçta yazılım olup olmadığınıda anlayamazlar haliyle aa ecu yazılmış vs demeleri zor , gerçi sanki vw de beyinin en son güncellendiği tarih gorulebiliyor diye bişey okumuştum ama emin değilim

özetle uygulamanın sebeb olduğunu düşündüğü durumlarda o arızayı servis garanti dışı bırakabilir

Yorum Yap

Teşekkürler Serkan, arabayı satıştan kaldırdılar [emoji16]

Yorum Yap

Sağolasın Alen, satıştan çıkardılar arabayı

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                  X