Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

OGS nereye takılmalı?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

OGS nereye takılmalı?

Aracımın ön camı orjinal değil. Dolayısı ile atermik olduğunu da pek düşünmüyorum aslında. Tam aynanın arkasında ogs yi tutarak geçiş yapıyorum ama okumuyor. Sizlerin ogs cihazları nereye takılı iken sorunsuz okuyor. Aracım R55

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende burda sorunsuz

Yorum Yap

Walla OGS camdan okumuyorsa eski bir ogs kullanıcısı olarak şunu söliyeyim ben pilinin bittiğini şu şekilde anladım gecerken okumadığını farkettım birtaki gecişimde sunroof umu acarak ordan tuttum ve okumadıgını farkettım ve yeni tip olduğu için pili değiştirildi. geri verildi şimdi hgs kullanıyorum okumasada plakadan düşüyor zaten daha iyi oldu bu şekilde deneyebilirsiniz benim arkadaşımın S2000 ınde ön cam komple simsiyah film var ve ogs okuyor dedıgımı bir deneyin derim her kosulda ve heryerden OGS okuyor
      - 34 KS 1309 2014 cooper S
      - 34 TM 8031 2006 GP
      - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
      - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

Diğer aracımdaki ogs 10senelik ama pili bitmedi. En kötü fsm nin ordaki ogs kontrol merkezine gidicem bir ara.

Yorum Yap

Aslı FelixCrail tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Diğer aracımdaki ogs 10senelik ama pili bitmedi. En kötü fsm nin ordaki ogs kontrol merkezine gidicem bir ara.

Şöyle söliyeyim eski piller demonte olmadığından kullanım yoğunluğuna göre evet bitmiyordu ama şimdikiler demonte malesef kullanım sıklıgına göre 6 ay 1 sene gibi ömürleri olabiliyor yenisinin pilini siz bile değiştirebilirsiniz

Atermik olmayan camlarda cihaz camda her bölgede çalışmaktadır ve aşağıdaki şekilde cama monte edilmelidir

ogs1.JPG

Şekil-a
          Atermik cam olarak tanımlanan özel ısı yalıtımlı araç ön camları 98 Model yılı itibarı ile RENAULT Twingo, Clio, Megane Ailesi (Sedan, Scenic, Coupe, Wagon) ile Laguna, Kangoo, MERCEDES, BMW, Peugeout 206, 307, 406, OPEL Zafira, Vectra, CİTROEN ve MERCEDES marka araçların klimalı modellerinde uygulanmaya başlanmıştır. Ayrıca yeni model araçlarda da atermik cam kullanılmaya başlanmıştır.
          Şayet aracınız bu marka ve modelde ve camı atermik ise; bu bölgelere cihaz monte edilmelidir. Aksi takdirde kaçak geçiş uyarısı alınabilir, bu şekilde geçişler yapılmamalıdır.
          OGS Etiketinin ön camın üst ortasında siyah benekli bölge içine yerleştirilecek marka ve modeller (Şekil 1, Şekil 2 );

RENAULT MEGANE AİLESİ, RENAULT SAFRANE, RENAULT LAGUNA, RENAULT SCENİC, RENAULT FLUENCE, RENAULT TWİNGO,
          PEUGEOT 206, PEUGEOT 307, PEUGEOT 406, PEUGEOT PARTNER 2003 MODEL VE SONRASI, FORD S-MAX, OPEL ZAFİRA, OPEL VECTRA, OPEL OMEGA, OPEL İNSİGNİA CITROEN PICASSO, CITROEN C1, CITROEN C3, CITROEN C4, CITROEN C5, CITROEN SAXO, FIAT SCUDO

ogs2.JPG

ogs3.JPG

OGS Etiketinin Ön camın orta alt kısmında saydam dikdörtgen bir bölge içine yerleştirilecek marka ve modeller (Şekil 3);
          RENAULT CLİO HB,RENAULTMASTER (2005’e kadar olan modeller. 2005 Dahil), OPEL MOVANO MİNİBÜS 2003 MODEL VE SONRASI

ogs4.JPG

RENAULT KANGOO (Şekil 4) 2006 ve önceki modellerde ön camın üst ortasında siyah benekli bölgenin sağ ve sol alt köşelerinde olan saydam 2 kare alandan biri tercih edilecek ve cihaz yerleştirilecektir. 2007 ve sonrası modellerde ön camın herhangi bir bölgesinde OGS etiketi çalışmaktadır.

ogs5.JPG

MERCEDES 2006 MODEL VE SONRASI: Mercedes marka aracın modeline ve donanımına göre cihazın takılacağı bölgelerde farklılıklar olmaktadır. Bazı modellerde ön camın alt kısmında sağ tarafta yer alan özel bölümler bulunmaktadır. Bu nedenle cihazı okutamayan sürücülerin araçları ile birlikte Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği Danışma Birimine başvurmaları gerekmektedir.

LAND ROVER, RANGE ROVER, BMW 2006 MODEL VE SONRASI ARAZİ TAŞITI (JEEP):
          Ön camın üst ortasında yer alan saydam alan içerisine cihaz yerleştirilecektir.

NEOPLAN MARKA OTOBÜSLER:
          OGS cihazı üst panoramik camın herhangi bir bölgesine monte edilebilir.
          MERCEDES VANEO VE AUDI A8’DE model aracın bazılarında ön cam tamamen metal film kaplıdır.Sürücü etiketi elle dışarı tutacaktır.

Karayollarının sitesindede acıkladığı gibi bu şekildedir. İnş. borç harç cıkmaz
          - 34 TM 8031 2006 GP

Yorum Yap

Ogs cihazım videoda gözükenden. Akşam içini açmaya çalışırım. Son geçişimi plakadan okumuş, sistemden kontrol ettim. Benim bildiğim belli bir geçiş sayısından sonra cihaz hala çalışmıyorsa ceza gelmeye başlıyor

Yorum Yap

Aslı FelixCrail tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Ogs cihazım videoda gözükenden. Akşam içini açmaya çalışırım. Son geçişimi plakadan okumuş, sistemden kontrol ettim. Benim bildiğim belli bir geçiş sayısından sonra cihaz hala çalışmıyorsa ceza gelmeye başlıyor

Aynen 4 geçiş sonrası ve 1 hafta içerisinde ödenmez ise OGS gecilen gişelerin x2 olarak kesmekte HGS 15 gün içerisinde Avrasya ve 3. köprü aynı gün bakiye alınmaz ise ertesi güne ceza uyguluyor
              - 34 TM 8031 2006 GP

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X