Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Bir kaç mini hakkında bilgiye ihtiyacım var

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Bir kaç mini hakkında bilgiye ihtiyacım var

Selamlar arkadaşlar nasılsınız
    Her ne kadar minim olmasa da uzaktan uzağa forumu takip ediyordum
    Yeniden mini alma hazırlığındayım ve favorilerimdeki bir kaç aracı sizlerle paylaşıp bilgilerinizi almak istiyorum

ilk sırada fiyatta anlaşamadığımız ama aklımızdan çıkmayan minimiz var
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5683424/detay/

ikinci sırada arka plana atamadığım ama boya ve tramer takıntım olduğu için karar veremediğim minimiz geliyor
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2869410/detay/

son olarak ilana bugün girmiş hoşuma giden bir başka minimiz sizlerle
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5539301/detay/

yorumlar için şimdiden teşekkürler

Bence JCW daha mantıklı. Model 2011 olsada öncelikle JCW olması ve body kit olması, deri ve ısıtmalı koltuk olması tercih sebebi bence. S ile aralarında fiyat farkı çok değil zaten. 1.5 F56 kasa bana nedense soğuk geliyor. Bir türlü alışamadım bu kasaya...
    34 NAD 99 '06 JCW
    34 AR 3221 '11 JCW
    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Bence JCW daha mantıklı. Model 2011 olsada öncelikle JCW olması ve body kit olması, deri ve ısıtmalı koltuk olması tercih sebebi bence. S ile aralarında fiyat farkı çok değil zaten. 1.5 F56 kasa bana nedense soğuk geliyor. Bir türlü alışamadım bu kasaya...
      Aslında deri koltuk olmaması tercih sebebi çok terletiyor beni.Sunroof bixenon ve harman olsun istiyorum.jcw mantıklı ama boya ve tramer korkutuyor beni :/

Yorum Yap

Birde merak ettigim baska bir konu var. N18 motor kodlu s ile jcw arasinda nasil bir fark var bir 184 digeri 211 hp sanirim
        Kapak piston turbo farkimi var yoksa sadece yazilimsal bir farkmi?

Yorum Yap

Aslı piscocuk tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Birde merak ettigim baska bir konu var. N18 motor kodlu s ile jcw arasinda nasil bir fark var bir 184 digeri 211 hp sanirim
          Kapak piston turbo farkimi var yoksa sadece yazilimsal bir farkmi?
          Yanlış bilmiyorsam arada ki fark turbo-süspansiyon ve fren sistemi farkı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

@piscocuk JCW tercih etmeniz gereken araç olmalı bence, benim kadar terleyen kimse yoktur ama benim aracımda full deri sorunsuz biniyorum yıllardır
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı iogzhn tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Yanlış bilmiyorsam arada ki fark turbo-süspansiyon ve fren sistemi farkı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
              piston farklı şanzumanda farklı

Yorum Yap

Mini tercihimiz yine S oldu kısmetse yarın alacağım

Yorum Yap

Arkadaşlar araca Dp takınca sanırım motor arıza yanacak.Sadece bunu söndürecek bir işlem mevcut mu yoksa illaki yazılım yapılmak zorunda mı?
                  Sadece DP olacak susturucu üzerinde kalacak.2013 ler one ball mı bilmiyorum egzoz sistemini

Yorum Yap

Arkadaşlar araca Dp takınca sanırım motor arıza yanacak.Sadece bunu söndürecek bir işlem mevcut mu yoksa illaki yazılım yapılmak zorunda mı?
                    Sadece DP olacak susturucu üzerinde kalacak.2013 ler one ball mı bilmiyorum egzoz sistemini
                    Yazılımdan başka çaresi yok ışık söndürmek için sadece DP ile keyifli oluyor aslında ama biraz daha ses isterseniz eşitli kombinasyonları deneyen arkadaşlarımız oldular konularımız arasında videolu şekilde var bakabilirsiniz
                    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

S'te DP çok belli belirsiz olacak, JCW son bulursanız o zaman idealine ulaşırsınız. Resonator var.

Yorum Yap

Arkadaşlar ELM almayı düşünüyorum Aşırı trafikte araç fan açtı ayağım frendeydi deprem oluyor sandım unutmuşum sonradan aklıma geldi
                        ELM bağlayım (varsa) yağ ısısı vs gibi değerleri görmek ve yanarsa motor arıza ışığını söndürmek istiyorum

Önereceğiniz marka model varmı?

Yorum Yap

Marka model bilmiyorum fakat iphone ile kullanacaksaniz wifi’li olan modelden alin. Bluetooth genelde calismiyor.

Yorum Yap

Arkadaşlar ELM almayı düşünüyorum Aşırı trafikte araç fan açtı ayağım frendeydi deprem oluyor sandım unutmuşum sonradan aklıma geldi
                            ELM bağlayım (varsa) yağ ısısı vs gibi değerleri görmek ve yanarsa motor arıza ışığını söndürmek istiyorum

Önereceğiniz marka model varmı?
                            ELM327 chipsetli cihazlar şuanda piyasada oldukça uygun fiyatlara bulunabiliyor. Eğer iphone ile kullanacaksanız wifi olması şart ve standby özellikli olmasına dikkat edin. bazı kalitesiz cihazlar (çoğunluk) aracı stop etseniz bile kendisini uyku moduna almadığı için akü bitiriyor. standby özelliği olanlar ise bir süre wifi bağlantı sağlanmazsa kendisini uyku moduna alıyor ve üzerindeki butona basana kadar aktif hale gelmiyor yeniden.

şuan elm327 destekli bir çok uygulama arızaları detaylı göstermesede silme becerisine sahip.

yağ sıcaklığı verisi obd portu üzerinden elm ile okunamıyor diye hatırlıyorum ben. zamanında ya okuyamadığım için yada daha anlık bilgi almak için yağ sıcaklık sensörü ve göstergesi bağlamıştım. dediğim gibi tam hatırlamıyorum şuanda...

iphone kullandığım için bildiğim yerden bir tavsiye olarak DashCmd isimli uygulama bu konularda oldukça kullanışlı. tavsiye edebilirim..
                            34 NAD 99 '06 JCW
                            34 AR 3221 '11 JCW
                            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              ELM327 chipsetli cihazlar şuanda piyasada oldukça uygun fiyatlara bulunabiliyor. Eğer iphone ile kullanacaksanız wifi olması şart ve standby özellikli olmasına dikkat edin. bazı kalitesiz cihazlar (çoğunluk) aracı stop etseniz bile kendisini uyku moduna almadığı için akü bitiriyor. standby özelliği olanlar ise bir süre wifi bağlantı sağlanmazsa kendisini uyku moduna alıyor ve üzerindeki butona basana kadar aktif hale gelmiyor yeniden.

şuan elm327 destekli bir çok uygulama arızaları detaylı göstermesede silme becerisine sahip.

yağ sıcaklığı verisi obd portu üzerinden elm ile okunamıyor diye hatırlıyorum ben. zamanında ya okuyamadığım için yada daha anlık bilgi almak için yağ sıcaklık sensörü ve göstergesi bağlamıştım. dediğim gibi tam hatırlamıyorum şuanda...

iphone kullandığım için bildiğim yerden bir tavsiye olarak DashCmd isimli uygulama bu konularda oldukça kullanışlı. tavsiye edebilirim..
                              Bilgiler için teşekkürler
                              önereceğiniz bir ürün varmı daha önce denediğiniz bildiğiniz yoksa karşıma çıkan ilk ürünü alayım mı?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X