Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R52 'ye geri dönünür mü?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R52 'ye geri dönünür mü?

Yıllardır foruma ilk kez yazıyorum. Herkese çok selam.

Bundan 3-4 yıl önce 2005 model Mini Cooper S Cabrio (R52) almamla birlikte aranızda katılmıştım. 1 senelik bir maceradan sonra R52 'mi satmıştım.

Direksiyon pompası ve volan sorunlarının canımı sıkması harici bana çok keyif veren bir otomobil olmuştu.

Şimdi BMW 'nin yanına hem şehir içinde kullanabileceğim hem de keyifli bir otomobil bakıyorum. R52 geldi aklıma... 2007 model 80,000km 'de kırmızı bir Cooper S (R52) buldum. Ama kafamda bazı sorular var. Karar vermeden önce sizlere danışmak istedim.

Eski otomobilimde yaşadığım direksiyon pompası ve volan sorununu yaşama riski yüksek olur mu? Yoksa bu parçalarda belli bir yıldan sonra düzeltme yapıldı mı? Başka yaşayabileceğim kronik sorunu var mıdır? Alırken neye dikkat etmeliyim?

Artık Avrupa'da yaşadığım için bu soruların cevapları önemli. Malum burada işçilik çok pahalı. Ciddi bir sorun yaşandığında çoğu zaman maliyetler otomobilin kendi fiyatını geçebiliyor.

Bu durumu göze aldığımızda R52 almak benim açımdan ne kadar riskli? Aynı rakamlara 2008-09 R56 almak benim için daha mantıklı olur mu? R56 'lar R52 'lerden daha güvenilir diyebilir miyiz? Yine aynı rakamlara 2013 model Mini One alabiliyorum. beynim belki olabilir diyor ama kalbim şiddetle hayır diyor. Cabrio S (R52) den sonra 80-90hp lik Mini One sıkıcı gelebilir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Çok teşekkürler

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Günaydın..

Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekküler.

Yorum Yap

2007 R52 yi 2008 R56 ya tercih ederim cogu sorunu halledilmis upgrade olmus hali sonucta eger temiz olduguna inaniyorsaniz neden olmasin, almadan once AYN den bir ekspertiz yaptirin iciniz rahat olsun.
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

temiz bir R52 bencede tercih sebebidir.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Yurtdışında olduğumdan dolayı AYN'ye ekspertize getirmem mümkün değil. Aksi halde gideceğim tek adres orası olurdu. Daha önceki R52 'im bakımları orada yapılıyordu.

R52 hangi yılda upgrade oldu? Bahsedilen upgrade'de ne gibi geliştirmeler oldu, direksiyon pompası ve şanzıman problemleri giderildi mi?

Yorum Yap

@erk1n hayırlı olsun diyelim şimdiden ozaman. Bencede R52 tercih etmen doğru olur yada daha keyifli olur desem daha doğru söylemiş olurum 1. jenerasyonlarda bazı kronik sorunlar var ama avrupadaki arabaları buradakilere kıyaslarsak daha sağlıklı arabalar bulabilme şansın var tek şanssız olacağın AYN den uzakta olman olacaktır bence. Güzel bakılmış bi R52 bulursan kafan rahat olarak binersin
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

2012 model R59 olacak sanırım.

Mini Cooper SD Roadster.

Yorum Yap

Gokhan senin arkadasin almisti diye hatirliyorum benim eski R52'yi.. Kendisi buraya uye oldu mu? O Mini ne durumda biliyor musun? Harika bir rengi vardi. O renkte aradi gozlerim ama hic denk gelmedi.

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  2012 model R59 olacak sanırım.

Mini Cooper SD Roadster.
                  r59 imkanı varsa r52 ye şahsen geri donmezdim yeri başka olsada

Yorum Yap

Ben de mümkün olduğunca güncel kasacıyımdır. r59 tercih ederim.
                    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Goruslerinizi paylastiginiz icin tesekkurler. Mini Cooper SD Roadster (R59) aldim =)
                      Yakinda Garaj bolumunde tanitimini yaparim.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X