Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

LPG hakkında düşünceleriniz :)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

LPG hakkında düşünceleriniz :)

Aracım Mini Cooper S 2003 model yazılımla beraber 210hp. yakıtı beni çok üzüyor bu makinanın dizel araçtan sonra bu baya bana şok gibi oldu LPG bu araçlarda artı mı olur eksi mi olur satarken bize ulan keşke taktırmasaydım dedirtir mi aklımda deli sorular kışın şu günlerde 100 lirayı 140km de sıfırlıyor düşünceleriniz nelerdir ortalama 9,8 gösteriyor yol bilgisayarında fakat 70krş yakıyo km de o da ayrı bi olay
    [CENTER][/CENTER]WhatsApp Image 2016-11-29 at 08.15.16.jpg
    1-) Opel Corsa 2004 1.3CDTI
    2-) Mını Cooper S 2003 210hp

Bir MINI'ye yapilacak en buyuk kotuluk!
    Premium segment diyoruz, atin arpasi dusunulmemeli bence

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Atın arpasını düşünmeyelim o konuda sıkıntı yok ama benim asıl öğrenmek istediğim bu araçta lpg uymuyormu yoksa uyuyor da performansı mı düşürüyor neden dolayı yani takılması kötülük olur ne zararı olur bu makinaya onu öğrenmek istiyorum işin açıkcası

Yorum Yap

Şöyleki, Supercharger'lı makina devamlı aynı yksek basıncı basmak zorundadır. Gaz devire göre basınc vermiyor. Bu da devamlı bir ateşleme sağlama manasına gelir.
        Benzin hattı ve enjektörlerde yüksek cc'li kullanılır bu araçlarda.
        Ne kadar güç, o kadar büyük enjektör gibi düşünebilirsiniz. Ateşleme adına önemi budur.
        LPG hakkında pek bi fikrim yok ancak genelde bu kuru ateşlemeye geçildiğinde aynı randımanı sağlayamayacağınız anlamına geliyor mantıken.

Kısa vade de belki bir problem olmaz, ancak uzun vade de kurum ve performans düşüklüğü yaşatacağı aşikar bence.

Tamamen hissi kalben vuku ile yazılmıştır
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Güzel bir noktaya değinmişsin dostum ben şimdiye kadar 3 mini kullandım ilk 3ü de benzinliydi ki sonuncusu cooper S ti güzel yakıyrdu 11 altı pek görmüyordu ciddi anlamda cebi yoruyordu.. NDG arkadaşın dediği doğru lakin, herkes bazen aynı durumda olamıyor ( ha bu seferde eğer benzine verecek paran yoksa alma denilebilinir ) saygı duyarım fakat insanoğlu işte istedi mi istiyor. o yüzden kötülük te olsa istenilebilinir bir durum..

cooperlara tüp takılıyor sıkıntı olmuyor kendim de gördüm ama kekuti arkadaşın da dediği gibi yüksek performanslı araçlarda özellikle cooper s lerde sıkıntı olduğu için yapan yok bildiğim kadarıyla.. ya aracını satıp cooper alıp tüp takıp S e dönüştürüp görüntüsüyle bineceksin yada normal olarak bineceksin veya iyi bir usta bulup cooper S için tüp takmanın yolunu bulacaksın :

NOT : bence üzerinde çalışılsa kesinlikle lpg dönüşümü sağlanılabilinir. sonuçta uçak motoru yok bunda saygılar
          \______
          /__|___\___
          [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Kullanımını pek bilmem zararı olur mu olmaz mi ama satarken zorluk çekeriniz ondan eminim. Birçok kişi satin alırken lpg tercih edilmiş arabadan uzak durur.
            Sakin kullanım ve az km yapmayı tavsiye ederim [emoji23]
            sigpic

Yorum Yap

Bu makinanın koltuğuna oturupda sakin kullanmak elde mi Mini And others demiş bi forumda arkadaşın bir tanesi hakkatende öyle şeytan tüyü var ayağını gazdan çekemiyosun ki hantal kullansanda az yakacağını sanmıyorum bu makinanın Benzine devam artık napalım bizde ufaktan benzine isyancılar topluluğuna dahil olacağız gibi ) ilginizden dolayı teşekkür ederim LPG olayından tamamiyle vazgeçtim

Yorum Yap

İsabetli karar [emoji23]
                sigpic

Yorum Yap

guzel haber ben de lpg olayina karsiyim minide..
                  doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                  2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                  3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                  4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                  5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                  6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                  7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                  8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

bu benzin fiyatlari tartişilmali bence yazik bu milletin günahi nedir ?? bu kadar vergi kimin cebine gider ?yaziklar olsun arabaya binemez olduk.....

Yorum Yap

Yarasin yarasin
                      bende 10 gunde bir boyle

Yorum Yap

Aslı selim.ilgaz.5 tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Yarasin yarasin
                        bende 10 gunde bir boyle

Kendimi gordum abi sende [emoji23] hatta ben 6 günde bir dolduruyorum böyle
                        sigpic

Yorum Yap

Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Kendimi gordum abi sende [emoji23] hatta ben 6 günde bir dolduruyorum böyle
                          Ahahhaah aynen yaa. Acimiyorun ben, acikmis aslanim diyorum [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum Yap

Gerekli uyarılar yapılıp caydırma gerçekleşmiş ama ek bilgi olsun diye ben de şunları ilave edeyim
                            R53'lerin motoru superchargerlı olduğu için zaten yeterince ısınıyor. Lpg'de daha yüksek sıcaklıklarda patlama gerçekleştiren bir yakıt olduğu için zaten normalde de ısınan motor gereğinden fazla ısınıyor. Motor için lpg benzinden daha zor bir yakıt olduğundan dolayı da aynı zamanda yakılabilmesi için daha güçlü bir ateşlemeye ihtiyaç duyar. Mini marka olmayan araçların bile bu nedenden ötürü ateşleme bobinleri arızalanabiliyor, çevrenizde lpgli araç kullanan varsa mutlaka yaşamıştır bu sorunu. Ankara'da aracımı servise götürdüğümde iki farklı zamanda iki R53'ün lpgnin neden olduğu aşırı sıcaklıktan dolayı üst kapak çatlattığını ve değişim yapıldığını gördüm. Hatta araçlardan biri nadir bulunan pepper white rengindeydi üzülmüştüm.
                            Aslında aracınızın pek bi günahı yok benzin fiyatları uzun bi zamandır megastar tarkan olduğu için sizi böyle düşüncelere itmiş.
                            sigpic

Yorum Yap

Aslı selim.ilgaz.5 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Ahahhaah aynen yaa. Acimiyorun ben, acikmis aslanim diyorum [emoji23][emoji23][emoji23]

Abi biniyorsan acımayacaksın zaten. Mini sonuna kadar hakediyor.
                              sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X