Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mendil satan çocuklar ve sokak hayvanlari için

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Arkadaşlar merhaba, evcil hayvanlarımız konusunu görünce arabamda her zaman yaptığım bi alışkanlığımı sizinle paylaşmak istedim.

Migroslarda satılan kedi ve köpek dostluk mamalarından alıp arabanızda mümkün olduğu kadar bulundurursanız çok güzel bişey yapmış olursunuz. 1er TL ve emin olun çok iyi geliyor onlara. Haftada 1 bile yapsanız bişeydir.

Ayrıca ışıklarda vs. bişeyler satan çocuklara para yerine arabanızda çikolata gofret vs. bulundurabilirsiniz. Özellikle Yeditepe'de okuyanlar bilir Kayışdağında böyle birsürü küçücük çocuk var, bu arkadaşları göre göre böyle bi alışkanlık edindim, ayrıca 2 sohbet edip okula gitmelerinin gerekliliğini de empoze edebilirsiniz

Çok güzel düşünmüşsünüz, zaman zaman bende yapıyorum aslında bunu tamamen alışkanlık haline getirmek gerek. Özellikle kış mevsimlerinde sokak hayvanlarinin bize daha çok ihtiyacı var. Yiyecek bulmaları imkansız hale geliyor.
    sigpic

Yorum Yap

Güzel fikriniz için teşekkürler.
      Ben genelde bozuk para bulunduruyordum ancak sizinki daha doğru bir yöntem olmuş..

Geçen bir tanesi mendil vereyim mi dedi, bende "canım teşekkür ederim, var 3 tane ama dur bozuk vereyim" dedim. "Hasstir lan" dedi böyle durumlarla da karşılaştığım için artık seçici davranmaya başladım
      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

guzel yontemler, hepimizin yapmasi gereken seyler bunlar
        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Güzel düşünce,minicilerede bu yakışır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
          2012 R56 Mini Cooper S

instagram \ drcapaburro

http://i.hizliresim.com/01rvlW.png

Yorum Yap

Sanirin en buyuk zaafim hayvanlar ve cocuklar. Benim hem kedim hemde köpeğim var 😊 dostluk mamalari ve kemikler arabamdan hiç eksik olmaz ayrıca kediler için ufak yaş mamalar da alıyorum 😊 özellikle hamile veya yeni anne olmuş bi hayvan gördüğüm zaman yanımda bisi yoksa bile hemen gidip alıyorum 😊
            Çocuklara gelirsekte her zamanki gibi benzin alırken bi poşet aburcubur almıştım ve sağ koltukta duruyordu o gun ışıklarda duran çocuklardan biri cama yapışıp "abla nolur şunlardan bi tane ver para istemiyorum karnim cok ac sabahtan beri burdayım" demişti bende hepsini onlara dağıtmıştım. O günden sonra da her benzinlige girdiğimde onlar için de bisiler alıyorum 😊
            Bu tür şeyler bizi eksiltmez max haftalık 10 lira ile hem sokak hayvanlarına hemde çocuklara yardım edebilirsiniz 😊

06 EKN 13 😎
            instagram: ekinkerimoglu
            snapchat: ekinkerimoglu

Yorum Yap

Torpido gözünde muzlu süt, çikolatalı süt de bulunduruyorum ben. Parayı zaten diğer sürücüler de veriyor ama beklemedikleri bi anda çikolata, şeker, süt vb. şeyler aldıklarında çok daha mutlu oluyorlar
              sigpic

Yorum Yap

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Torpido gözünde muzlu süt, çikolatalı süt de bulunduruyorum ben. Parayı zaten diğer sürücüler de veriyor ama beklemedikleri bi anda çikolata, şeker, süt vb. şeyler aldıklarında çok daha mutlu oluyorlar
                Katılıyorum +1
                sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Maaşallah herkes çok duyarlıymış zaten. Bunları okumak güzel, böyle insanların kaldığını görmek daha da güzel
                  sigpic

Yorum Yap

Bende kiloluk kedi maması alarak mumkun oldugunca beslemeye calısıyorum. Artık alıştılar bahcedekiler aracın icine bagaja giriyorlar yeterki acık görmesinler

M.Kemal ATATÜRK
                    İnstg™askin.batur
                    R55 Clubman 2009
                    ™34 FU 8144 ™
                    sigpic
                    M.KEMAL ATATÜRK
                    İnstg/askin.batur
                    GALATASARAY

Yorum Yap

Aslında çikolata,gofret,şeker vb yerine daha sağlıklı bişeyler bulundurulabilir. Süt, Elma, Portakal gibi.
                      Küçük yaşta abur cubur alışkanlığı edinmemeleri açısından daha isabetli olur.

Bozuk para konusunda da Kabataş ışıklarda geldi bi tanesi, dedim dur şu bozukları veriyim, yok abi bana kağıt para ver diyince beklentiyi yükselttiklerini gördüm..
                      06DE1756 R53 Cooper S 2004 (Sold)
                      16GB426 R56 Cooper S 50th Camden Edition 2010

Yorum Yap

Para vermemek kötü gibi dursada aslında bence mantıklı olan bu gofret cikolata vs daha guzel olur.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Abi verdiğimiz paralar ailelerine gidiyor %99. Bende para vermiyorum genelde. Parayı sadece çok salca olanlara uğraşmak istemediklerime veriyorum. Para vereyim de kurtulayım diye
                          sigpic

Yorum Yap

Aslı FIA tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Aslında çikolata,gofret,şeker vb yerine daha sağlıklı bişeyler bulundurulabilir. Süt, Elma, Portakal gibi.
                            Küçük yaşta abur cubur alışkanlığı edinmemeleri açısından daha isabetli olur.

Bozuk para konusunda da Kabataş ışıklarda geldi bi tanesi, dedim dur şu bozukları veriyim, yok abi bana kağıt para ver diyince beklentiyi yükselttiklerini gördüm..
                            Şimdi şöyle, bu arkadaşlar doğdukları andan itibaren yiyecek ekmek bulmakta sıkıntı çeken bi çevreden geldikleri için zaten çikolata şeker onlar için hayal. Ben küçükken çikolata aldığım zamanki mutluluğumu biliyorum ve inanın bu çocukları baya sevindirir, alışkanlık zaten olamaz zira durumları yok buna. Bari arada sevinsin çocuklar.

Ben mendil satan bi çocuğa çikolata verdikten sonra onun ailesinin zoruyla çalışan, ailesine giden para için okula gönderilmeyen o çocuğun ışıklarda verdiğim gofreti satışa ara verip köşede zevkle yemesini izlemek çok güzel. Aynı zamanda bi ödül maması alıp köpeğe verdiğim zaman ödülü köşeye çekip kemirmesini izlemek de çok güzel.

Yani bu konuda sizin gibi derin düşünmemek lazım bence, öyle yapacaksak asıl onları o sokaklardan alıp okula göndermenin yollarını aramamız lazım asıl. Ki benim buna gücüm maalesef yetmiyor, keşke yetse. Ancak yüzlerinde gülümseme sağlayabiliyorum ki o da bişey.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X