Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 Fren Balatasi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R56 Fren Balatasi

Eski konulara baktim, yakinlarda yapilmis bir yorum goremedim o yuzden yeni konu aciyorum.

R56 Lci Cooper S icin arka fren balatasi alacagim. Onceki minimde ATE aldigimi hatirliyorum. Simdi de soyle bir bakindim, TEXTAR ve EBC onerileri geldi. EBC nin de birkac modeli var, onlarin da hangisi iyidir bilemedim. Ozgorkey 500 tl diyor. Ne marka oldugunu sormadim ama yuksek geldi.. Brembo alsam 500 tl tutmaz.

Sizin onerileriniz nedir, ne marka balata kullaniyorsunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

Önceki aracımda komple ebc disk balata kullanmıştım balatalar yellow stufftı çok memnundum

34 V 1271 / 2012 R56 Midnight Black JCW
    34 JZ 9538 / 2011 R56 Midnight Black JCW
    34 DEN 22 / 2004 R50 Chili Red Cooper
    34 NE 0782 / 2014 R58 Spice Orange Coupe S

Yorum Yap

R56 Fren Balatasi

Aslı ozanoztrk tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Önceki aracımda komple ebc disk balata kullanmıştım balatalar yellow stufftı çok memnundum

+1 Bende suan cooper s aracimda kullaniyorum Ebc disk Yellow stuff balata gayet memnunum ozellikle diskler 1 sene olacak neredeyse hala pas tutmadi orjinal ve brembolar cok pas tutuyor diskte performans olarakta orjinallere gore %20 bir iyilesme var

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

ebc yellow stuff tavsiye ederim ben de.
        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Ebc diyenlere +1
          sigpic

Yorum Yap

Ben kendi aracimda ebc nin yesilini kullaniyorum

Yorum Yap

Bende jcw delikli diskleri ve balatasi var su anda , frenlerden memnunum ama balatalar isininca otme yapiyor. Bu otme sorunu bmw 520 varkende vardi . Bmw nin orjinal balatalarindan memnun degilim anlicaginiz. Baska bir marka var mi onerebileceginoz?

Yorum Yap

Aslı Hendrix tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Bende jcw delikli diskleri ve balatasi var su anda , frenlerden memnunum ama balatalar isininca otme yapiyor. Bu otme sorunu bmw 520 varkende vardi . Bmw nin orjinal balatalarindan memnun degilim anlicaginiz. Baska bir marka var mi onerebileceginoz?
                Ebc nin fren balatalari sizi memnun edicektir

Yorum Yap

Ebc yellow tavsiye ederim. Bir seri green kullandim ve otme sorunu yasadim.

34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Ebc yellow tavsiye ederim. Bir seri green kullandim ve otme sorunu yasadim.

bende green kullandim gunluk kullanimlar icin cok iyi ama otme sorunu yasamamak icin servisin soyledigi sekilde fren balatasi rodaji yapilmasi gerekiyor, acikcasi ben 2 senedir green kullaniyorum henuz otme sorunu yasamadim.

Serkancim bu arada senin soylediklerini ciritmek icin soylemedim yanlis anlasilma olmasin ama sari birazdaha sportif kullanimlar icin sanirim.
                    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ben kendi aracimda yesil kullaniyodum ama performansi artirinca sariya gectim alen abinin dedigi gibi yesil kullanirken hic ses problemi yasamadim bende

Yorum Yap

R56 Fren Balatasi

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        bende green kullandim gunluk kullanimlar icin cok iyi ama otme sorunu yasamamak icin servisin soyledigi sekilde fren balatasi rodaji yapilmasi gerekiyor, acikcasi ben 2 senedir green kullaniyorum henuz otme sorunu yasamadim.

Serkancim bu arada senin soylediklerini ciritmek icin soylemedim yanlis anlasilma olmasin ama sari birazdaha sportif kullanimlar icin sanirim.
                        Abi telden yazdigim icin uzun uzun detaya giremedim aslinda... Yanlis yonlendirmeye mahal vermemek icin soyle aciklayayim :

Ebc yesil - sari - kirmizi olarak 3 tip geliyor. 3 takim sari kullandim ve hic bir sorun yasamadim ama en son sari ebc nin elinde kalmadigi icin yesil aldim. Balatalarin yarisina kadar otme vardi ozellikle rampa inerken. Ebc ile gorustum konuyu, getirin degistirelim dediler. Tabiki ben usengec birisi oldugumdan gitmedim zaten sonrasinda da araci sattim. Yesil balata kullanip otme sorunu yasayan nadir insanlardanim sanirim. Ancak belirtmek isterimki fren mesafesi vs konularda sari balatayi aratmadi diyebilirim.
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Abi telden yazdigim icin uzun uzun detaya giremedim aslinda... Yanlis yonlendirmeye mahal vermemek icin soyle aciklayayim :

Ebc yesil - sari - kirmizi olarak 3 tip geliyor. 3 takim sari kullandim ve hic bir sorun yasamadim ama en son sari ebc nin elinde kalmadigi icin yesil aldim. Balatalarin yarisina kadar otme vardi ozellikle rampa inerken. Ebc ile gorustum konuyu, getirin degistirelim dediler. Tabiki ben usengec birisi oldugumdan gitmedim zaten sonrasinda da araci sattim. Yesil balata kullanip otme sorunu yasayan nadir insanlardanim sanirim. Ancak belirtmek isterimki fren mesafesi vs konularda sari balatayi aratmadi diyebilirim.
                          Tesekkur ederim Serkancim ben de acikcasi orjinal balatadan sonra Brembo takmis gibi oldum orjinal balatalarla arasinda buyuk fark var ve fiyat olarak da fark yok.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bende ebc yellow kullaniyorum,Ebc disk ile birlikte orjinale gore performansta iyilesme kesinlikle var gercekten.Bende rodaji duzgun sekilde yaptim hic bir ses problemi yok hatta arkada brembo disk ile orjinal balata yeni degisti tabi rodaj cok yapmadim suan inanilmaz ses cikariyo arkadakiler yakin zamanda atabilirim[emoji1]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Tesekkur ederim Serkancim ben de acikcasi orjinal balatadan sonra Brembo takmis gibi oldum orjinal balatalarla arasinda buyuk fark var ve fiyat olarak da fark yok.
                              EBC ürünlerinden ben şimdiye kadar çok memnun kaldım MINI araçlarımda. Toplamda 4 set balata bitirdim EBC den sert frenlerime vs karşın çok iyi dayandı. üstelik rodajlarını yaptığım halde. ama ben bahtsız bedevi olarak buluyorum böyle şeyleri bir sonraki MINI aracımda da ebc balata kullanacağım kesin diyebilirim fiyat performans gayet iyi
                              34 NAD 99 '06 JCW
                              34 AR 3221 '11 JCW
                              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X