Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2. EL Minilerin Durumları

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2. EL Minilerin Durumları

Sevgili arkadaslar,

2 jenerasyonu da iyice bilip takip ettikten sonra sahibinden.com daki araçları tekrar bi takibe almaya başladım.

Iyi güzel araçlar şüphesizki aralarından her türlü sıyrılıyor ancak bazıları gerçekten çok yalan dolan bilgilerle dolu.

Öncelikle bazı dükkansız araba al-sat işlerine giren çakallar kazalı araba toplayarak satma çabası içindeler. Bunun yanı sıra KM düşürenler.

Takip edenler illa ki fark ederler ki 150lerini devirmis araclar 103-105bin diye satılmaya çalışılıyor. Ne yazık ki 2003-2004 modellerde bu daha da yaygın gözüküyor.

Ikinci el bi Mini alacaksanız mutlaka foruma konu acin, istanbul plakalıysa mutlaka en işlek servisler olan Miniauto , özgenc veya AYN otoda bir servis gecmisi sorgulatın.

Gorkem

Su km dusurme isi cok yayginlasti. Dun mutat ABS isigi problemine son noktayi koymak icin gittigim yer durmadan km dusurme isi yapiyor. Izmir'de bile cok iyi isleri var. Bircok araba satilmadan once bu gibi yerlere ugruyor. :-(

Gorkem'in dedigi gibi 2004-2005 yillari menseili bir aracin normal kosullarda 120-140.000 km'lerde olmasi gerekir. Az kullanilmis arabalarinda neden az kullanildigi arastirilmalidir. Sistem cok guzel isliyor, mantikli bir KM'ye cekiyorlar 100.000 in biraz ustu gibi.

Talep oldukca maalesef bu hizmeti veren dukkanlari yargilamamayiz ama sonucta AH almakta var. Keske insanlar azicik sorumluluk hissetse.

Peki benim bir sorum var. Eger bu sekilde bir KM dususu yapilmissa bu detayli kontrol sirasinda anlasilabilinir mi? Yoksa tecrubeli bir servis bunu fiziksel olarak aracin fdurumuna bakarak mi anlayabilir yanlizca?

P.S: Bu arada Giovanni dun 67.000 oldu. Tanistigimizdan beri 45.000 kusurlerden devamli bilgi veriyorum. Bu yuzden benim garantim sizlersiniz yarin bigun inanmayacaklar olursa. :-)

Wishman

Yorum Yap

Yuruyen aksam ve ic mekandako deformeler buyuk olcude fikir verecektir . Birde tuv turk artik muayenelerdeki km ve tarihi kaydederek bilgi sagliyabiliyor . Sasi kodundan mutlaka cikiyor

Yorum Yap

Km dusurme cok yaygin ve ozellikle anlasilmiyor

Tabiiki aracin ic durumu direksiyon simidinin durumu kumas yada deri durumu gibi ozellikler biraz belli ediyor yetkili servise girdigi km den de ortalama bir km si ulunabiliyor

Bence ikinci el aracalirken oncelikle ilk sahibi ve en onemlisi biraz fazla verilip tanidik arai

Buzamana kadar hic ikinci el arac almadim hep sifir tercih ettim bir sene once Arkadasimin karisinin sifir aldigi aracik gozum kapali aldim exspertiz bile yaptirmadim

Eger istanbuldan ne marka olursa olsun aracinizi getirin maslaktaki yerimde ucretsiz size kaporta motor gibi detaylarin exspertizini yapailirim

2011 Mini One R56 LCI
        34 GZ 8149

Yorum Yap

Plaka sorgulattginizda tramerden 2009 dan bu yana muayeneye grdigi gecmis kmleri cikiyor

Ornek:
          TUVTURK verilerine gore ***EG3731 Plakali aracin Muayene

Tarihi-Km:
          Suan 82000KM
          17/03/2011 71603KM,
          29/01/2009 37071KM

Sent from my iPhone using Tapatalk.
          Mini cooper S '05 chili Green
          En son düzenleyen Yeşil R53; 07-07-12, 19:08.

Yorum Yap

ah ulan Gorky, bende dedim mini alıcak bu cocuk konu başlığını görünce..
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Bu arada 2.EL roadster S ne zaman cıkar acaba :P dedim ki sahibindende bir adet buldum 38500 euro.
              LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

tramer sorgulaması en mantıklı bilinçli çözüm, ayrıca araç linkleri gönderirseniz belki aramızda aracları tanıyan bilen çıkabilir.
                bizzat 2010yılında kaza yaptığım aracım, lokal boyalı olarak emek 8.cad de satıldı, kasko borusan oto anlaşması sonucu

bu yuzden 2el alırken ince eleyip sık dokumak acele etmemek lazım

Yorum Yap

Benim almadigim kazasiz boyasiz 2004 r53 once 80.000km ye dusurduler ankarada galeride sonra satilmadi dikkat cekti tekrar 108,000'e cektiler. Sonra satilmis yeni sahibi tekrar satiyor.

Yorum Yap

Bu tarz bi olay benim başıma motosiklet alırken gelmişti .Sadece lokal boya var denilen motosiklet epeyce bi kaza yaptıktan sonra bana satıldı ve ben motordan anlamadığımdan ve semtimizin en güvenilebilir denilecek ve güvendiğimiz esnaftan almıştım daha sonra anlatılınca durumun ne olduğunu başta şaşırdım ama sonra ikinci el araç alırken çooookkkk güvenilir biri olmadıktan sonra iyi şekilde baktırmakta herzaman fayda olacağına karar verdim.
                    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Yorum Yap

ankarada olanlar bilir, yıldız sanayide istemediğiniz kadar parça, parçalı oto mevcut, tabi bunun istanbul merkezini düşünemiyorum, bu yüzden araştırmadan satın alınmaması gerekn bir araç, kaldi ki benim Borusana bile güvenim yok, kendi ustamı bizzat götürdüm araba alırken

Yorum Yap

herkese iyi bir haber dün sanayide km işleriyle uğraşan bir firmaya mali polis sivil bir şekilde km düşürmek için gelmiş iş bitiminde sahtecilikten süresiz olarak firmaya kapatma cezası vermiş çok şükür bu işler bir düzene giriyor
                          . ama daha önceleri avrupada bu işlere çok büyük cezalar vardı şimdi ise bizden daha meraklılar

Yorum Yap

yaygınlaştırılsa bile kontroller yine yapmak isteyen yaptırır ama güzel bir haber.

Yorum Yap

Aklimizda bulunsun.tesekkurler

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X