Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

minik seytanimin yerine veliaht ariyorum, ikinci elde tavsiyeler var mi ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

minik seytanimin yerine veliaht ariyorum, ikinci elde tavsiyeler var mi ?

Cok sevdigim 2001 R50mi istemeye istemeye sattim ve baska bir ulkeye (Polonya) tasindim. Simdi 2003-2004 R50 arayisindayim. Simdilik tanidik guvenebilecegim bir servis yok, ikinci elde nelere dikkat etmeliyim ? minisiz olmuyor.

tesekkurler

10 yasinda temiz araba bulmak zor, keske arabami buraya getirebilseydim.

Yorum Yap

R50-53 konusunda pek bilgim yok malesef.
      Modlar yardimci olacaktir

HK @ iPad Air using Tapatalk HD
      www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Selamlar Km aslında çok önemli ilk olarak dikkat edilmesi gerekenler mekanik olarak konuşmak gerekirse

Sc ne durumda mutlaka sesini dinleyin ses ne durumda stabil olarak merdaneler dönerken kavlama sesi gelmemeli

2. olarak itici sesi mutlaka kapağa yaklaşın ve dinleyin cold startta ses ne durumda dikiş makinesi tadında olmamalı araç ısınınca ya da yolda ses kesiyorsa iticilerin bir kısmı gidici demek yolda ısındığında ve üst devir döndüğünde ses kötü bir şekilde içeri geliyorsa iticiler yine bitik demektir

3. olarak genleşme tankı ne durumda etrafında akıntı sızıntı var mıdır ufak bir parça maliyet olarakta fakat açıcağı masraf pek küçük olmaz

4. olarak kompresyon testi mutlaka alın değerleri bize bildirin

5. yürüyen olarak R53 malesef çok çabuk ön takım dağatıyor yapıcak fazla bir şey yok

6. motor kulağını kontrol edin basma var mıdır kulak üzerine

7. gergi mekanizmasını kontrol edin yukardan gergiye baktığınıza kayışın durumunuda göreceksiniz yukarlak bir delik vardır gergi orta seviyede yarım halkası görünüyorsa iyi halka daha çok gözüküyorsa kayışı değiştirtip tekrar bakın

8. kasa mutalaka ve mutlaka düzgün olmalı r53 ün bitiği yorar

9. 2005 ve 2006 arası mercekli farlı fonksyonel direksyonlu almanizi tavsiye ederim

10. otomatik almayın alırsanız mutlaka şanzımanı kontrol ettirin ses var mı geçişlerde yavaş atma ve vurma var mı

11. Test ederken kesme var midir viraja sert girildiginde arac kesiliyorsa benzin pompaniz arizalidir ( r50 kasanin kroniklerinden biridir )

12 intercooler hortumlari ne durumda ( eger s alirsaniz) cok fazla sokulup takildiginda hortumlar cabuk asiniyor bi da basinc kaybina hatta coolerin yerinden cikmasina neden oluyor )

13 direksyon pompasini mutlaka kontrol edin en cok arizalanan parcalarindandir

14. Direksyon pompasi altindaki sogutma fani calisiyor mu mutlaka kontrol edin

aklıma geldikçe yazarım sizde baktığınız araçları bizimle paylaşın yurt dışındasınız fakat buradan elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız
        En son düzenleyen ARENIMO; 08-09-14, 21:01.

Yorum Yap

İbretlik paylasim olmus, bence R53 alirken dikkat edilmesi gerekenler diye bir konu basliginda paylasilmali.
          doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
          2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
          3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
          4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
          5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
          6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
          7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
          8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

@arenimo detayli cevap icin tesekkurler..
            az yol yapmis araclar var.. km sayaciyla oynanmis oldugunu dusunuyorum. 10 yasinda servis bakimli arac bulmakta zor. 12 yasinda aracin 160 binde olmasi normal mi ? ben mi cok kullaniyorum yoksa bu polonyalilar mi arabasini az kullaniyor.

http://otomoto.pl/mini-cooper-1-6ben...C34491960.html

http://otomoto.pl/mini-cooper-klimat...C34435403.html

http://otomoto.pl/mini-cooper-1-6-11...C34527829.html

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X