Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Nedir Geyik ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Nedir Geyik ?

Direk gostermeden genel olarak 'geyik yapiliyo' diyenin kafasina boynuz dussun. :-( Su 'geyik' olayinin bir tanimi da vardir umarim? Nedir 'geyik' benim isime gelmeyen konularda yazilan hersey 'geyik' mi olarak nitelendirilmelidir?

Artik su 'geyik' lafini duydukca tuylerim diken diken olmaya basladi. Durup durup da 'geyik' diyecegimize sununda bir tanimini yapalim artik, hadi bilenler sizde yardimci olun....

Ben kendimden ornek gostereyim, eger bir konu actiysam bunun bir sekilde 'mod'u ben olurum. Eger bu konu istemeyecegim gibi yonlenirse veya saptirilirsa buna da 'konu sahibi' oldugum icin mudehale edebilmeliyim diye dusunurum. Ha, ISTE, bu kisimda benim konumu gereksiz sekilde yonlendirenler 'geyik' degil 'OFFTOPIC' yapmis olur. Burada da offtopici yapan uyemizin konuyu eski yerine getirmesi gereklidir. Eger bu olay 'geyik' ise maalesef bircogumuz da buna dikkat etmiyor.

Ote yandan 'geyik' konusunda acilmis her konu dikkate alinmamalimidir ki bu kadar 'tu kaka' haline getiriyor bazilarimiz. Hic mi ihtiyaciniz yok sohbete-muhabbete? Nasil ki bir ortama kadin girdimi o ortamin kibarlik katsayisi biranda artarsa, sikistiginizda hemen pelesenk yaptiginiz o 'sohbet-muhabbet' olmassa bu kadar cok uyeyi bir arada tutmanizda zorlasir. Eger sohbet edilmesse birbirini tanimayan bircok insan ortamin guzelliginin farkina varamaz, belkide sormak istedigi varsa da sormaya cekinir. Sohbet-muhabbet yapilmassa maalesef birbirini taniyanlar bir sekilde yazdiklariyla birbirini tatmin etmeye devam eder, geri kalan gurupta 'Sevgili Izlekler' olarak okur ama paylasima girmez.

Lutfen artik su 'geyik' olayini bir sekilde bitirelim. Korkutmayin buradaki uyeleri gereksiz yere. Bundan sonra konu sahibide uyarabilir konusunu istenmeyen yerlere goturen kisileri. Ortaya konusmak guzel, ama ornek verinki anlayalim neymis su 'geyik' olayinin sinirlari? Ve azicikta once kendimize bakalim baskasini yermek kolay da bu laflari isitmek istermisiniz diyerekten!

Hadi bakalim artik once ilk tasi gunahsiz olan atsin yapalim.

Ben bile korkmaya basladim bazi 'bilirkisilerden' damga yiyecegim diye. Ki kimsenin konusunu olmadik yerlere goturmemeye calistigim halde, GUNCEL diyerekten toparlamaya calisarak.

Hadi bakalim azicik silkelenme zamani, kural koyucular da fazla olmasin. Ben askerde timime derdim ki 'hepimiz esitiz ama hepimiz biranda konusamayiz o yuzden maalesef ben varim beni dinlemek zorundasiniz'. Eger esitlik, rahatlik, kolaylik saglayamassak maalesef yolumuz 'ben yazdim ben oynadim'dan ileri gitmez buda olsa olsa kendimizi tatminden baska birseye yaramaz.

Bu gece yaraticilik sinirim buraya kadar, affola...

Wishman

Konu benim arkadaslar, utopyanizin goturdugu yere kadar yazdiklarinizla buradan geyik yapabiliriz.

Esasinda olayi nasil bir forum isterdiniz sekline donusturursek daha cok katilim alabiliriz. Bakalim yermeye parmaklari 'tab'layan kac kisi guzel hayaller kurmaya calisirken takilip kalacak?

Daha da basitlestirebiliriz yanlizca MINI'nizi mi hizlandirmayi konusmak isterdiniz yoksa MINI sahiplerinin guzel ortaminda birey olmak, paylasmak mi isterdiniz?

P.S: Oftopic yapan cikmadan once konuyu toparlasin. :-)

Wishman

Yorum Yap

Geyik yanilmiyorsam budur Murat abi ( off topic)

Toparlama: sana kesinlikle katiliyorum, cevabim da her ikisi. Teknik bilgisi yuksek olanlardan minimi daha hizli veya guzel yapmayi da isteyebilirim ya da bunu zaten bilenler de guzel ortam isteyebilir. Her ikisinin de keyifli olmasi gerekmez mi
      zaten? Butun gun calistiktan sonra insanlar nicin bu tarz yerlerde vakit geciriyor, hem keyif almak hem de bilgi paylasimi icin.

Boyle basit seyler icin kimse kimseyi kirmasin, en buyuk derdiniz bunlar olsun arkadaslar

Yorum Yap

Biz bu siteye huzur var diye geldik...

Ama bi cok konuda karsilikli atismalar ayarlar falan ...

Herkes kendine gelsin.

.gercekten kiziyorum burda alen her topige girip milletimi sakinlestircek...
        Mini cooper s cabrio r57 pepper white 09

Yorum Yap

Aslı ozsimav tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Biz bu siteye huzur var diye geldik...

Ama bi cok konuda karsilikli atismalar ayarlar falan ...

Herkes kendine gelsin.

.gercekten kiziyorum burda alen her topige girip milletimi sakinlestircek...
          Özgür huzur olsun da ben kosturmaya razıyım. Bu arada problem kalmadı zaten herkes memnun hayatından aynen devam simdi Kosifler Kalamıs acılısı ve 19 mayıs kurulus kutlamamız olacak bakalım Hepimiz buraya bir hobimiz aşkımız MINI lerimize duydugumuz sevgimizden geliyoruz iş arasında iş sonrasında günlük hayatın kosturmacasından uzaklasıp projeler geyikler yeni cıkan parcalar onlar bunlarla ruhumuzu besliyoruz, kurulus amacımız aman farklı olalım Amerikayı bastan kesfedelim degil bizi anlayacak ortak paydada bulusacak MINI lerini seven insanları biraraya getirmekti ki görüyorum basarmısız birseyler İyi ki varsınız inadına geyik diyorum o zaman :P
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Guzeldir geyik burda da guzel, Ayn'e de cumartesileri de guzel, aksam yemeklerinde de guzel, kahvaltilarda da, kopru trafiginde karsilastiginda da guzel, bebek'te kiz keserken de bir suru guzel insan katti hayatima bu site de ki geyikler Daha da katicaktir bir surusunu eminim.

Yorum Yap

Murat Abicim MINI Torque forumunuda takip ediyorum ara ara ama inan full arac ile ilgili yapilanlar ve yapilacaklar bir noktadan sonra bayiyor. Bizim forumun olayi iyi. Hayatta hersey aracin motorundan veya gorselinden ibaret degil. Yeri geliyor birbirimizin derdini paylasmamiz icab ediyor ya da insanin cani eglenmek istiyor, gulmek istiyor. Iste bu noktalarda bence forumda ben sahsim adina her istedigimi buluyorum. Tabiki genel kulturu de unutmamak lazim. Foruma uye oldugumdan beri gozlemledigim kadariyla herkes cok ilgili. Aracima birseyler yapmaya baslamadan Alen Adminimin kafasini uzunca bi sure sisirdim. Sonra Kekuti Beye sardim oradan Aren Modum derken baya bi kafa sisirdim. ( beni affedin )ama sonuc olarak olusan iletisim benim hissettigim kadariyla sadece MINI'den ibaret degil. Bunun haricinde bircok sey paylastigimiza inaniyorum. Bu da bizi bir butun yapan sey degil midir? Bence bu sekilde gayet iyi. Belli uslup cercevesinde yazdiklarimizi onaylamadan once birkez daha okursak hicbir sikinti kalmaz. Yoksa forumdaki herkesi tek tip yapmaya kalksak isin icinden cikamayiz. Ve o zamanda konusmanin bir anlami olmaz.

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

Saksı değilim ben burda banada cevap verin demektir

Yorum Yap

Aslı orcun tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Saksı değilim ben burda banada cevap verin demektir
                  :-) :-) :-)

Yorum Yap

Budur geyik uploadfromtaptalk1361873946748.jpg

Yorum Yap

İki adam yolda geyik yapiyormus, Geyik ölmusss
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Yapma bunuuuu
                        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Yalniz varya baktim uzuuun uzun yazilar yazilmis dedim hic girmiym. 11. Mesaj baktim kisa bi okudum tamam dedim bu konu olmus

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
                          sigpic

Yorum Yap

Geyik herkesin neye nasıl baktığına göre değişir. Özellikle forum ortamlarında.

Kimisi günaydın der bu diğerine göre geyik olur.
                            Kimilerine göre yeni gelen bi arkadaşı karşılamak hoşgeldin demek geyiktir.
                            Kimisi ortaya bi oyun atar diğerleri için bu geyik olur.
                            Kimisi dinlediği şarkıları paylaşır bağlı olduğu toplulukla ortak paydada buluşanlara ozamanda bu geyik olur.
                            Kimisi biyerlerde tanıdık birilerine rastlar paylaşır diğerlerine göre geyik olur.
                            Kimileri mal'ını satar diğerlerine bu geyiktir.
                            Kimisi arabasının gücünü, görselliğini arttırır diğerleri hemen geyik der lafı yapıştırır.
                            Kimisine göre arada yapılan toplanmalar kahvaltılar çaylar kahveler bunlar geyiktir.
                            Kimine göre yaptırılmış flayer'lar sticker'lar bunların dağıtılıp aramıza arkadaş dost kazanma çabaları geyiktir,boş iştir.

Bunlar gibi birçok örnek var geyik diye adlandıracağımız.Özellikle "ben"bunları yazmak istedim genelde forumda geyik tartışıldığından forum üzerinden geyik tanımını kendime göre yazdım. Kim olursa olsun eğer kendi hoşuna gitmeyen bir konu varsa o an için ortada o hemen geyik etiketini almaya hak kazanmış bi konudur.

Klübümüz forumunda 11 adet ana başlık,bunların altında 56 adet alt başlıklar ve bunların altındada sayısı herzaman artan ama an itibari ile 1098 konu bu konulara yazılmış 24,975 mesaj var. 351 mini sahibi olan üyelerimizin olduğu forumumuzda 351 farklı düşünce vardır.Her farklı düşünceye görede geyik anlayışı değişeceği için şimdi içinden çıkılmaz bi soru çıkacak karşımıza bence.

GEYİK;
                            Proje yapan para harcayan emek veren kişilerin açmış oldukları konularmıdır GEYİK?
                            Güldüğü bir karikatürü,hoşlandığı, o anda dinlediği bi şarkıyı paylaşanların açtıkları konularmıdır GEYİK ?
                            Buluşmak isteyip birden çok miniyi arka arkaya gezerken görmek resimlerini videolarını çekip paylaşmak için açılan konularmıdır GEYİK?
                            İşte benim arabam, şu da var bu da var şöyle böyle vs vs için açılan konularmı GEYİK ?
                            Mal satmak adına açılan konularmıdır GEYİK?
                            Merhaba ben x kişi şurdan burdan katılıyorum diye açılan konularmıdır GEYİK ?

Yukarıda yazdığım gibi şu anda 351 mini sahibi olmuş üyeyiz herkese göre değişik olan bi konu hakkında kimse birbirine lütfen saygıda kusur etmesin başlıklar/alt başlıklar/ konular yeteri kadar çeşitlidir kimseyede konu açması için sınır koyulmamıştır.Kurallarımız dahilinde herkes istediği konuyu açmakta özgürdür.Herkes canı hangi konuya isterse ona cevap yazmakta serbesttir.Kırıcı,aşağılayıcı vb tarzdaki mesajlardan olayları bu duruma getirecek konuşmalardan sakınalım.

Herkese içinde bulunduğumuz bu ortamın huzurunu sağlamaya yardımcı olacağı tüm konular için şimdiden TEŞEKKÜR ediyorum.

Bi parçada olsa içimdekileri anlatmaya çalıştım kimseyi şahsi olarak hedef alcak tek kelimem yoktur.Yapılan herşey sarf edilen her kelime yaptığımız işin en kalıteli şekilde hakkını vermek adınadır.
                            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Gokhan cok guzel yazmissin, cok begendim, bu yuzden de tesekkur ederim.

P.S: Ruhumu sana satmis bulundum. Ehh bana gorede alacagimi aldim. Satildiysa konuyu kapatabilirsin. :-)

Wishman
                              En son düzenleyen WISHMAN; 27-02-13, 09:43.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X