Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Wishes

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Wishes

Motora ayar kolay, bi de dile ayar yapilabilse. En azindan Mini gazi verince gidiyor, ama insan gazi yiyince sasiriyor. Ecu'muz eksik dogustan.... :-( Eksik ecu ya da ego deniliyormus.

Motorun kac beygir onemli mi? Onemli olan ne zaman bu gucu kullanacagini bilebilmek.

P.s: Hic 'teknik' sosyal mesaj yazmamistim, fena olmadi gibi.

Wishuzunzamanoldukonuacmayaliman

whatsss up mennn ?

Yorum Yap

Murat abicim nasilsin? Keyfin yerinde mi? Mutlu musun oralarda? Bi istegin arzun var mi?

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

Asya fatihi murat
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Wishman sen bizim herseyimizssin ))
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Murat Abicim senden mesaj bekliyoruz ozlettin kendini valla. Haziran gelsinde artik yine buyuk bir bulusma yapalim belki seninle onlu arkali Istanbul cikarmasida yapariz

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

Aslı kaanunal tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Murat Abicim senden mesaj bekliyoruz ozlettin kendini valla. Haziran gelsinde artik yine buyuk bir bulusma yapalim belki seninle onlu arkali Istanbul cikarmasida yapariz

IZM-5655-TCHB
              Balans ayari tek Askeriyede olmuyor ki? :-)

Kaan'cim Haziran'da buyuk bir ihtimal bende Yusuf'un yanina gitmeyi planliyorum. Atmosferik motorlarda cok fazla secenegimiz olmasa da 10 yas bakimi olaraktan aklimda kapsamli bir bakim var.

1-debriyaj balatasi ve degistirilmesi gerekecekse motor cikartilmisken butun ince kontroller
              2-senkromecler
              3-motor kulaklari tekrar kontrol
              4-benzin filtresi temizlik
              5-bujiler
              6-rutin bakim
              7-on gogusluk, ozellikle torpido gozu ve kapilarin sokulup tekrar takilmasi
              8-tavan kumasinin degistirilmesi
              8-butun alt takim kontrol
              9- vs vs....

P.S: Umarim AYN de okur bu yazdiklarimi... (gelmeden once butun degistirilen parcalarin tarihi ve kmlerini cikartacagim ki bize isik tutsun)

Wishman

Yorum Yap

Sen merak etme Murat Abicim Yusuf ve Ahmet Abiler bakarlar ve en iyisi neysede yaparlar eminim sen hele bi gelde herseyibyapariz

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

Muratcım motoru cıkartmısken yerine S motoru takalım sen de rahatla

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Muratcım motoru cıkartmısken yerine S motoru takalım sen de rahatla
                    Esasinda bir sohbetimizde SerenceCocuk demistiki 3000$ Duel AG de supercharger var. Butun herseyi ile geliyor. Biraz daha kucuk ama supercharger.
                    Ben de demistim ki; bir sartla kabul edebilirim eger on kaputu degistirmeyeceksek. (biliyosunuz dogan gorunumlu sahin sevmiyorum.)
                    Sigmayacagi icin oyle kaldi.

Yoksa turbo degil (R56), baska bir R53 degil, ama Giovanni'ye supercharger takilsin isterdim. (Tabii bunun olasilklarini bilmiyorum Kekuti benle dalga gecmesin.)

P.S: Amac hiz degil, amac suprcharger sesini duymak.

Wishman

Yorum Yap

swap yaparız S motoru hem giovanninin kalbi de hic bozulmadan durur yerinde

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Esasinda bir sohbetimizde SerenceCocuk demistiki 3000$ Duel AG de supercharger var. Butun herseyi ile geliyor. Biraz daha kucuk ama supercharger.
                        Ben de demistim ki; bir sartla kabul edebilirim eger on kaputu degistirmeyeceksek. (biliyosunuz dogan gorunumlu sahin sevmiyorum.)
                        Sigmayacagi icin oyle kaldi.

Yoksa turbo degil (R56), baska bir R53 degil, ama Giovanni'ye supercharger takilsin isterdim. (Tabii bunun olasilklarini bilmiyorum Kekuti benle dalga gecmesin.)

P.S: Amac hiz degil, amac suprcharger sesini duymak.

Wishman
                        R53'lerde Topmount intercooler'a sahip olduğu için ön kaputta Scoop var Murat abi. Belki frontmount'a çevrilebilir, ancak Serencecocuk motor içinide yapman gerektiğinden bahsettimi bilmiyorum yapılmayacak birşey değil bence ama ekstralar (SC Kit, Beyin, Frontmount intercooler "GRS marka dışında yapan yok biliyorum", motor içi kol piston ıvır zıvır, üst kapak vs..) yani öyle 3000 dolara bitmez diye düşünüyorum. Hee biterse şaka makinası olur demedi deme
                        hiç girişmeyim Giovanni'nin yanına, paraya kıyıp r53 JCW tarzı bir model yada GP gibi bir araç düşünülebilir abi gerek yok fantaziye, Gio'yu biz yavaş daha çok seviyoruz. Pavyon spec led aksamıyla birlikte mutluyuz abim

KekutiGazozaİlaçAtarmeeen

edit : bu arada r53 sistem hakkında fikrim yok, çok farklılık var biliyorum. O yuzden mod'lar düzeltirse sevinirim
                        En son düzenleyen Kekuti; 25-02-13, 16:49.
                        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

@ Alen the Admin; olmaz 70.000 km motoruyla 'vintage' yapacaz Giovanni'yi.. tabii vintage oldugunda 100.000 km olmus olacak.

@Kekuti the young mod; yesin seni o 'payyon spect led'ler', biz 40'inda korkmuyoz yuzumuzdeki kirisikliklari saklamak icin karanlik yapalim. :-) Ulen ic isiklari yakipta mi dolasiyoz ki simdi? ;-)

Yani sevmiyosunuz da seviyom diyosunuz Giovanni'yi... (degistirmicem 16 inclik jantlarimi bile degstirmicem) INAT!!!!! Bul bakalim daha rigit bir R50 'senden daha guzel' ('Duman'siz hava sahasi yaptim.... :-p) vatanimin yollarinda tekerlek surten... Torpido gozu iflas etti sonunda araba mm esnemiyo...

Hep turbolarla mi ugrasacaksiniz, dusunun iste birkac guzellik gelecez diye soz verdik Haziran'da.... Isteklerim belli, benim spectler 'Giovanni spect'

P.S: Zaten pek yakinda bir baska guzellik dusunuluyor Giovanni'ye 'yoldas'... Ama O'nu da fabrika cikisi kullanacaz.... (Aha o zamanda diceksiniz ki 'adam R50 ye strutlari takti, turbosuna takmiyo ne istir?' diye :-)

Opuyom

Wishkissess
                          En son düzenleyen WISHMAN; 25-02-13, 17:02.

Yorum Yap

Abim bitanesin sen yaw

Biz gio'nun tarzina hayraniz.. Dokunma ona, ama yanina hizli bir kardes/kuzen/torun hakediyor
                            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Abim bitanesin sen yaw

Biz gio'nun tarzina hayraniz.. Dokunma ona, ama yanina hizli bir kardes/kuzen/torun hakediyor
                              Yazdik ya P.S kisminda :-) Kismetse umarim... Sizden ricam Yusuf'a misafir oldugumda 'atmosferik' diye burun kivirmamaniz, yapilacak islerimiz var. Sole dusunun 10 yil sonra (omur yeterse) tek olunca en azindan 'bizde parmak atmistik' diye dusunursunuz.

Hadi bi guncel cekelim yapilmasini dusunduklerime de belki extra ilave fikirler olabilir.

Bi daha optum.

Wishaliskanlikyaptiman

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X