Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2011 jcw

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2011 jcw

Merhabalar, adım Oğuz, aracı geçen hafta aldım 50bin km'de stock jcw.

Araba uzun süredir yatıyormuş sahibi yurt dışında ikamet ettiği için, ilk işim bakımını yaptırmak oldu. Onun dışında beyaz plaka ledi, turuncu gündüz farı ve downpipe aldım. Biraz da OBD'den karıştırdım birkaç özellik açtım. Başka bir şeye daha vakit olmadı. Araçta gösterge namına bir şey olmadığı için yüklemeden önce bence en önemli şeyi yaptım, ayrı ayrı gösterge almaktansa MaxiDisplay siparişi verdim. Yağ sıcaklığı, su sıcaklığı, yağ basıncı, afr, egt, iat ve turbo basıncı sensörlerini istedim. Bir de shift light olacak içinde.

Kısa vadede yapılacaklar :

Ufak noktasal göçükler var, onlar boyasız düzeltilecek. Rötuş yapılacak.
    Jantlar'da kaldırıma sürtmekten dolayı çok fazla çizik var, o yüzden komple boyanacak.
    Kromların hepsi parlak siyah kaplanacak, far içi siyah olacak.
    Seramik koruma yapılacak.

Filtre sistemlerini çok araştırdım, fiyat performans olarak kutu içi ile devam etmeye karar verdim. Aem'in o kadar fiyat farkını hakedicek bir fark yaratacağından emin olamadım. Yine tavsiyelerinize açığım tabi ki.
    DumpValve olarak sessiz tip Forge almayı düşünüyorum, gerekirse adaptörünü alıp sesliye çevirme imkanı olur.
    Cooler'ı custom yaptıracağım.

Bu parçaların hepsinin temiz çıkma olanlarına da sıcak yaklaşıyorum tabi ki, elinizde varsa bir mesaj atmanız yeterli

Diğer aracımda 3 yıldan uzun süredir Özgün'ün yazılımını kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım ama Mini için powershop tavsiye edilmiş genelde. O konuda da fikirlerinize açığım.

Uzun vadede yapılacaklar :

Coilover, gergi, sway bar ve son olarak bodykit ve difüzör yapılacak (bodykit ve difüzör belki ilk yapılması gereken şey ama motoru bitirip piste yetiştirmem lazım arabayı, görsele harcamak çok lüks kaçıyor şimdilik )

Aracın sadece ilk alırkenki fotoğrafı var, işleri bittikçe güzel çekimler yapacağım.

Her türlü fikirlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

Maşallah çok temiz duruyor araç kazasız belasız sürüşler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    34 UJB 72 - R56 Chili Red JCW

Yorum Yap

Aslı CANER tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Maşallah çok temiz duruyor araç kazasız belasız sürüşler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      Çok teşekkür ederim

Yorum Yap

Gule gule kullanin cok guzel bir arac almissiniz malum artik 1,6 JCW bulmak kolay olmayacak. Teknik destek konusunda size @kekuti bey yardimci olacaktir.
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

@OUZ Maşallah kazasız belasız kullanın temiz bir JCW bulmak güzel olmuş sizin adınıza, JCW için güzel planlarınız var inşallah dahada iyisini güzelini yaparsınız düşündüklerinizin forumlara ve miniye hakimsiniz belliki.
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

@ALIENLOVE @GOKHAN

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bütçem dahilindeki en temiz aracı almaya çalıştım, ilk sahibinden bayan kullanıcıdan ve stock olması, aynı zamanda da emsallerine göre düşük km'de olması yüzünden tercih ettim. Donanım olarak sadece cam tavanı var ama konfor özellikleri çok da önemsediğim şeyler değil, temiz olsun yeter.

Yorum Yap

Mslh arac cok guzel ve temiz. İyi gunlerde kazasız belasız inşlh ..

M. Kemal ATATÜRK
              İnstg™ askin.batur
              ™R55 Clubman 2009
              sigpic
              M.KEMAL ATATÜRK
              İnstg/askin.batur
              GALATASARAY

Yorum Yap

cok guzel.. cok ozledim cok
                www.haktankeskin.com

Yorum Yap

kazasiz belasiz benim nazarim degmez
                  www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Teşekkürler, hiçbirimizin tekerine taş değmesin.

Yorum Yap

yapmayi dusundugunuz seyler oldukca keyifli, filtre olarak butun araclarimda aem kullandim bugune kadar, kutu ici filtreyi de denedim ancak cok memnun kalmadim.. forge dumpvalve'in seslisi ile sessiz+ses aparatlisinin sesleri farkli ama ben sahsen sessiz+ses aparati sesini daha cok begeniyorum. intercooleri custom degil bu arac icin uretilenlerden birini kullanmanizi tavsiye ederim. ikinci el alim satimda para kaybettirmiyor genelde.. yazilim icin de powershop custom dogru tercih olacaktir (mini disindaki butun araclarimda ozgunun yazilimini kullanan biri olarak soyluyorum )
                      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        yapmayi dusundugunuz seyler oldukca keyifli, filtre olarak butun araclarimda aem kullandim bugune kadar, kutu ici filtreyi de denedim ancak cok memnun kalmadim.. forge dumpvalve'in seslisi ile sessiz+ses aparatlisinin sesleri farkli ama ben sahsen sessiz+ses aparati sesini daha cok begeniyorum. intercooleri custom degil bu arac icin uretilenlerden birini kullanmanizi tavsiye ederim. ikinci el alim satimda para kaybettirmiyor genelde.. yazilim icin de powershop custom dogru tercih olacaktir (mini disindaki butun araclarimda ozgunun yazilimini kullanan biri olarak soyluyorum )
                        Mini konusunda fazla tecrübeniz var biliyorum Sorularıma geleyim hemen :

1) Aem kitin fiyatı gerçekten pahalı, kutu içinde memnun kalmadığınız kısım nedir ? Yani gerçekten performansı gözle görülür şekilde etkileyecek bir fark var mı ? Yoksa sadece yüksek hızlarda mı biraz belli oluyor ? Olmasa da olur diyebiliyorsanız sıkıntı yok

2) Forge DV'nin seslisi tıslıyor sessizi hindi sesi çıkartıyor bildiğim kadarıyla. Aparatlı olan ne yapıyor ?

3) Cooler konusunda aslında benim de gönlüm ikinci elden yana. Ama custom yaptıracağım yer hem herşeyi birebir yapabiliyor, hem de yarış araçlarında oranın cooler'ını kullananlar var hem de fiyatı çok çok uygun. Hala ikinci ele daha sıcağım ama 3-4 kat fiyat farkı var.

4) Özgün'ü tanıdığım için onla karşılaştırmak açısından soruyorum, özelden de cevap atabilirsiniz Yazılım sonrasında gerekli teknik desteği, kafamıza takılan şeyler konusundaki yardımı powershop'ta alabiliyor muyuz ? Aklımıza takılan her soruyla darlayabiliyor muyuz ? Bir de yazılımı dyno'da yapmak için ekstra ücret mi alıyorlar ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum Yap

Harika görünüyor, maşallah! Kazasız belasız keyifli sürüşler.
                          ilk eventte görüşmek üzere!
                          sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı Ouz tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Mini konusunda fazla tecrübeniz var biliyorum Sorularıma geleyim hemen :

1) Aem kitin fiyatı gerçekten pahalı, kutu içinde memnun kalmadığınız kısım nedir ? Yani gerçekten performansı gözle görülür şekilde etkileyecek bir fark var mı ? Yoksa sadece yüksek hızlarda mı biraz belli oluyor ? Olmasa da olur diyebiliyorsanız sıkıntı yok

2) Forge DV'nin seslisi tıslıyor sessizi hindi sesi çıkartıyor bildiğim kadarıyla. Aparatlı olan ne yapıyor ?

3) Cooler konusunda aslında benim de gönlüm ikinci elden yana. Ama custom yaptıracağım yer hem herşeyi birebir yapabiliyor, hem de yarış araçlarında oranın cooler'ını kullananlar var hem de fiyatı çok çok uygun. Hala ikinci ele daha sıcağım ama 3-4 kat fiyat farkı var.

4) Özgün'ü tanıdığım için onla karşılaştırmak açısından soruyorum, özelden de cevap atabilirsiniz Yazılım sonrasında gerekli teknik desteği, kafamıza takılan şeyler konusundaki yardımı powershop'ta alabiliyor muyuz ? Aklımıza takılan her soruyla darlayabiliyor muyuz ? Bir de yazılımı dyno'da yapmak için ekstra ücret mi alıyorlar ?

Şimdiden teşekkür ederim.
                            Aem malesef cok pahali, aslinda cok fazla basinc basmayacaksan kutu ici de tercih edebilirsin.. kaput altinda gorsel bir solen yaratiyor sadece aem

Forge dumpvalve'in seslisi cufluyor, sessizi hindi sesi cikariyor, sessiz+ses aparatlisi tisliyor.. hepsinin sesini dinleyip tercih etmek en guzeli olur aslinda..

Ya ben cooler konusunda sonrasinda satilmasini da dusunuyorum acikcasi, ama custom dedigin oranda ucuzsa custom da alinabilir tabi..

Powershop'un hizmeti de cok iyidir. Sonrasinda destek vs. eksik etmiyorlar ama ozgun de zaman ayirdiginda mini ayarliyabiliyor. Marka fani gibi algilanmak istemiyorum, ozgun'u de baycu'yu da cok seviyorum ve islerini begeniyorum, ama ben r56'mi powershop'a yaptirirdim. (Ayni sekilde r53'umu de ozgune yaptirirdim )

Sent from my iPhone using Tapatalk
                            doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                            2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                            3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                            4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                            5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                            6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                            7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                            8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Aem malesef cok pahali, aslinda cok fazla basinc basmayacaksan kutu ici de tercih edebilirsin.. kaput altinda gorsel bir solen yaratiyor sadece aem

Forge dumpvalve'in seslisi cufluyor, sessizi hindi sesi cikariyor, sessiz+ses aparatlisi tisliyor.. hepsinin sesini dinleyip tercih etmek en guzeli olur aslinda..

Ya ben cooler konusunda sonrasinda satilmasini da dusunuyorum acikcasi, ama custom dedigin oranda ucuzsa custom da alinabilir tabi..

Powershop'un hizmeti de cok iyidir. Sonrasinda destek vs. eksik etmiyorlar ama ozgun de zaman ayirdiginda mini ayarliyabiliyor. Marka fani gibi algilanmak istemiyorum, ozgun'u de baycu'yu da cok seviyorum ve islerini begeniyorum, ama ben r56'mi powershop'a yaptirirdim. (Ayni sekilde r53'umu de ozgune yaptirirdim )

Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Çok fazla basınç basmayacağım, hem günlük hem pist odaklı kullanacağım için safe olsun istiyorum.

Önceki aracımda tıslayan dumpvalve kullanıyordum, biraz da hindi sesli araba kullanayım, supra'lara çok özeniyorum

Cooler konusunda ise şöyle diyeyim, 2. el bir coolerin 3te 1i fiyatına custom cooler yaptırabiliyorum.

Önce parçaları toplayayım sonra yazılıma karar vereceğim, şimdilik parça kovalıyorum her yerden.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X