Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Kalan Yakıt Miktarını Görmek Mümkün mü?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Kalan Yakıt Miktarını Görmek Mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar yine bir soru ve yine ben
    Yakıt göstergesinde son ışık kaldığında direksiyonun üzerindeki dijital panelde kalan yakıt miktarını km olarak gösteriyor. Bunu herhangi bir zaman diliminde mesela 4 veya 8 ışık yanarken göremiyormuyuz? Tahmini şukadar km daha gider gibi ? (Sadece kafasına göre mi gösteriyor.? )

Teşekkürler

Soruyu ben yanlis anlamadiysam eger; gorebilmeniz lazim? Yol bilgisayari dugmesine bastikca Range / Kalan yakitla gidilebilir mesafe bilgisi karsiniza cikmasi lazim..

HK @ iPad Air using Tapatalk HD
    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

mini one'larda göremiyorsunuz.

Yorum Yap

Evet one larda gözükmüyo.. Bende de aynı problem var.. Ancak parametrelerden açılabiliyor.. Sanayide yapan yerler var..

tooncay
        34 NIJ 84 - Tuncay Karaman

Yorum Yap

Ilginizden ötürü tesekkur ederim.

Şu parametre olayını anlamadım. Kibrista bu aracı servisine götürdüğümde Parametrelerden yapiliyormus desem garip olurmu yoksa bu işin adı bu mu..

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Anlarlar.. Ama serviste yapmak istemeyebilirler.. Siz yinede bi sorun.. Israr edin!

tooncay

Yorum Yap

Teşekkür ederim

Yorum Yap

Araç kaç model ?

Yorum Yap

2009 mini one

Yorum Yap

Aslı ecakar tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Merhaba arkadaşlar yine bir soru ve yine ben
                    Yakıt göstergesinde son ışık kaldığında direksiyonun üzerindeki dijital panelde kalan yakıt miktarını km olarak gösteriyor. Bunu herhangi bir zaman diliminde mesela 4 veya 8 ışık yanarken göremiyormuyuz? Tahmini şukadar km daha gider gibi ? (Sadece kafasına göre mi gösteriyor.? )

Teşekkürler
                    Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    mini one'larda göremiyorsunuz.
                    Aslı tooncay tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Evet one larda gözükmüyo.. Bende de aynı problem var.. Ancak parametrelerden açılabiliyor.. Sanayide yapan yerler var..

tooncay
                    MINI one'lar guncel paket itibari ile sade paketine sahiptir.. Eski Salt yani (Pool arac ise tabiiki)

Bildigim kadariyla bu salt / sade paket icerinde OnBoard bilgisayar yok ne yazikki..

Eger araciniz ozel siparisle alinmis bir MINI One ise Pepper / Seker paket secilmisse OnBoard bilgisayara sahiptir.

Ps. Sinyal kolu ustundeki dugmeye bastiginizda karsiniza cikan nedir?
                    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Öncelikle şunu belirteyim. Bu aracın hangi paket olduğunu bilmiyorum. Öğrenmenin bir yolu varmı?

Sorunuza gelince,
                      Sinyal koluna bastığım zaman SET/INFO vb.(Örnek: Ekran değişiyor sıcaklık gösteriyor, tekrar basınca KM gösteriyor vb.) menüler açılıyor SET/INFO içerisine girildiğinde birçok şey çıkıyor. Örneğin "Check Service" gibi..

-------------------------
                      Anlamadığım nokta şu, yakıt son iki ışık kaldığında otomatik olarak kendisi göstermeye başlıyor, 100 km > Yakıt Sembolü gibi. ()

Burda sorun şuradan doğuyor aslında,
                      Benim aracımın analog hız göstergesi Mil. KM değil. Bu sebeple dijital olan (direksiyon üzerindeki) ekranda KM gösterecek şekilde ayarlanmış durumdadır.
                      Yakıt azaldığında araç bu ekranda kalan yakıt ile gidilebilecek tahmini KM yi gösteriyor. Fakat bu ekran geldiği zaman KM GÖSTERGESİ gidiyor.(heryerde kamera dolu. KM olarak görmem lazım hızımı) Bende sinyal koluna bir kez basarak bu ekranı kapatıp KM ekranına dönüyorum. Haliyle gidilebilecek KM değeri gitmiş oluyor. Sinyal kolu üzerinden istediğim zaman girip bunu göremezmiyim?
                      (her seferinde aracı döndürüp tekrar çalıştırmam gerekirmi? Çünkü böyle yapınca kalan yakıt ile gidilebilecek miktarı gösteriyor.)

Yorum Yap

Aslı ecakar tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Öncelikle şunu belirteyim. Bu aracın hangi paket olduğunu bilmiyorum. Öğrenmenin bir yolu varmı?

Sorunuza gelince,
                        Sinyal koluna bastığım zaman SET/INFO vb.(Örnek: Ekran değişiyor sıcaklık gösteriyor, tekrar basınca KM gösteriyor vb.) menüler açılıyor SET/INFO içerisine girildiğinde birçok şey çıkıyor. Örneğin "Check Service" gibi..

-------------------------
                        Anlamadığım nokta şu, yakıt son iki ışık kaldığında otomatik olarak kendisi göstermeye başlıyor, 100 km > Yakıt Sembolü gibi. ()

Burda sorun şuradan doğuyor aslında,
                        Benim aracımın analog hız göstergesi Mil. KM değil. Bu sebeple dijital olan (direksiyon üzerindeki) ekranda KM gösterecek şekilde ayarlanmış durumdadır.
                        Yakıt azaldığında araç bu ekranda kalan yakıt ile gidilebilecek tahmini KM yi gösteriyor. Fakat bu ekran geldiği zaman KM GÖSTERGESİ gidiyor.(heryerde kamera dolu. KM olarak görmem lazım hızımı) Bende sinyal koluna bir kez basarak bu ekranı kapatıp KM ekranına dönüyorum. Haliyle gidilebilecek KM değeri gitmiş oluyor. Sinyal kolu üzerinden istediğim zaman girip bunu göremezmiyim?
                        (her seferinde aracı döndürüp tekrar çalıştırmam gerekirmi? Çünkü böyle yapınca kalan yakıt ile gidilebilecek miktarı gösteriyor.)
                        Benzin iki çizgiye düştüğünde genellikle 100km menzil kalır.. Bu da derecenin yazdığı yerde çıkar.. Küçük kare ekranda ise anlık hızı gösterir.. Menzili sinyaldeki tuşa basarak kapatmak gerekmez.. Bu şekilde diil mi sizde?

tooncay

Yorum Yap

(Tam olarak öyle değil)
                          (Anlattığım bölüm sadece direksiyon üzerindeki ekran yani kare ve dikdörtgen olan ekranlar.)
                          Benzin iki çizgiye düştüğünde, o an menzili göstermeye başlıyor. Hatta araca her binişimde bu ekran alt kısımda görünüyor. (söylediğiniz gibi altta fakat..) Alt kısımda menzil göründğünde yukarıda Yakıt simgesi beliriyor. ve bu yakıt simgesi gitmiyor!
                          Yakıt simgesinin bulunduğu üst kısımdaki ekran yani kare olanda KM görmem gerektiği için sinyal koluna dokunuyorum ve her iki ekranda değişiyor. menzil gidiyor yerine kmn degerleri ve sıcaklık geliyor üstteyse sadece o an ki km degeri gösteriliyor.
                          Tam olarak bu!

Yorum Yap

Evet dooru.. Bu değişmiyor malesef.. Araç için o an kaç km hızla gittiğinizden ziyade benzininizin bitiyor olması daha önemli ve sizi uyarmak istiyor

tooncay

Yorum Yap

Bir bakıma haklısın. Ama bu uyarı yerine menzili ve o anki KM değeri gösterse çok daha iyi olabilirmiş... Çünkü zaten orta kısımda ışıklar kırmızıya dönüyor yeterince psikolojik bir etkisi var

Herkese gösterilen ilgiden ötürü teşekkür ederim.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X