Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

F Serisi Izlenimlerim

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

F Serisi Izlenimlerim

3 gunluk bir tecrubenin ardindan, daha denemeyenler, veya almaya niyeti olanlar icin, 1. ve 2. jenerasyon minilerle zaman icinde hasir nesir olmus biri olarak, 3. jenerasyon ‘f’ serisi miniler hakkindaki gozlemlerimi paylasmak istedim.

oncelikle sunu soylemeliyimki arac mini olmaktan cikmis. kullandigim sure icerisinde kendimi bmw kullaniyormus gibi hissettim. ic hacminde (benim kullandigim arac F55 4 kapili model idi) gozle gorulur bir buyume var. sofor koltugunu normal kullanma pozisyonuma aldigimda, R53,56 kasalarda koltugumu arka koltuga dayarken(1.91 110 kiloluk buyuk bir adamim), f serisinde arkamda birinin rahatca oturabilecegi kadar mesafe kaliyor. on konsol cama biraz uzak kalmis,o kare yapisindan uzaklasmis biraz sanki. aracin burnunu gormekte biraz zorlasmis bu nedenle. aerodinamik acidan faydasi olduguna katiliyorum ancak aracin her tarafina hakim olma ozelligini biraz alip goturmus gibi geldi bana. konfor konusunda soylenecek soz yok. biraz fazla konforlu olmus hatta beni rahatsiz etti. "bu miniler iyi hos ama cok sert” sozleri tarihe kariscak gibi duruyor. ancak genel olarak boyutlarina bakinca araba sanki MINI olmaktan cikmis, buyuk bir arac olmus. konforlu bir 1 serisi diyebiliriz aslinda..

ic tasarimi tek kelimeyle mukemmel. kadranlarin (devir,km) sadece sofor onunde olmasi, orta ekranin buyumesi ve etrafindaki animasyonlar cok cok iyi. cift yonlu klima ve klimanin sicakligini degistirdiginizde ekranin etrafindaki isiklarin renk degistirmesi araci eglenceli bir hale getirmis. direksiyonun tasarimi, menusunun kullanim kolayligi cok hosuma gitti. F’i geri verip R56’ma binince 10 senelik bir arabaya binmis gibi hissettim. 10 uzerinden 10 veriyorum ic tasarimina diyebilirim..

performansa gelicek olursak, standart benzinli cooper’di benim kullandigim arac. ve sehir ici icin performansi ideal diyebilirim. eski atmosferik cooperlarla uzaktan yakindan alakasi yok. cok yeterli, cok seri. ustun bir performans beklentisi yoksa kesinlikle normal cooper alinabilir. sonunda ’s’ olmayan cooperlari da performans acisindan keyifli bir hale getirmisler. kucuk bir yazilimla N14 r56 cooper s lerin performansini yakalar utanmasa.. vites gecisleri de bir o kadar iyi, eskiye kiyasla aren vites atiyor gibi otomatik sanzuman sevmeyen bir adam olarak bile begendim. alicak olsam yine manuel tercih ederdim o ayri yol tutusu konusunda, cok ucuk kacik hizlarla viraj yapamadim burda kurallardan oturu, ancak butun donuslerde araci zorlamaya calistim. tatmin edici geldi bana.. yakiti konusunda surem cok kisa, ve benzin burda cok ucuz oldugu icin bir fikir olusmadi. tek sey, totalde 8 cizgi olan gostergede 3 cizgi benzin varken $20’lik benzin koydum, depo doldu

ozet olarak, ilginc bir arac olmus f kasalar. performansi cok yeterli, ic tasarimi mukemmel, dis tasarimi her mini gibi ufak dokunuslar istiyor. ama biraz ‘MINI’ olmaktan cikmasi beni uzdu. bmwden tek farki goruntusu kalmis. ancak tabi gundelik icin mukemmel bir arac. kesinlikle yormaz, yakit ve performans konusunda uzmez gibi duruyor. sinifindaki diger araclardansa yine mini alirdim dedirtti.. S’lerini denemek cok isterim. 2.0 motorun farki nasil hissediyordur kim bilir.. onu da ilerleyen tarihlerde belki..
    En son düzenleyen DOA29; 21-12-15, 11:29.
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Ben f56 jcw kullandim. Performans olarak tatmin edici gelmedi acikcasi. R56 rulez
    1- 34 S 8665 - R56 Dark Silver S '09
    2- 34 VN 7962 - R53 Thunder Blue JCW GP '06
    3- 34 HK 9847 - R56 Pepper White JCW '13
    4- 34 BIG 87 - R56 Midnight Black JCW '11
    5- 34 VB 4432 - R53 Dark Silver JCW '05

Yorum Yap

Aslı clv2lGl tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Ben f56 jcw kullandim. Performans olarak tatmin edici gelmedi acikcasi. R56 rulez
      Yuklemesi zevkli olabilir ama kanka 2.0 motoru
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Yuklemesi zevkli olabilir ama kanka 2.0 motoru
        Kesinlikle
        sigpic

Yorum Yap

Kendimi bi anda sanal mini kullanıyomuş gibi hissettim,çok keyifli anlatmışsın başkan.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
          2012 R56 Mini Cooper S

instagram \ drcapaburro

http://i.hizliresim.com/01rvlW.png

Yorum Yap

Valla açıklama çok güzel olmuş F serisi bana da aynı izlenimleri verdi.Ama F56 Jcw alınıp yüklenirse tadından yenmez.
            sigpic

Yorum Yap

Benzin burada cok ucuz kismi beni biraz uzdu ))))
              LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Benzin burada cok ucuz kismi beni biraz uzdu ))))
                Ben orayı okumadım bile abi.

2012 R56 Mini Cooper S

instagram \ drcapaburro

http://i.hizliresim.com/01rvlW.png

Yorum Yap

Aslı drcapaburro tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Ben orayı okumadım bile abi.

bende okuduguma pisman oldum.
                  LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    bende okuduguma pisman oldum.
                    Ben farkında bile değilim o kadar es geçmişim yani
                    sigpic

Yorum Yap

F56'yı ben de iki hafta önce test ettim. Benzinli otomatik ve dizel otomatiği test ettim. 136 HP'lik motor 1 serisinden daha atak geldi bana.
                      İç tasarım ve konfor öğeleri hakkında yaptığın tüm yorumlara katılmakla beraber bunun Mini satışlarını arttıracağını düşünüyorum.

R56 Cooper sahibi olarak performansı keyifli geldi, sıfır f56 cooper alacağıma gider temiz r56 jcw kasarım o ayrı mesele.
                      2.0 S versiyonu beklentimi yükseltti. F56'da kullandığım aracın sürüş modları opsiyonelmiş yoktu mesela, dizelde spor modda kullanıldığında yol tutuş ve tepkiler daha iyi gibi geldi.

Cooper'a çok geç başladığım için pişmanım F56 yerine benim yönüm ilerde R53 olabilir
                      Instagram ~ Facebook

Yorum Yap

Çok güzel yazmışsın gerçekten kendim test ediyormuş gibi hissettim. Merakla bekliyordum tecrübelerini yazmanı. Sanırım benim de kalbimde her zaman R56 olucak. 😇

20$'a ne aldın anlamadım o kısmı ama neyse 😂😂😂

Sent from my iPhone using Tapatalk
                        34 DS 0086 - Lightning Blue - R56 Cooper '12
                        34 LS 8948 - Electric Blue - F55 Cooper D '15
                        34 SR 033 - Pure Red - R60 Cooper S '11

Yorum Yap

Aslı dims tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Çok güzel yazmışsın gerçekten kendim test ediyormuş gibi hissettim. Merakla bekliyordum tecrübelerini yazmanı. Sanırım benim de kalbimde her zaman R56 olucak. ��

20$'a ne aldın anlamadım o kısmı ama neyse ������

Dilaracım anlamadım, arabayı mı 20 $'a kiralamış?

Doğa--The Sanal Driver harika anlatmışsın; bir dergi falan mı çıkartsak?
                          1) R59 Cooper S '13
                          2) R60 LCI Cooper S '14
                          3) R50 Cooper '04

Yorum Yap

Eline sağlık brocan. Güzel döktürmüşsün.
                            Ama bir konuda katılmıyorum.

Ndg ile bir video çekmiştik. Hala saklıyorsa paylaşır.
                            Showroomda araca iniş ve binişimi test etmiştim.
                            Boyum senden kısa olmasına rağmen (1.86 99 kg) arka tarafa ve araç içine binerken normal araca binermiş havası yok. Tavan ve kapının mesafesi çok dar. İniş ve binişlerde sorun yaşamıştım. (F55 için söylüyorum) hatta arka taraftan benim Mercan kadar ufak birini indirmiyor isen hiç kullanışlı değil.

Bu arada bu arabanın S ve JCWsini Rusya da her yerde gördüm. Çok tutulduğunu söylemek gerek. Ama bir Minici olarak asla almayacağım bir model.

2.0 JCw de tepki yok derken, muhtemelen araç hızlıdır. Ama kullanımından R53 veya R56 gp beklememek gerekir. Kastedilen zevk sanırım, çünkü araba bayaa hızlı
                            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

F56 3 kapi bu aralar iyice aklima girdi. Heran alabilirim modundayim ama doganin dedigi gibi bmw 1 serisinden pek farki kalmamis aracin. Yinede ic dizayn ve standart cooperin turbo olmasi en begendigim taraflari. Sadeve yazilim ile 165hp guc veriyor. R56 s performansini yakalamak icin bir kac adim kaliyor. Jcw den sonra keyif vermeyecek biliyorum tabiki ama araci gunluk 60 km trafikte kullandigim icin yakit ve konfor mantikli geliyor

34 NAD 99 '06 JCW
                              34 AR 3221 '11 JCW
                              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X