Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Benzin Pompası - HPFP

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Benzin Pompası - HPFP

Gelir gelmez konuyu da açayım
    Ustam Arabada Benzin Pompası sorunun olduğu söylüyor (Sabahları rölantide düzensizlik, titreyerek çalışma. Performans düşüklüğü özellikle düşük devirlerde tork hissedilir derecede düştü, neredeyse titreyerek hızlanıyor arabam). Araştırmalarıma göre de 2007 R56 da kronik gibi duruyor. Daha önceleri yaşayan oldu mu ?

Geçen gün de devirdaim pompası değişti. Araba dağılıyor mu neler oluyor

Benzin pompası olmak zorunda degil aslında arabanız kac kilometrede? Benzin filtresi degisti mi? Neden sorduguma gelince, R56lar direct injection oldugundan üst kapak siboplar karbon kaplanabiliyor ve bu aracın gidişini ve dediginiz titremeleri olusturuyor.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

63000 km. de minim. benzin filtrem hiç değişmedi. Pompanın basıncının düşük olduğu söylendi. max 10000 km.de yağ, benzin, mikrofiltre ve yağ filtresi değiştiriyorum. Çok zaman 6-7 bin de değiştirdim bugüne kadar. Arabayı neredeyse hiç zorlamıyorum.

Yorum Yap

Aslı sharkgrin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        63000 km. de minim. benzin filtrem hiç değişmedi. Pompanın basıncının düşük olduğu söylendi. max 10000 km.de yağ, benzin, mikrofiltre ve yağ filtresi değiştiriyorum. Çok zaman 6-7 bin de değiştirdim bugüne kadar. Arabayı neredeyse hiç zorlamıyorum.
        Arabayı zorlamamak da aslında herzaman iyi degil kurum baglatıyorsunuz arada kurumları attırmak lazım, öncelikle benzin filtrenizi degistirin birazdan size resim atacagım konuya.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ya aslında ustama direk aynı şeyi söyledim önce filtreyi değiştirip bakalım diye ama o pompa da sorun olduğunda iddalı.

Yorum Yap

Alen bu karbonlar nasıl temizlenecek acaba Borusan dışında bunu yapabilecek yerler var mıdır?

Yorum Yap

Derken kendim buldum (isteyen arkadaşlara mail atabilirim ), evet benim aracımın sorunu bu da olabilir aslında. Sonuçta benzim pompasının basıncı bir şekilde düşmüş, belki filtreden belki pompadan. Ama bu işlemi de yaptırmam gerekli gibi duruyor, adamlar ne güzel temizlemiş. Temiz olsun minimizin içi

Yorum Yap

MINI Valves a.jpg
                MINI Valves, Before - After.jpg

Belirli bir sure sonra bu hale geliyor bunun bir de subaplar kısmı var bunlar portların hali.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

abi çok fena ya

Yorum Yap

buyuk ihtimal benzin filtren balcık dolmustur ve normal olarak benzin cekemedigi icin benzin pompasındaymıs gibi bir hissiyat yaratabilir önce filtreden yola cıkmak lazım, sonra portları ustten kontrol edip eger kurum gorunuyorsa subaplar dahil sokerek guzelce temizleyip takmalı en son hala problem varsa benzin pompası temizlenebilir ama bak bu cok önemli benzin pompası hortumlarını takarken cok cok dikkatli olsun ve dogru taktıgına emin olsun eger takamazsa sert bir cukur veya tumsekte o demir boru cıkıyor pompadan ve araban yanabiliyor(yakın bir arkadasımın MINIsine oldu) bu sırayla gidersen hem masrafın daha az olur hem de teşhisin dogruluguna daha yakınlasırsın.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Anladım. Çok teşekkürler yardımın için. İşlemin her anında başında olucam zaten.
                      Gelişmelerden haberdar ederim. Cumartesi sabahtan başlıyoruz temizliğe

Yorum Yap

Anladım. Çok teşekkürler yardımın için. İşlemin her anında başında olucam zaten.
                        Gelişmelerden haberdar ederim. Cumartesi sabahtan başlıyoruz temizliğe
                        YArdımcı olabilirsek ne mutlu bize amac problemi dogru teshis edebilmek bazen cok basit birseyi cok zor yerlerde arayabiliyoruz.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

35. Minin olunca boyle konularda daha verimli oluyor insan
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Gerçek Mini aşkı bu olsa gerek Kekuti.

Cumartesi günü bütün ihtimalleri değerlendirerek benzin hpfp ve benzin filtremi değiştirdim. Şu an araç sorunsuz yürümekte. Bu arada kendime bir de Bluetooth üzerinden çalışan ELM327 OBDII cihazı aldım (Teşekkürler Çin). Mini beni usta yapacak bu gidişle, hata kodların vs okuyabiliyorum hehe

Yardımcı olan bütün arkadaşlara çoook çok teşekkürler...

Yorum Yap

Gerçek Mini aşkı bu olsa gerek Kekuti.

Cumartesi günü bütün ihtimalleri değerlendirerek benzin hpfp ve benzin filtremi değiştirdim. Şu an araç sorunsuz yürümekte. Bu arada kendime bir de Bluetooth üzerinden çalışan ELM327 OBDII cihazı aldım (Teşekkürler Çin). Mini beni usta yapacak bu gidişle, hata kodların vs okuyabiliyorum hehe

Yardımcı olan bütün arkadaşlara çoook çok teşekkürler...
                              Cin tesekkurlerinizi memnuniyetle kabul eder.

Arz ederiz.

Wish Lee Chen

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X