Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Sunroof’ un arka kısmından gelen takırtılar-tıkırtılar

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Arkadaşlar merhaba, uzun bir aradan sonra yine yeniden bir mini ile aranızdayım [emoji4]
    Aracım 2011 model LCİ sorunsuz sıkıntısız bir araç, daha önceki minim de sunroof olmadığı için böyle bir problem ile karşılaşmamıştım. Mini de ki trim seslerine herkes kadar alışkınım ancak sunroof ap ayrı bi olay oldu. Yarım açılır pozisyoda iken herhangi bi tıkırdama vurma vs yok, komple açık pozisyonda da bir sorun yok kesinlikle, ama komple kapalı pozisyona getirdiğimde sunroofun arka tarafından resmen tıkırtı geliyor.

Maslak sanayide Yusuf ustanın yanına gittim sağolsun beni sunroof işi yapan bi arkadaşa yönlendirdi, ancak o da bu problemin kronik olduğundan, ayakları bile değiştirsek sorunun yineleyeceğinden bahsetti.
    Sonuç hüsran, hiçbişey yapamadan döndüm eve.
    Bu arada aracımı park ettikten sonra kapıyı kapatırken kapı çarpma etkisiyle sunroofun arka kısmının oynadığını görüyorum, ancak el ile yokladığımda bi boşluk yok.
    Sizlere sormak istediğime gelince; başına bu veya benzeri bir durum gelen var mı?
    Herhangi bir şekilde çözüme ulaşabildi mi?
    Ulaştıysa ne yaptı ve nasıl bir yol izledi?

Şimdiden hepinize teşekkürler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    07 EZB 34 2009 COOPER
    34 BS 4508 2011 COOPER S LCI
    35 DZU 02 2011 COOPER LCI

Aslı ulas.ozan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, uzun bir aradan sonra yine yeniden bir mini ile aranızdayım [emoji4]
    Aracım 2011 model LCİ sorunsuz sıkıntısız bir araç, daha önceki minim de sunroof olmadığı için böyle bir problem ile karşılaşmamıştım. Mini de ki trim seslerine herkes kadar alışkınım ancak sunroof ap ayrı bi olay oldu. Yarım açılır pozisyoda iken herhangi bi tıkırdama vurma vs yok, komple açık pozisyonda da bir sorun yok kesinlikle, ama komple kapalı pozisyona getirdiğimde sunroofun arka tarafından resmen tıkırtı geliyor.

Maslak sanayide Yusuf ustanın yanına gittim sağolsun beni sunroof işi yapan bi arkadaşa yönlendirdi, ancak o da bu problemin kronik olduğundan, ayakları bile değiştirsek sorunun yineleyeceğinden bahsetti.
    Sonuç hüsran, hiçbişey yapamadan döndüm eve.
    Bu arada aracımı park ettikten sonra kapıyı kapatırken kapı çarpma etkisiyle sunroofun arka kısmının oynadığını görüyorum, ancak el ile yokladığımda bi boşluk yok.
    Sizlere sormak istediğime gelince; başına bu veya benzeri bir durum gelen var mı?
    Herhangi bir şekilde çözüme ulaşabildi mi?
    Ulaştıysa ne yaptı ve nasıl bir yol izledi?

Şimdiden hepinize teşekkürler..

Merhaba bu durum Bütün R56 larda mevcut ozellıklede yüksek süratle giderken rüzgar sesinide duyarsanız.Kapıyı kapatırken oynamısıda kronik tıkırtı sesi panoramik cam dikey ve yatay açıldığı için fazla trnak da mevcut olduğundan artık bide yaş faktörü var tabiki tıkırtı gelebilir en kötü tırnaklar değiştirilir ama daha sonra tekrar aynısını tekrarlayabılır budurmlar özellikle sunroof dikey pozisyonda açık iken bozuk yola girdiğinizde tırnakların zorlanmasından dolayı olmakta sunroof iç tırnaklarında içeriden hatırladığım kadarıyla tors yada alıan olması lazım gevşeyen yerleri sıkabilirsiniz biraz faydası olabilir. Tavsiyem 6 ayda bir sunroof bakımı yaptırmanız güzel günlerde kullanmanız dileği ile
    - 34 KS 1309 2014 cooper S
    - 34 TM 8031 2006 GP
    - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
    - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

Bir ekleme de ben yapmak istiyorum, sprey gres yaglari var raylari wd40 ile guzelce temizledikten sonra sprey gres ile yaglarsaniz ve bir kac kez ileri geri calistirirsaniz bir nebze geciyor o tikirtilar hem de daha saglikli calisiyor.
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Sunroof’ a bir küçük operasyon yapacağım detayları resimli olarak mutlaka paylaşacağım sizlerle

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Evet, cam tavan tıkırtısını %70 oranında çözmüş bulunuyorum..

Cam tavanın arka kısmında çukurda kalan yeri önce camsil ile ardından da alkollü bez ile temizledim iyice, ardından çerçeve çıkıntısının içinde kalacak şekilde ilk resimde ki izolasyon bandını (bir tarafı yapışkan bir tarafı sünger kauçuk) düz ve muntazam bir biçimde yapıştırdım. Sunroof’u kapattığım zaman tavanın sanroofla birleştiği yerdeki çıta biçimli çerçeve kauçukla tam olarak örtüşüyor. Sonuç = gerçekten kafam şişmiş [emoji4] %70 çözdüm ancak esneme kasma gibi ufak çıtırtılar hala mevcut onlara yapacak bişey yok sanırım, zaten çok da yormuyorlar. Kapalı garajda olması sebebi ile resimler biraz kötü çıkmış olabilir, affola

En son düzenleyen ulas.ozan; 01-08-18, 18:22.
          07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Aslı ulas.ozan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Evet, cam tavan tıkırtısını %70 oranında çözmüş bulunuyorum..

Cam tavanın arka kısmında çukurda kalan yeri önce camsil ile ardından da alkollü bez ile temizledim iyice, ardından çerçeve çıkıntısının içinde kalacak şekilde ilk resimde ki izolasyon bandını (bir tarafı yapışkan bir tarafı sünger kauçuk) düz ve muntazam bir biçimde yapıştırdım. Sunroof’u kapattığım zaman tavanın sanroofla birleştiği yerdeki çıta biçimli çerçeve kauçukla tam olarak örtüşüyor. Sonuç = gerçekten kafam şişmiş [emoji4] %70 çözdüm ancak esneme kasma gibi ufak çıtırtılar hala mevcut onlara yapacak bişey yok sanırım, zaten çok da yormuyorlar. Kapalı garajda olması sebebi ile resimler biraz kötü çıkmış olabilir, affola

Elinize sağlık güzel olmuş ama
            - 34 KS 1309 2014 cooper S
            - 34 TM 8031 2006 GP
            - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
            - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

Teşekkürler

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

İleride daha çok sorun yaratır gibi görünüyor, bu geçici çözüm yerine Würth ün spreylerini deneseydin ya da contaları değiştirseydin keşke

Yorum Yap

Sunroofkomple yağlandı bu işlemden sonra, fitillerin de yağlaması yapıldı, şimdilik bi sorun kalmadı

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                  X