Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

minici olmak :) ve sorular jant-silecek-gizli özellik.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

minici olmak :) ve sorular jant-silecek-gizli özellik.

herkese merhaba ;

Uzun zaman istediğim mini cooper s aracımı aldım ve forumunuza çok geç kalmadan katılmak istedim bir kaç sorum ve problemin var umarım yardımcı olabilirsiniz ?
    araç 2012 model cooper s john cooper egsoz ve yay bulunmakta fabrika çıkışlı.
    - ilk olarak aracı alır almaz bakım ve piano black jant boyama işlemi yaptırdım ve boyama işleminden sonra aracın seyir halinde direksiyonu bıraktığınızda sola doğru meyillendiğini farkettim ve geri götürdüğümde jantlarım da eğrilik olduğunu söylediler ve biz halledicez diyip ön sol janttımın balans kurşunu ile karşılıklı olarak kurşuna boğmuşlar sol arka janta da tekrar balans yapmışlar ama öndeki gibi oynamamışlar. şimdi ustalardan tiksindiğim için geri götürmeye korkuyorum ama içimden de daha sonra sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. Bu arada direksiyonda titreme vs. yok sadece direksiyonu bıraktığımızda hafif sola meyilli oluyor. (direksiyon ayarı,balans ve rot ayarı yapıldı dediler).
    sizce bu sıkıntı yaratır mı ?

- cam sileceklerim 2 defa araç çalıştırdığımda kendi kendine çalışmaya başladı aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldi ? bu neden kaynaklı acaba düğmeye basmadım diye hatırlıyorum.

- son olarak 2012 model aracımda gizli özellik neler açabilyorum bileniniz ve yaptırarnıznız var mı ? (anahtardan kitlediğim/açtığımda aynalar kapanıp/açılıyor mu ?

bu konular hakkında bilgi paylaşa bilirseniz sevinirim.

Öncelikle hayırlı olsun

Silecek ayarı biraz karısık bende bazen karıstıyorum bir sorun değil o sanırım

Jantları bilemeyecepim ama mekanik olarak bir sorun varsa İstanbulda yaşıyorsanız Maslak Ayn oto ya götürmenizi tavsiye ederim,dürüst esnaf kesin cözüm ayrıca gizli özelllikler içinde @SRKNYZC bu işin uzmanıdır oda İstanbulda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Aslı iogzhn tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Öncelikle hayırlı olsun

Silecek ayarı biraz karısık bende bazen karıstıyorum bir sorun değil o sanırım

Jantları bilemeyecepim ama mekanik olarak bir sorun varsa İstanbulda yaşıyorsanız Maslak Ayn oto ya götürmenizi tavsiye ederim,dürüst esnaf kesin cözüm ayrıca gizli özelllikler içinde @SRKNYZC bu işin uzmanıdır oda İstanbulda

Teşekkürler.

Mekanik umarım yoktur.

Maalesef Ankara dayım. İstanbul' ada araç ile yolum hiç düşmüyor ama Sn. @SRKNYZC uzmanlığı ile bilgilendirirse çok sevinirim. Açtırmak gerekli mi / değil mi ? anahtardan ayna kapama vs. oluyor mu ?

Yorum Yap

Aslı wizard tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Teşekkürler.

Mekanik umarım yoktur.

Maalesef Ankara dayım. İstanbul' ada araç ile yolum hiç düşmüyor ama Sn. @SRKNYZC uzmanlığı ile bilgilendirirse çok sevinirim. Açtırmak gerekli mi / değil mi ? anahtardan ayna kapama vs. oluyor mu ?
        minicoding.net buradan bakabilirsin,sanıyorum 2013 ve üzeri modellerde uzaktan ayna kapama muhabbeti var. Bende bütün özellikler acık,o listede olan herşey acık, amerikan park hariç.

En güzelide uzaktan camları ve sunroof acıp kapatmak

Yorum Yap

Aslı iogzhn tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          minicoding.net buradan bakabilirsin,sanıyorum 2013 ve üzeri modellerde uzaktan ayna kapama muhabbeti var. Bende bütün özellikler acık,o listede olan herşey acık, amerikan park hariç.

En güzelide uzaktan camları ve sunroof acıp kapatmak

Aynen hemen inceliyorum.

teşekkürler.

Yorum Yap

herkese merhaba ;

Uzun zaman istediğim mini cooper s aracımı aldım ve forumunuza çok geç kalmadan katılmak istedim bir kaç sorum ve problemin var umarım yardımcı olabilirsiniz ?
            - ilk olarak aracı alır almaz bakım ve piano black jant boyama işlemi yaptırdım ve boyama işleminden sonra aracın seyir halinde direksiyonu bıraktığınızda sola doğru meyillendiğini farkettim ve geri götürdüğümde jantlarım da eğrilik olduğunu söylediler ve biz halledicez diyip ön sol janttımın balans kurşunu ile karşılıklı olarak kurşuna boğmuşlar sol arka janta da tekrar balans yapmışlar ama öndeki gibi oynamamışlar. şimdi ustalardan tiksindiğim için geri götürmeye korkuyorum ama içimden de daha sonra sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. Bu arada direksiyonda titreme vs. yok sadece direksiyonu bıraktığımızda hafif sola meyilli oluyor. (direksiyon ayarı,balans ve rot ayarı yapıldı dediler).

- cam sileceklerim 2 defa araç çalıştırdığımda kendi kendine çalışmaya başladı aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldi ? bu neden kaynaklı acaba düğmeye basmadım diye hatırlıyorum.

- son olarak 2012 model aracımda gizli özellik neler açabilyorum bileniniz ve yaptırarnıznız var mı ? (anahtardan kitlediğim/açtığımda aynalar kapanıp/açılıyor mu ?

merhaba aracınız hayırlı olsun öncelikle. aramıza hoş geldiniz...

jantlardaki eğrilik yüksek hızlarda sorun yaşatabilir. bu yüzden tüm jantları düzelttirip balanslarının yapılması gerekir.

cam sileceklerinin kendi kendine çalışmasının sebebi direksiyon modülünden kaynaklanıyor olabilir. bu modül ilk zamanlarda çok nadir yapar fakat zamanla bu sorun daha da artar ve abs / dsc gibi sistemleride devre dışı bırakmaya başlar. eğer silecekler kendiliğinden çalıştığında abs / dsc uyarısı yada sürüş sistemi ile ilgili başka bir uyarı alıyorsanız modül bozulmaya başlamış demektir.

aracın gizli özellikleri için http://www.minicoding.net sayfamı ziyaret ederek açılabilen özelliklere ulaşabilirsiniz. 0544 294 0909 telefon numaram. telefon ilede yardımcı olabilirim. Fakat ankara da yardımcı olamıyorum ne yazıkki.
            ek olarak aracınız kumanda ile ayna katlamayı desteklemez. R56 serisinde 2014 ve üzeri olanlarda bu özellik aktif edilebiliyor.
            34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hayirlisi olsun.
              Araba sağa-sola cekiyorsa rot ayarı yapılması gerekir. titreme yok dediginiz icin balansta bir skinti oldugunu sanmiyorum. tabi agirliklara bogdularsa butun arabanin dengesini kaydirmis olabilirler. hele ki S kullaniyorsaniz vakit kaybetmeden gerekli islemleri iyi bir lastikcide yaptirin derim.

Silecek enteresanmis. yanlis hatirlamiyorsam dugmesine basmadan sensoru devreye sokmamasi lazim. yani her kontak ac-kapada resetliyor olmali. kendi kendine calisiyorsa Serkan'in aciklamalarina onem verin.

MINI'dir bu, ufak tefek derdi olur ama tadindan da yenmez. kazasiz belasiz kullanin
              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                merhaba aracınız hayırlı olsun öncelikle. aramıza hoş geldiniz...

jantlardaki eğrilik yüksek hızlarda sorun yaşatabilir. bu yüzden tüm jantları düzelttirip balanslarının yapılması gerekir.

cam sileceklerinin kendi kendine çalışmasının sebebi direksiyon modülünden kaynaklanıyor olabilir. bu modül ilk zamanlarda çok nadir yapar fakat zamanla bu sorun daha da artar ve abs / dsc gibi sistemleride devre dışı bırakmaya başlar. eğer silecekler kendiliğinden çalıştığında abs / dsc uyarısı yada sürüş sistemi ile ilgili başka bir uyarı alıyorsanız modül bozulmaya başlamış demektir.

aracın gizli özellikleri için http://www.minicoding.net sayfamı ziyaret ederek açılabilen özelliklere ulaşabilirsiniz. 0544 294 0909 telefon numaram. telefon ilede yardımcı olabilirim. Fakat ankara da yardımcı olamıyorum ne yazıkki.
                ek olarak aracınız kumanda ile ayna katlamayı desteklemez. R56 serisinde 2014 ve üzeri olanlarda bu özellik aktif edilebiliyor.
                Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
                Gizli özellik kısmı da şuan gerekli değil o zaman.
                direksiyon modülünde de şuan birşey yok umarım uzunca bir sürede yapmaz.

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Hayirlisi olsun.
                  Araba sağa-sola cekiyorsa rot ayarı yapılması gerekir. titreme yok dediginiz icin balansta bir skinti oldugunu sanmiyorum. tabi agirliklara bogdularsa butun arabanin dengesini kaydirmis olabilirler. hele ki S kullaniyorsaniz vakit kaybetmeden gerekli islemleri iyi bir lastikcide yaptirin derim.

Silecek enteresanmis. yanlis hatirlamiyorsam dugmesine basmadan sensoru devreye sokmamasi lazim. yani her kontak ac-kapada resetliyor olmali. kendi kendine calisiyorsa Serkan'in aciklamalarina onem verin.

MINI'dir bu, ufak tefek derdi olur ama tadindan da yenmez. kazasiz belasiz kullanin
                  Teşekkürler.
                  sola doğru hafif meyilli. rot-balans-direksiyon ayarı güya yapıldı.
                  silecek de maşallah şuan yapmıyor inşallah bir daha da yapmaz modülle fln uğraştırmazç

Yorum Yap

Arkadaşlar aracım birde arada lastik basınç sensörü arızalı diyor. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor. Pili mi zayıflamıştır ? Nasıl bir yol izlemeliyim ?295509BA-BE15-488B-A851-5E70999B52F9.jpg
                    En son düzenleyen wizard; 24-04-18, 09:47.

Yorum Yap

Arkadaşlar bu uyarı alan varsa geçmiş olsun bugün borusanda baktırdım srl beyninin değişmesi gerekliymiş. Geçmiş olsun

Yorum Yap

[QUOTE=wizard;132197]Arkadaşlar bu uyarı alan varsa geçmiş olsun bugün borusanda baktırdım srl beyninin değişmesi gerekliymiş. Geçmiş olsun[/

Kesin mi ? Aynı sorun bende de oldu şu uyarı yani lastiklerimi kontrol ettim sorun yoktu,arızayı sildim 1-2 saat devam ettikten sonra tesadüfen hava vurayım diye benzinliğe girdim havayı vurdum lastik hava kaybetmeye başladı. Sonra yaptırdım arıza kendiliğinden söndü.

Demem o ki ben borusan servisine güvenmiyorum,sanayi de işini iyi yapan ustalar kadar iyi anlamıyorlar.

Ki örnekleride cok adamdan bir sürü parca değiştiriyorlar arızayı bulana kadar.

Bence Ankarada miniden anlayan kıdemli ustalara göstermek lazım.

İstanbul olsa direk ayn oto derdim ama Ankara hakkında bilgim yok.

Yorum Yap

Maalesef ekrandaki uyarıları alıp sonrasında silecekler çalışınca szl ünitesinde sıkıntı var umarım tamir görebilecek birşeydir İstnbul da çok iyi ustalar var ama Ankara da olduğunu olacağını düşünüyorum daha doğrusu umut ediyorum.

Yorum Yap

Maalesef ekrandaki uyarıları alıp sonrasında silecekler çalışınca szl ünitesinde sıkıntı var umarım tamir görebilecek birşeydir İstnbul da çok iyi ustalar var ama Ankara da olduğunu olacağını düşünüyorum daha doğrusu umut ediyorum.
                            Umarım öyledir ve büyük bir problemi yoktur hayırlısı olsun

Yorum Yap

herkese merhaba ;

Hayırlı olsun aracınız fotolarınıda görmek isteriz kurşuna boğmakla sorun çözmeye çalışan bi ustaya gittiyseniz bidaha gitmemenizi tavsiye ederim Hatta imkanınız varsa eğer istanbulda sorunlarınıza tam anlamı ile çare bulacağınız AYN auto var
                              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X