Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 egzozdan beyaz duman,radyatör ve benzin pompası

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R56 egzozdan beyaz duman,radyatör ve benzin pompası

Arkadaşlar merhaba
    2008 model r56 binicisiyim. Aracımda su eksiltme mevcuttu ara ara hararet sarı yakıyodu. Radyatörü değiştirdim delik varmış. Radyatör değiştikten sonra hararet yakmaya devam ediyor hatta bazen kırmızıya dönüyor. Fan çalışıyor. Su kaynama yapıyor. Egzozdan sürekli yoğun bir şekilde beyaz duman çıkıyor. (İlk çalıştırdığım zaman bile)Hareket halindeyken fan sıcak üflüyor durduğumda soğua dönüyor.Benzin pompasındada sanırım sıkıntı var her çalıştırmamda 3.ye 4.ye marş alıyor ve boğulmuş bir şekilde araç çalışıp 5-6sn sonra normal rolantiye dönüyor ve son olarak bagaj kapağı kapılar kitli değilken ara ara kendiliğinden açılıyor(sadece anahtardan bagajı açabiliyorum.elle açmak istediğimde açılmıyor)ömrümü yedi artık ömrümü (:
    Motor contası yanmış ve benzin pompası bozulmuş olabilirmi eğer sorunlar bunlarsa bana tahmini maliyeti ne olur.eğer bunlar değilse nedir
    Teşekkür ederim iyi forumlar
    En son düzenleyen alpera; 07-04-18, 14:21.
    Mini Cooper S (R56) Dark Silver

Hararet için göstergen varmı yoksa gizli menü den açıp motoroun ısınmasına göre takip et hararet göstergen çalışıyor mu ona göre hareret olayını anlayabiliriz belki. Aracın sabah ilk çalıştırmada cold start yapıyormu yoksa normal sıcakmış gibi mi çalışıyor. ilk başlangıçta hızlı bi fan açıyormu sürekli

Yorum Yap

su eksiltme problemi çözüldükten sonra hararet uyarısını yakmaya devam ediyorsa termostat olabilir. hatta bazı durumlarda aracın zor çalışmasına bile sebep olabiliyor termostat sorunu. zor çalışma ve boğulmaya yüksek basınç benzin pompası sebep olabilir. bagaj kapağı sorunu da bagaj kilidinden kaynaklı gibi duruyor.

aracınızı en yakın zamanda AYN Auto ya göstermenizi tavsiye ederim. Ahmet ve Yusuf usta tüm dertlere derman olacaktır.
      34 NAD 99 '06 JCW
      34 AR 3221 '11 JCW
      34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

sıcaklık göstergem yok gizli menüden takibini nereden yapabilirim onuda bilmiyorum (: araç cold start çalışıyor. 350 km yaptım radyatör değişiminden sonra bi sıkıntı çıkmadı. geçen 300 metre gittim sarı yaktı sonra kırmızıya dönüp fan açtı.30-40 sn kadar kırmızı kalıp normale döndü.
        bu hava soğukken 4. 5. marştan sonra araç çalıştıktan sonra çıkan duman

bu da hava sıcakken tek marşta çalıştığında çıkan duman

Yorum Yap

MİNİ = DOKTOR = AYN
          - 34 KS 1309 2014 cooper S
          - 34 TM 8031 2006 GP
          - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
          - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

En yakın zamanda uğrucam (: malum sanırsam biraz yüklü miktarlar çıkıcak (: az önce tekrar çalıştırdım 3.ye marş aldı yine beyaz duman (: ama sabah tekte aldı duman yoktu anlamadım gitti

Yorum Yap

Aslı alpera tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              En yakın zamanda uğrucam (: malum sanırsam biraz yüklü miktarlar çıkıcak (: az önce tekrar çalıştırdım 3.ye marş aldı yine beyaz duman (: ama sabah tekte aldı duman yoktu anlamadım gitti
              videolardan görebildiğim kadarıyla yağ dumanına benzemiyor. su buharı atıyor gibi. havada çok çabuk dağılıyor çıkan duman. çok yüklü bir maliyet çıkacağını sanmıyorum. ama en kısa zamanda kontrol ettirmezseniz işte o zaman gerçekten yüklü bir maliyet çıkabilir karşınıza.
              34 NAD 99 '06 JCW
              34 AR 3221 '11 JCW
              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

https://www.youtube.com/watch?v=uCItDsTvt4Y
                Kardeşim bu videodan izle anlatıyor. ama kilidi aç önce 19 numaralı menüden şasi numarandaki son 7 rakamı harf varsa dikkate alma rakamları topla o senin kilit kodun onunla menü kilidi açılır. sonra 7. menüde harareti gösterir. kesin dene en azından sıcaklığa bi bakarsın dengesiz bi şekilde hemen artıryormu yada düşüp geri mi fırlıyor 108.derecede güçlü fanı açıyor normalde.

Yorum Yap

Aslı exelancy tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  https://www.youtube.com/watch?v=uCItDsTvt4Y
                  Kardeşim bu videodan izle anlatıyor. ama kilidi aç önce 19 numaralı menüden şasi numarandaki son 7 rakamı harf varsa dikkate alma rakamları topla o senin kilit kodun onunla menü kilidi açılır. sonra 7. menüde harareti gösterir. kesin dene en azından sıcaklığa bi bakarsın dengesiz bi şekilde hemen artıryormu yada düşüp geri mi fırlıyor 108.derecede güçlü fanı açıyor normalde.
                  alternatif olarak internette satılan elm327 obd cihazlardan bir tane edinirseniz telefonunuz üzerinden aracın tüm değerlerini anlık olarak görebilirsiniz. (su sıcaklığı, basınç/vakum değerleri, intake sıcaklığı vs.)
                  34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Teşekkür ederim arkadaşlar bakıcam bu gün

Yorum Yap

cihazı aldım bugün geldi yalnız kullanmak için önerebileceğiniz bi program varmı türkçe. applestoreda olanlar full değil.

Yorum Yap

Aslı alpera tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        cihazı aldım bugün geldi yalnız kullanmak için önerebileceğiniz bi program varmı türkçe. applestoreda olanlar full değil.
                        ios cihazlarda ben DashCommand kullanıyorum. Ücretsiz ve çok güzel özellikleri var.
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

İlgin alakan için çok teşekkür ederim

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X