Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Aracımdaki Arıza ışıklarının sebebi nedir?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aracımdaki Arıza ışıklarının sebebi nedir?

Merhaba 2010 cooper s otomatik aracımdaki arıza ışıkları önceden yanıyor fakat stop edip çalıştırınca düzeliyordu.

Şuanda her çalıştırmada yanıyor, her zaman değil ama bazen dönüşlerde sinyal geri atmıyor, bazen stop ettiğimde silecekler çalışıyor.

Fotoğraftaki 3. Kısımda görüldüğü gibi hepsi aynı anda yanıyor, lastik hasarı, abs, dtc, el freni sorun nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim.
    Eklenen Dosyalar

merhaba öncelikle geçmiş olsun. Sorun SZL modülünüzden kaynaklanıyor. SZL modülü, aracın silecek, sinyal vs direksiyondan kontrol edilen parçalarını kumanda eder. Bu modül zamanla bozuluyor ve bence kronik sorunlar arasına girebilir. Arıza resetleme veya yeniden kalibrasyon ile geçici olarak düzelecektir ancak kısa bir süre sonra tekrar edecek ve dikiş tutmaz hale gelicek. Modül değişimi için sponsorumuz AYN auto ile görüşmenizi tavsiye ederim.
    34 NAD 99 '06 JCW
    34 AR 3221 '11 JCW
    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. AYN auto ile iletişime geçmeye çalışacağım.

Yorum Yap

@melihsrn geçmiş olsun öncelikle forumumuz kuralları gereği kendinizi ve aracınızı tanıtmanızı isteyeceğim daha sonrasında sorunlara çözümler sorulara cevaplar paylaşımlar hepsi burada bizlerle oluyor zaten
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Teşekkür ederim, araca gp2 difüzör, pasta cila ve benzeri işlemler yapıyoruz bittiği an fotoğraflarını çekip forumda paylaşıp gerekli işlemleri yapacağım.

Yorum Yap

Teşekkürler
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

merhaba,
              baya skintili bir durummus gibi gozukuyor ama Serkan olayi cozmus bile. benzer bir skinti benim diger arabamda da var. sogutma sivisi eksik diyor, bazen iceriden, disaridan depo kapagini falan acamiyorum. dun servisten cikti. modullerden birinin degismesi gerekiyormus. neyseki garantiden degisecek. yoksa 475euro + iscilik + kdv'ye mal olacakti
              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Tekrar merhaba sorunu yaşayacaklar için söylüyorum, 4 hatanın yanma sebebi sağ lastik kısmında bulunan (Mi̇ni̇ Cooper Ön Abs Sensörü) imiş. Bu sensörün kablosu kopmuş, lehim yaptırdık fakat bazen iletkenliğinde sorun oluyor ve arıza tekrar yanabiliyor. bu sebepten yenisini almanızı tavsiye ederim. 94 tl ye aldım şuan hiçbir sorun yok

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                X