Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

acill motordan gelen tıkırtı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

acill motordan gelen tıkırtı

Arabayı ilk calıstırdıgımda ısınana kadar motırdan sıkırtı gelıyor ısınınca gecıyor tıktık tık sebebı nedır acaba

Zincir gergi sibobu veya paletlerdendir. Genelde onlar isininca gecer. Maliyetsiz ve cozumu cok zaman almayan bi sorun ( tabi tahminim dogruysa )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Benim aklima ilk sibop itecekleri geldi. Ayni sesi r56 bende yasiyordum

34 NAD 99 '06 JCW
      34 AR 3221 '11 JCW
      34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Lifter sesi[emoji106]

Yorum Yap

Motorda bulunan Lifter 'ler yani iticiler zamanla ses yapabiliyor, bunun sebebi ise vaktinde yapılmayan yağ değişimleri, uygun olmayan viskozitede yağ kullanımı olabilir. Ama bunları yapmadığınızdan eminim minilerimiz bebek gibi çünkü Ama paylaşmak istedim yanlışım varsa da ark. düzeltecektir. Bunun çözümü için şunları yapabilirsiniz

- Piyasa kaliteli satılan Lifter katkısı denen sıvıyı motora ilave edip sesin kesilmesini beklemek.

- Motor yağımızın değişim zamanı gelince motor iç temizleyici katkıyı motora koyarak yarım saat çalıştırmak ve daha sonra eski yağı boşaltıp 3 lt yeni yağ ve 1 litre mazot ile motoru 15 dk çalkalayıp yağ filitresini ve yağı değiştirip yeni yağı motora koymak.

- Bozuk olan lifterleri değiştirmek.

Bunları yapınca geçektir. Başka araçlarda yaşanmış ve görmüşlüğüm var .

Saygılarımla
          - 34 KS 1309 2014 cooper S
          - 34 TM 8031 2006 GP
          - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
          - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

Herkeze tskler gelen ses iticilerdenmıs sıkıntı yaratmaz dedıker yınede dedıklerınızı ıygulayacagım saygılar.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X