Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Benzin içeriği

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    TR de 95 ile 97 arasinda bazi istasyonlarda ve bazi markalarda fark var. 97 oktan istedigim bir benzinci, abi alma bence hepsinde 95 var bu hafta demisti. Shell nitro genellikle kaliteli oluyor ama 97 oktanmidir bilinmez. Gerci 95 oktan gercekten 95 mi ? Bence hayir....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Serkan abi bizde benzin sektorundeyiz abi,Bizim araclarda kesinlikle 97 oktan almakta fayda var.Abi dedigin sekilde bir olay imkansiz 95 ile 97 oktan deposu ayridir her zaman ve 97 oktan bir benzinlik almazsa o depoya baska yakit ile koyamaz hersey suan sistemsel devlete bagli oyle bir durumda cok cok agir cezalari var.Mesela biz corluda benzinlige 97 oktan almiyoruz cunku pahali oldugu icin satilmiyor depomuz bos duruyor yaklasik 1.5 yildir.Pompacilar birseyden anlamaz [emoji1]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Ya peki 97 oktan satisi yasaklanmisti, dogru haber degil mi o

Sent from my iPhone using Tapatalk
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Ben kaldırdılar die duydum merter shell de ki adam dedi nitro olarak varmış onada 97 ye yakın bişe dedi galiba bazı satanların bilgisimi yok acaba

Yorum Yap

Benzin içeriği

Abi zamaninda 100 oktan bile vardi turkiyede once o yasaklandi, Ardindan 97 oktan yasaklandi.Suan firimalar 95 oktan ve 95 adinda katkili yakit getiriyor.Fakat arasinda yine fiyat farki var.Eski mesajda dedigim gibi rafinelerde normal 95 oktan firimalar kendi ozel karisimlarini koyuyor.Yani BP ultimate / Shell nitro / Total exxcelium gibi isimle piyasaya sunuluyor.Yani her sekilde 95 diye denilen yakit digerinden daha iyi zaten bunu 1-2 depo kullaninca aractaki farktan net anlasiliyor.Sabah ilk marsta 95 oktanli arac vuruntulu calisiyor.
          Fakat digee isimle kullanilan katkili 95 cok daha sarsintisiz calisiyor mesela

Yorum Yap

Genelde 97 oktan alıyorum 2 ayda birde bulgaristandan 100 oktan koyuyorum [emoji1303]

Yorum Yap

Aslı dincer_dinc_ tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Genelde 97 oktan alıyorum 2 ayda birde bulgaristandan 100 oktan koyuyorum [emoji1303]

Bulgaristanda omv lerde oluyor 100 oktan genelde baya basarili yakit [emoji1] Bizde bir kere baska bi araca almistik baya cigerleniyor valla sesi bile net degisiyor aracin

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Bulgaristanda omv lerde oluyor 100 oktan genelde baya basarili yakit [emoji1] Bizde bir kere baska bi araca almistik baya cigerleniyor valla sesi bile net degisiyor aracin

Omvler gercekten çok iyi bulgarda valla uzun yol yaptıgımda degilde anlık tepkilerde çok fark ettiriyor gibi bir his geliyor ama ne kadar değiştirir bilemiyorum

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Abi zamaninda 100 oktan bile vardi turkiyede once o yasaklandi, Ardindan 97 oktan yasaklandi.Suan firimalar 95 oktan ve 95 adinda katkili yakit getiriyor.Fakat arasinda yine fiyat farki var.Eski mesajda dedigim gibi rafinelerde normal 95 oktan firimalar kendi ozel karisimlarini koyuyor.Yani BP ultimate / Shell nitro / Total exxcelium gibi isimle piyasaya sunuluyor.Yani her sekilde 95 diye denilen yakit digerinden daha iyi zaten bunu 1-2 depo kullaninca aractaki farktan net anlasiliyor.Sabah ilk marsta 95 oktanli arac vuruntulu calisiyor.
                  Fakat digee isimle kullanilan katkili 95 cok daha sarsintisiz calisiyor mesela

Aradığım cevap geldi, eskiden shellde 95 nitro ve 97 nitro vardı, şuan düz 95 birde 95 nitro var. Nitro olan katkılı ve daha performanslı diye biliyordum bende, doğru biliyormuşum Ozaman shell 95 nitroya devam. Akaryakıt firması olan bir arkadaşım var, rafineriden hepsi 93 çıkıyor, fazlası katkı konularak elde ediliyor ve hangi benzin markasının katkısı daha kaliteli ve hangi istasyonun sirkülasyonu en fazlaysa(katkı ve benzinin birikmemesi için) oradan al benzin demişti.

Yorum Yap

duyduğuma göre bp de oktan shell dede oksijen fazlaymış yani shell tasarruf bp performans diyorlar
                    38 KD 903 Cooper S '10

Yorum Yap

Bende Bp ultimate alıyorum sürekli doğru tercih shell su gibi gidiyor birde çabuk bitiyor ve performans olarak Bp cok memnunum basınca yakıyor basmayınca kokluyor
                      - 34 KS 1309 2014 cooper S
                      - 34 TM 8031 2006 GP
                      - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
                      - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

bitek benim aracim her daim yakiyor
                        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Yanliz degilsin o yuzden 5.1litre yakip 0-100 4 saniye olan bir araca biniyorum mecburen.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            10.5 ten aşağı düştüğümü hatırlamıyorum [emoji18][emoji56] yalnız değilsin su gibi benzin içilir [emoji23]

Yorum Yap

Oh ben gene iyiyim o zaman atakoy bulusmasinda ortalama 6.5 du
                              38 KD 903 Cooper S '10

Yorum Yap

siz iyisiniz ben 14 civarı görüyorum sürekli.. Çok kasarsam 12-13

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X