Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Non s R56 2008 kafaya takilanlar.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Non s R56 2008 kafaya takilanlar.

45 bin km de r56 cooperim var. aklima takilan birkac sey var arkadaslar.

Yaz geldi hepimiz biliyoruz. Benim arabamin araba calisdikdan yarim saat sora fan calismaya basliyor. Ozellikle sehir icinde hava sicakligi ortalama 35 40 derece arasi. Klima kapali denedim belli sure sora calisiyor fan ve araci sondurmedikce kapanmiyor. Bu normalmi ? Obd den water tempe bakdgmda 102 ve 105 derece dolaylarinda geziyor. Fan acildimi kapanmazmi. Arabai sondurup telrar calisdgmda fan duruyor ama gene 10 dk sora hava scakligna gore gene basliyor.
    En son düzenleyen hako_55; 27-07-15, 13:07.

Aslı hako_55 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    45 bin km de r56 cooperim var. aklima takilan birkac sey var arkadaslar.

Yaz geldi hepimiz biliyoruz. Benim arabamin araba calisdikdan yarim saat sora fan calismaya basliyor. Ozellikle sehir icinde hava sicakligi ortalama 35 40 derece arasi. Klima kapali denedim belli sure sora calisiyor fan ve araci sondurmedikce kapanmiyor. Bu normalmi ? Obd den water tempe bakdgmda 102 ve 105 derece dolaylarinda geziyor. Fan acildimi kapanmazmi. Arabai sondurup telrar calisdgmda fan duruyor ama gene 10 dk sora hava scakligna gore gene basliyor.
    Ikinci durum araba 2f42 hatasi veriyor. Karter havandirma acik devre. Bu ne demek boyle sursem sikinti olurmu? Motor isigi falan yanmiyor. Arac gayet normal.
    Simdiden tesekkurler.
    selamlar, fan konusu gayet normal. bu sicaklarda mininin fani biraz rahatsiz edici seviyede calisiyor. ikinci ariza konusunda bilgim yok, sponsorumuz ayn autoya danisabilirsiniz.

ancak sizden forum kurallari geregi, uyelerimiz bolumunde kendinizi, mctr garaj bolumunde aracinizi tanitmanizi rica edecegim.
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Tanittim tesekkurler.
      Bu fan isinin bi cozumu yokmu. Acildiginda neden kapamiyor. Sabah sogukda deneme amacli klimai aciyorum ve kapatiyorum. Fan belli bi sure sonra sonuyor. Ama arac isindiginda bi turlu susmak bilmiyor

Yorum Yap

Alta veya Forge marka Intercooler almanızı tavsiye ederim. Motorunuz daha çok hava alıp soğuyacağı için fan eskisi kadar açılmayacaktır.
        Tabi hava sıcaklığından ayrı farklı bir sebebi yoksa..
        Doa nın dediği gibi AYN Autoya danışmanızda fayda var.
        06DE1756 R53 Cooper S 2004 (Sold)
        16GB426 R56 Cooper S 50th Camden Edition 2010

Yorum Yap

Aslı FIA tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Alta veya Forge marka Intercooler almanızı tavsiye ederim. Motorunuz daha çok hava alıp soğuyacağı için fan eskisi kadar açılmayacaktır.
          Tabi hava sıcaklığından ayrı farklı bir sebebi yoksa..
          Doa nın dediği gibi AYN Autoya danışmanızda fayda var.
          Araç cooper S değil
          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı hako_55 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Tanittim tesekkurler.
            Bu fan isinin bi cozumu yokmu. Acildiginda neden kapamiyor. Sabah sogukda deneme amacli klimai aciyorum ve kapatiyorum. Fan belli bi sure sonra sonuyor. Ama arac isindiginda bi turlu susmak bilmiyor
            Klima acinca fan acilir gayet dogaldir kisin da acsaniz calisir, yazin da MINI fan acar hatta arabayi kapattiktan sonra da uzun sure devam edebilir trafikte kalma surenize ve dis sicakligin yuksekligine gore, 102 105 derece normaldir araciniz zaten hararet yaptiginda otomatik kendini kapatir ve calismaz uzerlerindeki termostatlar eskiler gibi degil akillilar ancak eger soyle bir durum varsa arac fan calistirip ayni anda devir yukseltip indirmeye basliyorsa ve sonunda da calismamazlik yapmaya baslarsa o zaman termostati degitirmeniz gerekecetir fakat anlattiginiz durumdan anladigim kadari ile MINI ler icin zaten dogla olan birseyden bahsediyorsunuz yani aracinizda sikinti oldugunu dusunmuyorum su kaynatmadigi surece fan acsin termostat acsin soguk soguk gitsin arabaniz
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Araç cooper S değil
              06DE1756 R53 Cooper S 2004 (Sold)
              16GB426 R56 Cooper S 50th Camden Edition 2010

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X