Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

arıza+arıza

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

arıza+arıza

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce aldığım r56 s deki 2. sorunumda sizden yardım ve öneri bekliyorum aracı aldığımda 3 4 devir arası araçta boğulma ve eksoz patlaması oluyordu Aracı alırken yaşanan bu sorun beni baya korkutmuştu neyseki Ayn oto da yüksek basınç bobinini değişerek bu sorunu hallettik. şimdi ise 100 km civarı sakin kullanımda giderken araç birden bire boğulup hız kesti devir saati ekranında bir çok simge yanıp söndü direksiyon sertleşip ekranda uyarı metinleri göründü aracı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırdım her şey normal seyrederken gaza bastığım an devir ekranında dsc airbag abs v.s simgeler yanıp sönmeye başladı direksiyon sertleşti ve arabanın elektronik sistemleri sunroof ve camlar açılmadı ve orta ekranda resimdeki uyarılar belirdi o panikle saat 01:00 gibi Ayn oto yusuf ustayı aradım gecenin 1'inde sağolsun telefondan baya ilgilendi kendisine buradan da teşekkür etmek istiyorum. aracı yavaş bir şekilde otoparka kadar götürdüm stop edip tekrar çalıştırdığımda bu sefer turbodan veya blow off tan geldiğini tahmin ettiğim anormal bir ses gaza basıp bıraktığımda sanki pervane bir yere sürtüyor gibi çuf çuf sesi geldi yaşamayan anlamaz bu çuf çufu tekrar stop edip çalıştırdığımda ses kesildi ancak uyarılar devam etti yarın araca bakıcaz daha önce böyle bir problem yaşayan varmıdır? sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?
    34 LA 6426

instagram.com/hakankyv

Eklenen Dosyalar
    34 LA 6426

instagram.com/hakankyv

Yorum Yap

devam
      Eklenen Dosyalar
      34 LA 6426

instagram.com/hakankyv

Yorum Yap

Oncelikle gecmis olsun... O cuff cuff sesinin nedeni turbo kontrol valfinin yirtilmasindan olabilir. Orjinalleri cabuk yirtilabiliyor benimde basima gelmisti cuff sorunu ilk miniyi aldigim zaman. Daha sonra forge dump vavle ile degistirince sorun duzeldi. Fakt sizin yasadiginiz sorun daha cok elektriksel birsey gibi duruyor. Aractaki elektronik sistemler arizaya geciyor gibi geldi bana. Detayli olarak arastirilmasi gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Geçmiş olsun , bu kadar arızayı bir arada yakması acaba kablo demetlerinde ıslanma yada bozulma vs olabilir mi diye düşündürdü , sorunu AYN halledecektir

Yorum Yap

Simdi turbodan ses geldi diyoruz, ama abs de yanlis. Ne biliim camlar kitlenmis falan..

Bu kadar abes sorunlar yasandiysa, bana beyinle ilgili ki(keske motor kirsaydi) insallah beyin problemi degildir.

Sanayide en nefret ettigim kisilerdir, elektronik ve beyinciler

Gecmis olsun. Ayn ye gidiyorum smdi. Destek vermeye calisirim
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aracı A.y.n oto'ya teslim ettik akü 12w akım vermesi gerekirken 17w gibi anormal bir akımla aracı dengesizleştiriyormuş ayrıca aküden buhar ve su akıyordu. araç elektriğini dengeleyen ve dağıtan ismini unuttuğum parçayla beraber akü değişecek turboda ne sorun olduğunu yarın öğrenip burada paylaşıcam
              34 LA 6426

instagram.com/hakankyv

Yorum Yap

Umarim daha buyuk bir sorun yoktur, iyi haberleri bekliyoruz
                doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı hhakankaya tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Aracı A.y.n oto'ya teslim ettik akü 12w akım vermesi gerekirken 17w gibi anormal bir akımla aracı dengesizleştiriyormuş ayrıca aküden buhar ve su akıyordu. araç elektriğini dengeleyen ve dağıtan ismini unuttuğum parçayla beraber akü değişecek turboda ne sorun olduğunu yarın öğrenip burada paylaşıcam
                  Voltaj regulatoru arizasi sanirim. Ama 17 v akim umarim kontrol unitelerinden birine zarar vermemistir... Turbonunda sorunu duzelebilir bu sorun cozuldukten sonra ama valfi yirtti ise yapacak bisey yok degismesi gerekir. Umarim baska kotu bir durum cikmaz. Simdiden gecmis olsun diyelim

34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Valfin borusunun yirtilmasi problemini ben de yasamistim, araba guc kesip, motordan durmadan ufleme sesi geliyordu. Valfi komple degismek bile gerekmedi
                    doayen!

Yorum Yap

Minin mi var derdin var arkadaş, en kısa zamanda çözülür umarım geçmiş olsun....

34 NL 2551 "KUBİ"

Yorum Yap

Sorunların ilk haftadan çıkması baya canımı sıktı yapacak pek bir şey de yok anlaşılan gelecek ay komple bir bakıma sokup değişmesi gereken ne varsa halledicez inşallah yarın sonucu paylaşıcam ilginiz için sağolun...
                        34 LA 6426

instagram.com/hakankyv

Yorum Yap

Aracın sorununu tespit edip gereken müdahele yapıldı .
                          Aracın şarj dinamosunda voltajı dengeleyen parça da arıza vardı sarj dinomosunu yerinden çıkartmak biraz zahmetli bir iş ama sökülüp revizyonu yapıldı akü de değişti ve suan da kullanıcısını bekliyor yarın aracını eskisinden daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde teslim edeceğiz kısmet se.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Aslı AYN Auto tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Aracın sorununu tespit edip gereken müdahele yapıldı .
                            Aracın şarj dinamosunda voltajı dengeleyen parça da arıza vardı sarj dinomosunu yerinden çıkartmak biraz zahmetli bir iş ama sökülüp revizyonu yapıldı akü de değişti ve suan da kullanıcısını bekliyor yarın aracını eskisinden daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde teslim edeceğiz kısmet se.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                            her turlu cozum icin; ayn auto technical service
                            doayen!

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X