Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mini far secimi hakkinda yardim!

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Merhaba arkadaslar bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. konu su; aracimin farlari orjinal fabrikasyon far, ben bu farlari degistirmek istiyorum ama xenon far ile degistirmek degil derdim.

Xenon far minin cikarttigi kompakt xenonlar cok guzel ama fiyat olarak su an benim icin pahali.

Amacim su, farlarin ici siyah olsun, sinyal lambasi cart sari degil mumkunse seffaf gorunumlu olsun ve farlar mercekli olsun. Ama o karsidan gelindiginde o rahatsiz edici beyaz isik yapmayacagim yine sari olacak birsekilde ve yolda insanlari rahatsiz etmeyecek birsey istiyorum.

Bilmiyorum derdimi tam anlatabildim mi anlamadigim icin yardimlariniI rica ediyorum boyle birsey var mi varsa asagi yukari maliyeti ne olur.

Iyi aksamlar...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    En son düzenleyen 8Th; 07-09-14, 00:12.

Sunu belirtmem lazim,

Xenonlu gri zeminli farlari siyaha boyatanlar oldu, ancak bu islem sirasinda farin yandigi kismin altina aluminyum bir parca konulmasi gerekiyor. Yoksa farin icerisinde sonradan boyanan kisim yaniyor ve boya atiyor.

Sari ampulde yanma olurmu, cok uzun vadede belki.. ama boya kismini kesinlikle tecrubeli kisilere yaptirmak gerekiyor. Bu konuyla ilgili Far Tuning en dogru tercih olur diye tahmin ediyorum.

Konuyu Erdinc bey en guzel sekilde ozetleyebilir. Bu yaptiracaginiz islemleri de oncelikle DOA ile gorusurseniz, far tuning konusunda da size destek olabilir (fiyat vs)

Ama tercihim masrafi yapmayin, paraniz cebinizde kalsin. Parayi denklestirince xenon alip baglatmaniz daha dogru. Boylece muayenede de bir sikinti olmayacaktir
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Anladigim kadariyla bir cozum var ama bu cozum tek basina sunu al ve tak seklinde degil.

Peki bu sahibinden den bakiyorum junyam munyan biseyler var bunlar kesinlikle tavsiye edilmeyen cozumler degil mi?

Sorun burada basliyor zaten, en dogru ve net olani mininin cikartmis oldugu o tek parca kit dogru mu anlamisim?

Yorum Yap

Mininin orjinal kiti kesinlikle en dogru tercih bana sorarsaniz. Ancak zemin boyama, sinyal caminin rengini degistirme, mercek ekleme vs islemleri icin, yani kisaca fara sonradan yapmak istediginiz her turlu istem icin tek adres fartuning, siddetle tavsiye ederim... Erdinc beyle gorusup, kendi farinizi tasarlayabilirsiniz...
        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Çin yapimi siyah zemin farlara girmemenizi oneririm bu arada...
          doayen!

Yorum Yap

Doa aydinlanma yasadim cidden tesekkurler, fartuning konusunun bu kadar genis capli yapilabilecegini dusunmuyordum. Erdinc bey bu konuyu takib ediyorsa kendisinden tahmini bir fiyat almak isterim.

1 zemini siyah yapmak
            2 mercek eklemek
            3 sinyal camini beyaz yapmak

Herkese iyi aksamlar...

En son düzenleyen 8Th; 07-09-14, 03:02.

Yorum Yap

Aslı 8Th tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Doa aydinlanma yasadim cidden tesekkurler, fartuning konusunun bu kadar genis capli yapilabilecegini dusunmuyordum. Erdinc bey bu konuyu takib ediyorsa kendisinden tahmini bir fiyat almak isterim.

1 zemini siyah yapmak
              2 mercek eklemek
              3 sinyal camini beyaz yapmak

Herkese iyi aksamlar...
              Yine nacizane tavsiyem; cikma sekilde orj xenon kasasi kolaylikla bulunabilir.
              Erdinc ile sadece kablolama ve tesisat icin gorusmek lazim. Tabi beyinde aliniyor.

Bunu soyleme sebebim, standart far kasasina xenon mercegi eklemek iscilik dolarak daha yuksege mal olacaktir
              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Yine nacizane tavsiyem; cikma sekilde orj xenon kasasi kolaylikla bulunabilir.
                Erdinc ile sadece kablolama ve tesisat icin gorusmek lazim. Tabi beyinde aliniyor.

Bunu soyleme sebebim, standart far kasasina xenon mercegi eklemek iscilik dolarak daha yuksege mal olacaktir
                Far kasası düşünülürse de ben yardımcı olabilirim.Market bölümünde farlarım satılık.
                sigpic

Yorum Yap

Arkadaslar bilgiler icin cok tesekkurler.

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Mininin orjinal kiti kesinlikle en dogru tercih bana sorarsaniz. Ancak zemin boyama, sinyal caminin rengini degistirme, mercek ekleme vs islemleri icin, yani kisaca fara sonradan yapmak istediginiz her turlu istem icin tek adres fartuning, siddetle tavsiye ederim... Erdinc beyle gorusup, kendi farinizi tasarlayabilirsiniz...
                    Fartuning garanti veriyor mu ? Bende orada siyaha boyattım herlade 6-7 ay önce ama kabarmaya başladı boya sol farda.. Gitsem yardımcı olurlar herlade bi garantisi falan vardır ?

Yorum Yap

Aslı Yiğit G. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Fartuning garanti veriyor mu ? Bende orada siyaha boyattım herlade 6-7 ay önce ama kabarmaya başladı boya sol farda.. Gitsem yardımcı olurlar herlade bi garantisi falan vardır ?
                      Erdinç abi gereğini yapar sıkıntı yok. Tabi ki kendi yaptığı işi düzeltecektir Metla parça koymuş muydunuz?
                      sigpic

Yorum Yap

Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Erdinç abi gereğini yapar sıkıntı yok. Tabi ki kendi yaptığı işi düzeltecektir Metla parça koymuş muydunuz?
                        Evet onuda koydu ama kabaran yerler genelde kenarlar.. boya tutmamış sanki diğer farda sorun yokda sol far minik minik baya kabarmış.

Yorum Yap

Erdinc bu piyasada gordugum en duzgun adamlardan biri yaptigi isi de efsane yapiyor siz gidin duzeltecektir hemen problemi.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

erdinc abi bildigim kadariyla far isine son verdi, ama mutlaka yardimci olacaktir
                            doayen!

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X