Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

35000 bakımı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

35000 bakımı

arkadaslar aracım 35000 km de ve servıs ıhtıyacı verdı.su anda degısmesı gerekenler( ekranda yazan) yag,on balatalar ve fren hıdrolıgı.bunun dısında yapılması gereken baska bisey varmı acaba.arac 2011 model ve garantısı bitti borusana göturmek ıstemıyorum acıkcası.bu işlemler için 1400 tl fiyat verdıler.tesekkurler..

Servis ve Bakım için madem garantiniz bitti, Sponsorumuz AYN auto'yu deneyin derim

- Hava filtre ve polen filtresi
    - Yağ Yag filtresi
    - Balataların durumuna bakılır, balata iyi durumda ise arkasındaki fren kabloları değiştirilebilir.
    - Fren hidroliği önemli. Bakımını mutlaka yaptırın hiç değişmediyse.
    - Ekstra olarak differansiyel ve sanzıman yağına baktırabilirsiniz. Aynı yağ kullanılmaktadır zaten. Usta duruma bakar

Fiyat konusunda da AYN yardımcı olacaktır. Gerekli görmedikleri parçayı değişmezler isterseniz. Durumlarına bakar kontrol ederler.
    Bence Yusuf veya Ahmet Ustayla görüşün öncelikle. İstanbuldasınız madem
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı ordulu tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      arkadaslar aracım 35000 km de ve servıs ıhtıyacı verdı.su anda degısmesı gerekenler( ekranda yazan) yag,on balatalar ve fren hıdrolıgı.bunun dısında yapılması gereken baska bisey varmı acaba.arac 2011 model ve garantısı bitti borusana göturmek ıstemıyorum acıkcası.bu işlemler için 1400 tl fiyat verdıler.tesekkurler..
      1400 sacma bir rakam boşuna vermeyin benim garanti bitti AYN de degistirdim balataları ve yagımı ki üstündeki dandik balataları direk attım yeşil EBC taktım tavsiye ederim.
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

tesekkurler ugrayacagım...

Yorum Yap

1.400 lira mı ? yazık günah ya 500-600 liralık birşey bu söylediklerin oda en kaliteleriyle.

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Servis ve Bakım için madem garantiniz bitti, Sponsorumuz AYN auto'yu deneyin derim

- Hava filtre ve polen filtresi
            - Yağ Yag filtresi
            - Balataların durumuna bakılır, balata iyi durumda ise arkasındaki fren kabloları değiştirilebilir.
            - Fren hidroliği önemli. Bakımını mutlaka yaptırın hiç değişmediyse.
            - Ekstra olarak differansiyel ve sanzıman yağına baktırabilirsiniz. Aynı yağ kullanılmaktadır zaten. Usta duruma bakar

Fiyat konusunda da AYN yardımcı olacaktır. Gerekli görmedikleri parçayı değişmezler isterseniz. Durumlarına bakar kontrol ederler.
            Bence Yusuf veya Ahmet Ustayla görüşün öncelikle. İstanbuldasınız madem
            Ben 2 başlıkta takıldım. 35K'da hava filtresi ve polen filtresi değişimine sistem tarafından gerek görülmemesi normal mi?

Yorum Yap

Aslı phdserkan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Ben 2 başlıkta takıldım. 35K'da hava filtresi ve polen filtresi değişimine sistem tarafından gerek görülmemesi normal mi?
              Şöyle ki ben biraz kıl bir kullanıcıyım

Kosiflere 1800km'de yağ değiştirmeye gittim. Abi sen manyakmısın dediler 20k'da gel dediler.. Dedim olmaz, rodajdır bu. ben fabrikanın ne koyacağını nereden bileyim

Neyse, dediğim gibi değilmesine gerek yok. Polen ve Hava filtresi temizlenme özelliğinede sahip. Çok leş durumdaysa değiştirilebilir. (polen çok bir para olmadığından değişmek sağlıklı olabilir, benim gibi kıl kullanıcılar için)
              Yetkili servisin gerek görüp görmemesi inanın pek ilgilendirmiyor beni. 3 kere yetkiliye gittim (2si bakım, 1 i garanti kapsamında değişmesi gereken parça için) önünden bir daha geçmem heralde. O nedenle onların öngörülerini kaale almıyorum

Yorum Yap

Aslında şunu kastetmiştim. Ben de -sizin kadar olmasa da- kıl bir kullanıcıyım O yüzden bana servisten söylenildiği gibi, araç ekranında servise gitmem gerektiği işaretini görmeden servise gitmem. Gittiğim km 35K olursa da hava filtresini ve polen filtresini kesin değiştirmelerini isterim. Temizlenmesini de istemem. Yalnızca "ordulu" arkadaşımızın ekranında hava ve polen filtresi neden çıkmadı onu anlayamadım.

Yorum Yap

Burada ordulu galıba parantez ıcını yanlı syere koydu servis ihtiyacı verıldıgı ekranda gorunuyor olması lazım ekranda sunu sunu degısın yazmadı zannedersem orada bı kafa karıstıran cumle olabılır. YAda benmı olayı ters anladım oda olabılır ordulu yardım lutfen
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı phdserkan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Aslında şunu kastetmiştim. Ben de -sizin kadar olmasa da- kıl bir kullanıcıyım O yüzden bana servisten söylenildiği gibi, araç ekranında servise gitmem gerektiği işaretini görmeden servise gitmem. Gittiğim km 35K olursa da hava filtresini ve polen filtresini kesin değiştirmelerini isterim. Temizlenmesini de istemem. Yalnızca "ordulu" arkadaşımızın ekranında hava ve polen filtresi neden çıkmadı onu anlayamadım.
                    Hava polen için ekstra bir uyarı lambası yanmıyor diye biliyorum. Genelde Service ışığı yanmaktadır.
                    Düzenli olarak araca bakım yaptığınız taktirde ben MINI'ye sorunsuz sıkıntısız senelerce binilebileceğine inanıyorum, ama biraz nazlı bir aracımız olduğu gerçek. Bu nedenle kendi mantığımla hareket ediyorum. Bence aracını sevende öyle etmeli VW markasında da, rodaj diye bişey yok. Git aban dibine kadar sık, bas gaza derler ama sonuç malum DSG'lerde fln

Yorum Yap

hava ve polen fitresi için uyarı vermıyor dıye biliyorum arkadaslar yanlıssam düzeltin lutfenbu arada balatalar ve kabblosu,hava ve yag filtresi,fren hidroligi degisti arabamın işçilikle beraber 440 tl verdım.yardımlarınız için tesekkur ederım ama yagın halını gordükten sonra asla ekranı dinlemeden 6 ayda bır yada en fazla 8000 km de bır degistirmeyi dusunuyorum

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X