Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Dsc off-traction

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Dsc off-traction

Vitesin onundeki dsc dugmesine uzun sureli basinca DSC OFF oluyor, yani antipatinaj ve ESP iptal tamamen manuel oluyor yanlis bilmiyorsam. Ama bu dugmeye bir kere basinca TRACTION yaziyor, burada hangi sistem devredisi kaliyor ve bize ne faydasi olur?

Aslı Jcw izmir tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Vitesin onundeki dsc dugmesine uzun sureli basinca DSC OFF oluyor, yani antipatinaj ve ESP iptal tamamen manuel oluyor yanlis bilmiyorsam. Ama bu dugmeye bir kere basinca TRACTION yaziyor, burada hangi sistem devredisi kaliyor ve bize ne faydasi olur?
    Patinaji kesiyor..

Sent from my Ericsson GH688 using Tapatalk UHF v2
    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

ilk kademede yalnızca traction kapanır yani antipatinaj.. uzun basınca da dsc de kapanır..
      yani ilk kademede araba patinaj çekebilir yanal herhangi bir kayma olmadığı sürece müdahele olmaz.. tamamen kapandığında yani 2. durumda hiçbir müdahele olmaz..
      amatör pist kullanımlarında ilk kademede kullanılabilir, hızlanma esnasında aracı kesmemesi ama kayma durumunda müdahele etmesi istenirse.. ya da karlı havalarda da bazı durumlarda ilk kademede kullanılabilir..

Yorum Yap

bende ilk kademe yok nedense sadece basili tutunca devir saatinin üstünde sari dsc lambasi yaniyor

Yorum Yap

OK tesekkurler cevaplar icin.

Yorum Yap

Traction modundayken (ilk kisa sureli basma), patinaj cekerseniz yine devreye girebiliyor. Uzun uzun patinaj cekmenize engel oluyor.

Yekta'nin dedigi gibi uzun sureli basarsaniz ABS haric destek sistemleri devre disi kaliyor. Boylece onden veya arkadan kaymalarin onu aciliyor.

Tapatalk / Note 2
            www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Rollingte veya virajsiz yollarda daha iyi hızlanmak için tek kademe kapatmak yeterlimidir neyi tavsiye edersiniz

Yorum Yap

abs sensörleri birbirlerinden çok farklı değerler algılarsa yani aracın istenen yönden saptığına kanaat getirirse yine keser gazı ilk konumda da olsa
                roll da drag da vs. ilk kademe yeterlidir.. pistte ise istemediğiniz müdahelelerde bulunabilir, ama bazen hayatta kurtarabilir tercih meselesi kendinize güveniyorsanız pistte tamamen kapalı olması tabiki çok daha iyi..

Yorum Yap

Cift kademe kapatmazsaniz rollingte, 4 boy min. Kayip var demedi demeyin
                  1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                  2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                  4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                  5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Cift kademe kapatmazsaniz rollingte, 4 boy min. Kayip var demedi demeyin
                    rollingte sadece traction'a mı alalım Kerem?

Yorum Yap

ben rollde dsc off konuma getiriyorum.Zaten rollde yanal hareketlere hiç girmemek için baştan böyle yapıyorum
                      sigpic

Yorum Yap

Ben rollde komple kapatıyorum valla. Hatta tek kademe hiç kapatmıyorum ya tamamen açık ya tamamen kapalı geziyorum

Yorum Yap

Dostlar sizi roll de görmek isteriz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Dostlar sizi roll de görmek isteriz

o zmn cep numaram rehberinde, ne zmn istersen dost
                            sigpic

Yorum Yap

Bir organizasyon yapalim o zaman derim