Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Xenon far r56 2008 jcw ??

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Xenon far r56 2008 jcw ??

Arkadaşlar farımın tekı yanmamaya baslayınca ıcındekı xenonu sokeyım dedım karsıma boyle bırsey cıktı bu fabrıkasyon xenon mu ? fıyatını bılen varmı ?

8k xenon orginal fabrika cikisinda yok biliyorum.. hatta Seckin jcw'ye daha sonradan satin almisti ve 8k ya dondu
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Orjinaller 5200 ve hatta ilk golfume 2003 senesinde orjinal hella 4300 getirmistim xenon xenonken bu ne demistim millet 8000 -10000 takiyor sonradan ogrendim 6000 he iste ama ilerisi yagmurda kirilip aydinlanmada pek iyi degilmis ama nacizane kendi ogrendigim mutlaka daha iyi bilen arkadaslarimiz vardir. Ama fabrikasyon 8000 olucagini zannetmem. Bu arada r56 sonradan hakki ile xenon donusumu 3000 eurolara kadar gidebiliyor.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Orjinaller 5200 ve hatta ilk golfume 2003 senesinde orjinal hella 4300 getirmistim xenon xenonken bu ne demistim millet 8000 -10000 takiyor sonradan ogrendim 6000 he iste ama ilerisi yagmurda kirilip aydinlanmada pek iyi degilmis ama nacizane kendi ogrendigim mutlaka daha iyi bilen arkadaslarimiz vardir. Ama fabrikasyon 8000 olucagini zannetmem. Bu arada r56 sonradan hakki ile xenon donusumu 3000 eurolara kadar gidebiliyor.

tl olmasın abi

Yorum Yap

Kekuti tl degil Gokhana sor normal fardan xenona donus bayagı masraflı far ayakları kablolama ıvır zıvır derken o fiyatlara geliyor.
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Eger xenon un mercekli ise fabrikasyondur. Eger mercegin yok ise sonradan takilmadir. Sonradan takmayi fabrikasyon yapmiyorlar. Fakat bmw urunudur diye satilan sonradan takilan xenon lar var ariza lambasi yakmayan seninkisi onlardandir. Sizin yapicagniz şudur saglam olan ampulu bozuk tarafta deneyip ampulun bozulup bozulmadigini ogrenmek. Sorun ampulde ise ikitane xenon ampulu aksarayda en kalitelisi 80-100 tl araliginda l. Iki ampulu ayni anda degistirmenizi tavsiye ederim. Kullanim ve markaya gore renk farkliligi veriyor. 8000 olan xenon maviyi en guzel gosteren ben cok begeniyorum.

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              8k xenon orginal fabrika cikisinda yok biliyorum.. hatta Seckin jcw'ye daha sonradan satin almisti ve 8k ya dondu
              Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster

aynen yazıldığı şekilde. 6000'in ötesi görsel olarak far ışığının rengini daha mavi yapıyor. ama aynen bu sebepten ötürü de dalga boyu değiştiği için puslu hava ve yağmurda ileriyi aydınlatabilme (penetrasyon) azalıyor ve önünüzü görmek daha zorlaşmaya başlıyor. Bakınız: eski fransız araçlarındaki sarı sis farları. eski aydınlatma sistemleri bu günkü kadar gelişmediğinden sisli fransız yolları için eski Peugeot'lar sarı sis farı kullanırlar. Sarı renk dalga boyundan dolayı puslu havayı daha iyi "deler".

Ek bilgi / hatırlatma: Xenon için TÜV ve regulasyonlar gereği mercek far, arka aks üstündeki far yükseklik ayarı mekanizması ve far yıkama bulunmak zorunda. En son duyduğum bir TÜV efsanesi olabilir ama xenon farların sonradan takılıp takılmadığını anlamak için yükseklik ayar mekanizmasının olup olmadığını kontrol ediyorlarmış
              2009 JCW Dark Silver / Black
              BC1182 Stock to the bone...

Yorum Yap

Aracınızda mercekli far varsa, büyük ihtimal ile sizden önceki sahibi orjinali 4300K olan ampulleri 8000 ile değiştirmiş, özel parçacılarda fiyatı 120-180tl arası değişir parça fiyatı bu ampulün. 4300 takarsanız ki orjinali budur, bariz şekilde renk farkı göreceksiniz ancak ampulun biri sıfır biri kullanılmış olunca renk farkı olacaktır iki far arasında, takıntılı iseniz iki ampulüde sıfırı ile değiştirin.

Yorum Yap

Aslı KYH tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  aynen yazıldığı şekilde. 6000'in ötesi görsel olarak far ışığının rengini daha mavi yapıyor. ama aynen bu sebepten ötürü de dalga boyu değiştiği için puslu hava ve yağmurda ileriyi aydınlatabilme (penetrasyon) azalıyor ve önünüzü görmek daha zorlaşmaya başlıyor. Bakınız: eski fransız araçlarındaki sarı sis farları. eski aydınlatma sistemleri bu günkü kadar gelişmediğinden sisli fransız yolları için eski Peugeot'lar sarı sis farı kullanırlar. Sarı renk dalga boyundan dolayı puslu havayı daha iyi "deler".

Ek bilgi / hatırlatma: Xenon için TÜV ve regulasyonlar gereği mercek far, arka aks üstündeki far yükseklik ayarı mekanizması ve far yıkama bulunmak zorunda. En son duyduğum bir TÜV efsanesi olabilir ama xenon farların sonradan takılıp takılmadığını anlamak için yükseklik ayar mekanizmasının olup olmadığını kontrol ediyorlarmış
                  Arka aks ustundeki far yukseklik ayar mekanizmasi ve far yikamayi kontrol edeceklerine once merceksiz arabalara takilan xenon'lari soktursunler. (tabii bu arabalar TUV'e xenonlari ile gitmiyor ya) Bir salak biziz bu memlekette. Polisler merceksiz xenona karismiyor ama azicik koyu filme karisabiliyor.

Neden cunku 'tuttugunu' zihniyeti.... Bence filmden toplayacagi ceza parasini katlayabilir polis teskilatimiz merceksiz xenonlara ayni hassasiyeti gostererek.

P.S: Bir hurafede benden, xenon far ilk ciktiginda bazi araclarin orjinallerinde mercek olmadigi halde xenon isik olmasi ve bunun orjinal fabrika cikisi olarak belirtildiginden duruma mudahale yapilamamasi yuzunden bugun sokaklarda girla merceksiz xenon farli arac gezebilmekte....

Ne isler ama!!!!

Wishman

Yorum Yap

farımda mercek var far yıkamada var . orjınal mınının farları sonradan takılcagını zannetmıyorum ama dedıgınız gıbı ampullerı degıstırılmıs olabılır . ben daha once hıc boyle soketlı bır xenon gormemıstım . ondan danısayım dedım sıze. lambadan dolayı arıza ısıgı yakıyordukı bendekı sıslerdekı xenon far gıbı aydınlatıyor yolu dıye farlar kapalı gıdıyordum . o gun soktum fotografını cektım gerı taktım ampul calısmaya basladı anlamadım galıba oksıtlenme vs olabılır detaylıca haftasonu bakabılırım ancak

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Kekuti tl degil Gokhana sor normal fardan xenona donus bayagı masraflı far ayakları kablolama ıvır zıvır derken o fiyatlara geliyor.
                      3500 tl civarına geliyor.. 3000 euro olamaz !

Yorum Yap

R53 lerin orjinal ampulleri d2s r56 larda ne sekilde bilemiyorum.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X