Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yüksek Emisyon Degerleri Problemi !!!

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yüksek Emisyon Degerleri Problemi !!!

Arkadaslar merhaba, cumartesi sabah karsi Pist gunleri icin yola ciktigimda talihsiz birsey geldi basima , aracta ayagim gazda iken bi gaz kesme gbi birsey oldu iki kere saniyelik olarak sonra ben daha buyumesin diye yoldan( giselere 10km kala ) dondum ve Yuksek Emisyon Degerleri diye bir uyari arizasi cikti. Asagi gorselde eklicem. Daha once Borusana bakima goturdumde lambda senseru deistirelim demislerde bnde idare etsin demistim. Sizce sorun bu olabilir ? Daha once bu problemle karsilasan bi arkadas oldumu acaba? Bu arada pist gunlerine gelmeyi cook onceden heyecanla bekliyodum ama bole birsey oldu, herhalde hayirlisi demek lazim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslı Anılt. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, cumartesi sabah karsi Pist gunleri icin yola ciktigimda talihsiz birsey geldi basima , aracta ayagim gazda iken bi gaz kesme gbi birsey oldu iki kere saniyelik olarak sonra ben daha buyumesin diye yoldan( giselere 10km kala ) dondum ve Yuksek Emisyon Degerleri diye bir uyari arizasi cikti. Asagi gorselde eklicem. Daha once Borusana bakima goturdumde lambda senseru deistirelim demislerde bnde idare etsin demistim. Sizce sorun bu olabilir ? Daha once bu problemle karsilasan bi arkadas oldumu acaba? Bu arada pist gunlerine gelmeyi cook onceden heyecanla bekliyodum ama bole birsey oldu, herhalde hayirlisi demek lazim.

Anıl selam.Geçen hafta aynı uyarıyı aldım.Ben orta susturucuyu iptal ettiğim için almışım bu uyarıyı.Ancak kalitesiz benzin kaynaklı olabilir.Buji kaynaklı olabilir.Egr valfinde sorun olabilir.Oksijen sondası denilen lamba sensörü arızalı olabilir.Bu dördüne baktır.Önemli bir şey çıkacağını sanmıyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Aslı Savago35 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Anıl selam.Geçen hafta aynı uyarıyı aldım.Ben orta susturucuyu iptal ettiğim için almışım bu uyarıyı.Ancak kalitesiz benzin kaynaklı olabilir.Buji kaynaklı olabilir.Egr valfinde sorun olabilir.Oksijen sondası denilen lamba sensörü arızalı olabilir.Bu dördüne baktır.Önemli bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Bende lambda diye senseru diye dusunuyorum oncedende uyari vermisti zatn bugunde fiyatini arastirdim biraz borusandan birazda pahali bir parcaymis. Dedigin gbi orta susturucu iptalide var , umarim daha baska bisi deildir. Tesekkur ederim bilgilendirme icin.

Yorum Yap

Benimde ilk aklıma gelen lambda sensörü oldu. Yanmış gaz içerisindeki değerleri doğru okuyamadığı ve ecu yanlış hesapladığı için bu şekilde bir arıza vermiş olma ihtimali çok yüksek.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

benim r56 JCW'ümde motor soguduktan sonraki ilk basışımda muhakkak oluyordu boyle bir problem ama hata vermiyordu. tekleyip siyah duman atip kaldigi yerden devam ediyordu.
          umarim oyle birsey degildir.. yoksa sureciniz uzun
          www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Bakalm ilk once lambda sensoru yenileyip ve orta susturucuyu takicam sorun umarim devam etmez. Ancak birde sole bi durum var Borusana goturmek istemiyorum gercekten fiyatlar cok yuksek Ankaradada malased AYN gbi bir yer yok en azindan ben bilmiyorum. Ankradanolan arkadaslardan bu konuda tavsiye bekliyorum

Yorum Yap

Bakalm ilk once lambda sensoru yenileyip ve orta susturucuyu takicam sorun umarim devam etmez. Ancak birde sole bi durum var Borusana goturmek istemiyorum gercekten fiyatlar cok yuksek Ankaradada malased AYN gbi bir yer yok en azindan ben bilmiyorum. Ankradanolan arkadaslardan bu konuda tavsiye bekliyorum

Anılcım Efe Mekanik'e gozün kapalı emanet edebilirsin.

Yorum Yap

Aslı Savago35 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Anılcım Efe Mekanik'e gozün kapalı emanet edebilirsin.

Super oldu, tesekkur ederim. Mecburiyetten borusan goturmeye karar vermistim

Yorum Yap

Arkadaslar problem cozuldu. Herkese tesekkurler tavsiyeler icin.

Yorum Yap

Arkadaslar problem cozuldu. Herkese tesekkurler tavsiyeler icin.
                    çözüldü ama nasıl çözüldü.şuan r56 ımda aynı arıza lambası yanıyor. keşke nasıl çözdüğünüde anlatsaydın üstad .) daha bilgilendirici olurdu

Yorum Yap

Aslı denizlion tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      çözüldü ama nasıl çözüldü.şuan r56 ımda aynı arıza lambası yanıyor. keşke nasıl çözdüğünüde anlatsaydın üstad .) daha bilgilendirici olurdu
                      Hemen soliyim, lambda sensorunde ariza varmis onu degistirdim. Ayni zamanda buna sebep verebilcek olan bobin ve bujileride degistirdim garanti olsun diye. Ilk olarak bu sira ile baslayabilirsiniz. Bunlar ile hala ariza devam ediyorsa birde valvetronic motora baktirabilirsiniz

Yorum Yap

Hemen soliyim, lambda sensorunde ariza varmis onu degistirdim. Ayni zamanda buna sebep verebilcek olan bobin ve bujileride degistirdim garanti olsun diye. Ilk olarak bu sira ile baslayabilirsiniz. Bunlar ile hala ariza devam ediyorsa birde valvetronic motora baktirabilirsiniz

Lambda arizasi vermemis olmasi enteresan ama cozulmesine sevindim.
                        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Lambda arizasi vermemis olmasi enteresan ama cozulmesine sevindim.
                          Yok Lambda sensoru degisti. Ilave olarak digerlerinide deistirdim

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X