Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Egzozdan çıkan beyaz duman (r56 2008)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Egzozdan çıkan beyaz duman (r56 2008)

Arkadaşlar iyi geceler
    Aracım 140binde 10bin km önce satın aldım ve bütün ağır bakımlarını yaptırdım
    10bin km sonra yağ filtresi ve yağ değişimi yapmam söylendi ve yaklaşık 9bin km yaptıktan sonra motordan düşük devirde ince bir metal sesi gibi bir ses duymaya başladım. hemen gidip yağ filtresini ve yağ değişimini yaptım ve ses kesildi fakat aracımda kalan yağ miktarı bi haylı azdı 3de1 oranında kalmış diyebilirim. ilk aldığımda yağ kaçağı vardı subap kapak çontası, yağ filtre hazne çontası falan değişti. yağ kaçağı durmuştu motor suyunda azalmada yaşıyorum.klimayı aktif kullanıyorum bununda suyu azaltabileceği söylendi.
    Benzin şamandıram yanlış göstermeye başladı baktılar ve şamandıranın kırıldığını ve değişimi yerine tamir ettiler. Benzınımı fullediğimde içerde benzın kokusu oluyor.
    şuan sanki aracın çekişinde azalma var gibi hissediyorum ve 2bin 3bin devir arasında ufak titreme hissediyorum. aracımı çalıştırdığımda egzozdan bazen ilk bi siyah az bi duman atıyor. 5-6km yaptığımda trafikte durdum diyelim egzozdan beyaz sanki ufak griye dönük bir duman çıkıyor ve bu biraz yoğun.. motor ısındıktan sonra kesiyor. havalar sıcakken böle bi sıkıntı yaşamadım ama son 1 haftadır böle bir durumla karşı karşıyayım motordan falan anlamadığım için aracıma çekinerek biniyorum bu bana bir sorun teşkil edermi neden olur ?
    Aklıma gelen şeyleri yazdım bunlardan herhangi bir tanesi ile bağlantılı olabilir mi acaba diye.
    Mini Cooper S (R56) Dark Silver

Merhaba, sabah soguk calistirdiginizda isiklarda dururken cikan beyaz duman su buharidir tamamen isindiktan sonra kesilir, ama kofteci seklinde yag yakar vaziyette bir dumansa o zaman sikinti var demektir, ilk calistirmada siyah duman atabilir, 2008 aracinizin ust kapak sokulup temizlenmesi gerekiyor buyuk ihtimal o yuzden 2 3k devirde kesiklik yapiyordur hepsinde ayni sikinti oluyor. N14 motorlarda 30k km de bir ocean foam veya ust kapagi sokturup temizletmek en iyi cozum subaplarin etrafi kurum bagliyor zamanla.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

alen abinin dediklerine katiliyorum, duman rengi mavimsi gri degilse problem olmaz.. kapak acip temizletme fikrine de katiliyorum. hatta temizlendikten sonra oil catch can ile kullanmak daha sonrasinda kurum yapmasini da onleyecektir..
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Çok teşekkür ederim.. bakıma baya para döktüm (: tekrar mı aman tanrım dedim (: buhar biraz yoğun..en güzeli ayn ye uğramak en yakın zamanda (:
        En son düzenleyen alpera; 16-11-16, 13:50.

Yorum Yap

Aslı alpera tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Çok teşekkür ederim.. bakıma baya para döktüm (: tekrar mı aman tanrım dedim (: buhar biraz yoğun..en güzeli ayn ye uğramak en yakın zamanda (:
          Aynye soylerseniz bir ust kapagi kontrol etsinler hic temizlenmediyse bugune kadar n14 motorlarin bug i bu.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Az önce baktım duman çıkmaya başlayınca egzozun içinde sıvı vardı.. ama yağmı sumu çiğ benzinmi bilemedim. Sanki benzin kokusu gibiydi.

Yorum Yap

Az önce baktım duman çıkmaya başlayınca egzozun içinde sıvı vardı.. ama yağmı sumu çiğ benzinmi bilemedim. Sanki benzin kokusu gibiydi.
              sogukken cikan duman onemli degil isindiktan sonra duman yoksa mesele yok

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Konu dışı yazayım az önce diğer yere açılan konuyuda gördüm yorum yazdım bu gibi durumlarda biz hemen konuyu olması gereken yere taşırız iki kere açılmasına gerek yok diğer konuyu kaldırıyorum bilginiz olsun.
                IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Konu dışı yazayım az önce diğer yere açılan konuyuda gördüm yorum yazdım bu gibi durumlarda biz hemen konuyu olması gereken yere taşırız iki kere açılmasına gerek yok diğer konuyu kaldırıyorum bilginiz olsun.
                  Ben o konuyu ilk açtım sonra yanlış yere açtığımı farkettim ve o bölümün adminine mesaj attım. Yanlışlıkla açtım silermisiniz diye sanırım görmedi daha

Yorum Yap

Baktırabildiniz mi soruna ?
                    sigpic

Yorum Yap

Tatil günüm paZar olduğu için gidemedim daha...müsait bi ara gidicem inş

Yorum Yap

Sorunların hepsini hallettim. Sadece çözemediğim kalan benzinle kaç km yapabileceğim mevzusu. Bunun için benzini fulleyin 100km yapıp tekrar fulleyin kaç km yaptığınızı girin gibi videolar falan var ama sizce en sağlıklısı nedir? Aracımın içinde kalan benzinle cidden göstergedeki benzin oranını doğru nasıl ayarlıyabilirim.70km var gösterio benzim bitiyo (: 80 var gösterio benzin bitiyo

Yorum Yap

Merhaba,
                          Sorunlarinizi nasil hallettiniz, bizimle de paylasir misiniz? ve tabiki gecmis olsun..

Yol Bilgisayarinin (OBC) gosterdigi Kalan yakitla gidebileceginiz km (RANGE) bilgisi dogrudur. bu surekli olarak degisir cunku kullaniminiz degisir. Bazen trafikte sıkışır (atiyorum) 9 litre yakarsiniz 600 km gosterir. Trafikten cikarsiniz tuketiminiz 7 litreye duser 800 km gosterir. Bazen de surekli olarak 200'le gidersiniz 400 km gosterir. Bunlarin hepsi de dogru. Yeterki her benzin aldiginizda ortalama tuketimi sifirlayin. ozellikle benzin aldiktan sonraki ilk 100 km gecince daha tutarli bilgi alirsiniz.

full'le - 100 km git - full'le mantigi yol bilgisayarsiz araclar icin daha gereklidir. Yada 2-3 kisi benzini bolusmek sartiyla 300 km'lik yola cikarsiniz. full - git - full yaparsiniz, sadece bu yolculukta ne kadar yaktiginizi gorursunuz
                          www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Fakat kalan 70-80km gösteriyor ve benzin bitip yolda kalıyorum (: bir keresinde kalan 160 lardaydı yine yolda kaldım.
                            Yağ azalması sorunu turbonun tam yanında motor kapağında ufak bir çatlak varmış.Aracı aldığımda turbo ısı kalkanı yoktu araçta. Onu taktırmıştım fakat motor kapağındaki vidalardan birinin kenarındaki çatlağı farkedememişiz. Tamir gördü ve conta değişti. Egsozdan çıkan duman motor kapağını söktüğümüzde tamir etmek için temizledik (plastik kaynağı yapıldı çünkü temizlenmesi durumunda alev alırdı üzerinde kalan yağlardan)
                            ve bu sorunu beraberinde hallettik. N14 lerde kronikmiş sanırım.titreme sorunu aracın üzerindeki coiloverlar kalite birşey değildi ve zamanla baya harap duruma gelmiş. Elimde orj jcw amortisörleri vardı 3.5 hr yay aldım ve coilleri söküp bunları taktım. Bu sırada amortisör takozlarını değişmek zorunda kaldık çünkü conta namına hiç birşey kalmamış.rot balansa soktuk ve coilleri söktüğümüz için spacerlardanda kurtulmuş olduk. Su azaltma sorununu ise hortumdaki çatlaktan dolayı olduğunu farkettik ve değiştik. ( turbo su rekoru sanırım adı) şuan sadece beni sürekli yanıltan kalan benzin göstergesi sorunum var onuda çözebilirsem heralde uzun bir süre sıkıntısız kullanabilicem (:
                            En son düzenleyen alpera; 10-01-17, 02:11.

Yorum Yap

Sevgili Alper
                              Kucuk bir sorun gibi gorunen ve onemsenmeyen problemler daha buyuk isler aciyor adamin basina. Bakimlari eksik edilmedigi surece problemsiz yillarca kullanilacak motorlara sahip bu aletler. Keyifin yerine gelmistir umarim [emoji1360] guvenli surusler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X