Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Su kaynaması

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Su kaynaması

Herkese merhaba. Aracım kırmızı hararet uyarısını verdi. Hemen sağa çektim ve soğumasını bekledim. Kaput u açtığımda şu bidonundan kapaktan suyun taştığını gördüm. Silindir kapak contası değişeli 2 gün oldu. Doldurulan suyun havası alındı. Neden hararet yapmış olabilir ?

NEA 42EMN92

öncelikle geçmiş olsun. bir çok sebebi olabilir aslında ama termostat yada devirdaim geldi benim aklıma ilk olarak
    34 NAD 99 '06 JCW
    34 AR 3221 '11 JCW
    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      öncelikle geçmiş olsun. bir çok sebebi olabilir aslında ama termostat yada devirdaim geldi benim aklıma ilk olarak
      Teşekkür ederim. Benim aklıma da devirdaim geldi ama korkum yeni contanın yanması. Araç servisten yeni çıktığı için suyunu sürekli kontrol ettim. 50 km de seviye su bidonunun tam ortasındaydı.

NEA 42EMN92

Yorum Yap

eğer hemen aracı stop ettiyseniz contaya tekrar zarar vermemiş olabilir ama tabi stop edene kadar ne kadar hızlı ve yüksek ısıya maruz kaldığıda önemli. umarım ciddi bir sorun değildir
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

eğer hemen aracı stop ettiyseniz contaya tekrar zarar vermemiş olabilir ama tabi stop edene kadar ne kadar hızlı ve yüksek ısıya maruz kaldığıda önemli. umarım ciddi bir sorun değildir
          Hemen stop ettim bi süre bekledim. Evime 500-600 metre uzaklıktaydim yarım saat sonra sakin şekilde evime geldim tekrar hararet uyarısı vermedi gelene kadar. Şuan arabaya binip sanayiye gitmeye korkuyorum yolda bırakır diye

NEA 42EMN92

Yorum Yap

Her ihtimale karsi cekiciyle goturmek cok daha saglikli olacaktir. Aracin kendini sogutamamasi baska sorunlarada yol acabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk
            34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Her ihtimale karsi cekiciyle goturmek cok daha saglikli olacaktir. Aracin kendini sogutamamasi baska sorunlarada yol acabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk
              Sanırım öyle yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim Aklınıza başka sebep gelirse kaynaması ile ilgili benimle lutfen paylaşın. Bizim Konya'da bu arabadan anlayan yok denecek kadar az. Anlayan adamı da bulup yaptirabilmek için kırk takla atıyorum..

NEA 42EMN92

Yorum Yap

Bildiğim kadarıyla hararet yapan arabada stop yapılmaz. Kalorifer sonuna kadar getirilir full performans çalıştırılır.

Umarım conta yanmamıştır
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Su kaynaması

Yanlış bilmiyorsam araba kapatılmamalı çünkü kapattığınız an hiç soğutma yapamayacak ve kaput açılmamalı (sıçrayabilir vs) keşke öyle yapmasaydınız

Edit: yazılmış bile

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Bildiğim kadarıyla hararet yapan arabada stop yapılmaz. Kalorifer sonuna kadar getirilir full performans çalıştırılır.

Umarım conta yanmamıştır
                    3-4 dk fan çalıştı ondan sonra stop ettim. Fan normal calismaya başlayınca stop ettim. Kaloriferi açtım fakat sıcak değil soğuk veriyordu
                    Aslı ömür tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Yanlış bilmiyorsam araba kapatılmamalı çünkü kapattığınız an hiç soğutma yapamayacak ve kaput açılmamalı (sıçrayabilir vs) keşke öyle yapmasaydınız

Edit: yazılmış bile

NEA 42EMN92

Yorum Yap

Devirdaim termostat yada hararet müşürün işlevlerini tam olarsak yaptığına bakıldımı acaba conta değişen yerde. Geçmiş olsun kaynayan suda yağ var ise conta yanmıştır suya yağ karıştıysa tahin gibi olur oradan anlaşılır.
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X